BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Sahipli(!) köpekler yaşlı adamı parçalayacaklardı!

Sahipli(!) köpekler yaşlı adamı parçalayacaklardı!
  28 Ekim 2020

  Sahipli(!) köpekler yaşlı adamı parçalayacaklardı! Akşam vakti evine giderken ...

  Sahipli(!) köpekler yaşlı adamı parçalayacaklardı!

        Sahipli(!) köpekler yaşlı adamı parçalayacaklardı!       

        Akşam vakti evine giderken 5 köpeğin saldırısına uğrayan Ali Murat Karakaya (62), şans eseri olay yerinden geçen bir vatandaşın aracını köpeklerin üzerine sürmesi sonucu kurtuldu. Köpeklerin yaşlı adama saldırdığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
  Olay, geçtiğimiz hafta merkeze bağlı Pirahmetler Köyü'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, emekli öğretmen olan ve köyde bahçe işleriyle uğraşan Ali Murat Karakaya (62), akşam namazı sonrası evine gittiği sırada komşusu Ş.C.’ye ait 5 köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerin saldırısına karşı kendisini savunmaya çalışan Karakaya, kaçmak istediği sırada yere düştü. Yere düştükten sonra da köpeklerin saldırısına uğramaya devam eden yaşlı adam, olay yerinden aracıyla geçen bir vatandaş sayesinde ufak sıyrıklarla kurtuldu. Olayın şokunu uzun süre atlatamayan Karakaya, köpeklerin köyden alınması için Bolu Belediyesi’ne şikayette bulundu.

         Dehşet anları kameraya yansıdı
         Karakaya’nın 5 köpeğin saldırısına uğradığı anlar muhtarlık binasının güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, evine gittiği sırada karşısına çıkan 5 köpeğin saldırısına uğrayan ve kurtulmak için yere düştükten sonra olay yerinden geçen bir sürücünün aracını köpeklerin üzerine sürerek yaşlı adamın kurtulduğu yer aldı.

        “Çok bağırdım sesim kısıldı”
          Köpeklerin saldırısı sırasında yardım istemek için çok bağırdığı için sesi kısıldığını söyleyen Ali Murat Karakaya, “Burada bahçe işlerimle uğraşıyorum. O gün akşam çarşıda oturuyorduk. Akşam namazı için camiye geldim. Cami çıkışında bahçemin önüne geldiğimde köpekler karşıdan fırladı ve aniden 4-5 köpek üzerime saldırdı. Çok bağırdım sesim kısıldı. Tekmeyle kendimi savundum ama en sonunda yere yıkıldım. Köpekler hücum ederken yukarından bir araç geldi. Olayı farketmiş. Geldiğinde aracı köpeklerin üzerine doğru sürdü. Eğer o olmasaydı köpekler beni parçalayacaktı. Köpek sahipleri köpeklerine sahip çıkmadıkları gibi “bizim köpeğimiz saldırmaz” dediler. Ben aşağıdaki bahçeme gittim ve köpekler tekrar saldırmasın diye elime çapa aldım. Köpek sahibine, 'Şükrü köpeklerine sahip çık. Bak bana böyle saldırdılar' dedim. 'Yok abi benim köpeklerim saldırmaz' dedi. En sonunda ben de sinirlenerek 'Ben mi köpeklerine saldırdım? Köpeklerin bana saldırdı görmedin mi? Ben de seni şikayet ederim' dedim. Belediyeye sözlü şikayette bulundum. Gelip bakacaklardı ama bakmadılar” dedi.

        “Sinirimi atarken gözlerimden yaş geliyor”
         Köpeklerin saldırısı sırasında çok korktuğunu belirten Karakaya, “4-5 tane köpek saldırınca çok korktum. Hala daha sinirleniyorum ve sinirimi atarken gözlerimden yaş geliyor. Araç gelmeseydi muhtemelen vücudumda 25-30 dikiş görürdük. Ya da kuvvetli bir darbe alırdık. Belki de öldürürlerdi. Çok bağırdım ama yetişen olmadı. Hatta köyün imamı camiden çıkarken görmüş, bana da saldırırlar diye sopa bulmaya gitmiş. O sırada araç geldi. Kurtardı beni” şeklinde konuştu.

  • Levent6 Kasım 2020 . 18:48

   Köpekler sürü psikolojisi ile hareket eder. Eğer içlerinde bir tane agrasif köpek varsa diğerleride onun etkisi ile saldırganlaşabilir. Bu nedenle sürü olarak gezen köpek gördüğünüzde her ihtimale karşı yolunuzu değiştirmenizi tavsiye ederim..
  • engin 31 Ekim 2020 . 21:40

   Köpekler insanı tanır eğer sopa taş atıldıysa saldırır.Ön yargılı olmayın azcık merhametli olup bir kap mama su verseniz bunlar olmaz.Bu dünya sadece sizlere ait değil.Ayrıca allah bunlar sessiz kullarım gün geldiğinde hesap soracaklar bunu bile bile hayvan düşmanı olmayı anlayamıyorum.günün birinde enkaz altında kaldığınızda anlarsınız.
  • Gezgin30 Ekim 2020 . 10:12

   Alpağut mahallesinde oturuyorum. Haziran ayında yürüyüş için Pirahmetler Köyünden geçerken bana da köy içinde 7-8 köpek saldırmıştı, tekmeyle savuşturup villaların o tarafa dönüp kurtulmuştum. Bir dahada o tarafa yaya gitmedim. Geçmiş yıllarda hem bisikletle, hem yaya olarak gitmişliğim vardı ama bu sene köpekler saldırganlaşmıştı. Köpeklerden biri, hepsini kışkırtıyor. Yollar herkesindir, köy bile olsa köpeğini ya bağlayarak gezdireceksin, ya da bahçende tutacaksın.
  • Zekayi Demir 29 Ekim 2020 . 02:42

   Köpek’den değil sahibinden kork Eğer bir şey ters gidiyorsa suçlu sahibidir
  • Mehmet AKPINAR28 Ekim 2020 . 20:21

   Daha önce aynı vatandaşın köpekleri başka bir vatandaşa saldırmış ve mahkemelik olunmuştu.Bu konuda Valilik önlem almalı.!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak