BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Bozulan yolların ceremesini yine vatandaş mı çekecek?

Bozulan yolların ceremesini yine vatandaş mı çekecek?
  28 Ekim 2020

  Bozulan yolların ceremesini yine vatandaş mı çekecek? Şehir içi ...

         Bozulan yolların ceremesini yine vatandaş mı çekecek?

         Şehir içi yollarda iş makineleri ve tonajlı kamyonlar tarafından bozulan yolların yeniden yapılması masraflarını Bolu Belediyesi vatandaşın sırtına mı sarıyor, yoksa bu yolların bozulmasına yol açanlardan tahsil edilebiliyor mu? Sorusunu soran vatandaşlar, “Yolu bozanlar belli. Belediye bu yolların yeniden yapılması masrafını da onlardan alsın. Ceremesini Bolu halkı çekmesin” dediler.  

         Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediyesi ek binası inşaatında ve Menekşe Otel’in yıkımında çalışan paletli kepçe ve tonajlı hafriyat ve moloz kamyonları Orta Hamam’ın yanından inen kilit parke taşı yolu mahvettiler. Kepçelerin paletleri ve yüksek tonajlı kamyonların tekerleklerinin bastığı yerlerde çökmeler meydana geldi. Bu yoldaki çökmeler, şasi ve kaportası yere yakın olan araçların altının yere değmeden geçemeyeceği derinlikte oluştu.

         Vatandaşlar bu yolda yaşanan çökmelerin ve bozulmaların sebebinin belli olduğunu, yeniden yapılması gereken yola harcanacak bedelin de Bolu halkına değil, bu yolu bozanlara ödettirilmesi gerektiğini belirttiler.      

  • Bolulu30 Ekim 2020 . 18:42

   İşi düzgün yapsan bir şey olmaz o sokakta menekşe otelin alt çıkışı sanırım tonajlı arabalar ile moloz taşındı ağır arabalar vinc vs geçti yol ne yapsın yola zarar veren ödesin belediye vs suçu ne.
  • çalınan taşlar nerede29 Ekim 2020 . 22:58

   bu arada tadilat yapılan yerlerden sökülen, bugüne kadar ödediğimiz vergilerle alınan -yapılan taşlar nerede? kim neden çalıyor, KUL HAKKIMIZ VAR, hesabını versinler.
  • Vatandaş29 Ekim 2020 . 14:42

   Hafriyatçılar çok fazla tonajla çalışıyorlar. Hepsini durdurup tek tek cezai işlem yapılmalı bu yollar aşırı tonajlı araçlara karşı dayanımsız.
  • Gerçek29 Ekim 2020 . 12:10

   Albay sokaktaki otoparkın önü yeni yapıldı.fakat yapılan kaldırım araçlara park yeri için yapıldı.araçlar kaldırımda yayalar yollarda.ne zabıta bakıyor nede bu kaldırımı böyle yapan fen işleri nin umrunda.Yazık milletin parasına.Tanju Allah seninde belanı verecek.az kaldı.
  • Nur 29 Ekim 2020 . 11:26

   Herşey den önce belediyenin farkında olması lazım. Yollar çukur kaynıyor, tabelalar yamulmuş, otlardan görüş olmayan dönemeçler mevcut. Üstadım önce bakmak bakıpta görmek lazım... Sonra belki çözüme bakılır.
  • Bolu lu29 Ekim 2020 . 10:33

   Muammer bey sorun sizin arabanızda tamirinizde yada kullandığınız ucuz çin malı yedek parçalarda olabilir bende araç kullanıyorum dediğiniz gibi bir yol görmedim orjinal yedek parça kullanın
  • Fettahesen28 Ekim 2020 . 23:02

   Belediye inşaat ruhsatı verirken harç diye bi para alıyor ve o kamyonlarda vergi veriyor yani bozan fazlası ile ödüyor
  • Muammer 28 Ekim 2020 . 21:21

   Bolu'ya geleli 2 yıl oldu 2 kez arabanın ön düzenini yaptırdım. El insaf mayın tarlası gibi yollar.
  • Bolulu28 Ekim 2020 . 14:54

   İyi bir konuya temas etmişsiniz. Yola kaldırıma zarar verenler tespit edilmeli ve bunlar zarar veren kişilere ödetilmeli.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak