BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Kuzfındık'ta yangının yaraları sarılmaya çalışılıyor

Kuzfındık'ta yangının yaraları sarılmaya çalışılıyor
  26 Ekim 2020

  Kuzfındık'ta yangının yaraları sarılmaya çalışılıyor Kuzfındık Köyü'nde 12 evin ...

  Kuzfındık'ta yangının yaraları sarılmaya çalışılıyorKuzfındık'ta yangının yaraları sarılmaya çalışılıyor

       Kuzfındık'ta yangının yaraları sarılmaya çalışılıyor

       Kuzfındık Köyü'nde 12 evin yandığı büyük yangından sonra, 32 kişi geceyi komşularında ve çadırlarda geçirdi.

       Bolu merkeze bağlı Kuzfındık Köyü'nde, 12 evin yandığı, çok sayıda ahır ve samanlığın da küle döndüğü yangında köylüler, evlerinden geriye kalan eşyaları topladı.
       12 evin yandığı, çok sayıda ahır ve samanlığın da küle döndüğü yangında köylüler, evlerinden geriye kalan eşyaları topladı. 32 köylü, geceyi AFAD tarafından kurulan çadırlarda, komşularında ya da akrabalarında geçirdi.

        Yangın, dün öğlen saatlerinde Bolu merkeze bağlı Kuzfındık Köyü'nde meydana geldi. Bir evin bacasında çıkan yangın önce çatıya daha sonra köyde bulunan 11 eve sıçradı. 12 ev tamamen kullanılamaz hale gelirken, çok sayıda ahır, samanlık ve odunluk da yandı. Yangında 5 büyükbaş hayvan da telef oldu. Yangın, dün akşam saatlerinde söndürüldükten sonra bu sabaha karşı da soğutma çalışması tamamlandı. Bölgede AFAD tarafından hasar tespit çalışmaları sürerken, iş makineleri yardımıyla enkaz kaldırma çalışması sürdürülüyor.

         Geceyi çadırlarda ve komşularında geçirdiler

        Tamamen yanan 12 evde kalan 32 köylüden bazıları, geceyi AFAD tarafından kurulan çadırlarda geçirdi. Bazı vatandaşlar da komşuları ve akrabalarında kaldı. Sabahın erken saatlerinde yangın bölgesine gelen aileler, enkaz altında kalan eşyalarını aramaya başladı. Köylüler, enkazdan geriye kalan hurda parçalarını topladı.

          Üstümüzdeki elbiselerimizden başka birşey kurtaramadık

         Evi tamamen yanan Mehmet Karakaya, "Ormana gitmiştim. Telefon ettiler köy yanıyor dediler. Geldik hiçbir şey kalmamış. Benim evim buradaki boş yerdeydi. 2 katlıydı. Geceyi babamın evi var orada geçirdik. İnşallah yardım gelecek. Onu bekliyoruz. Üstümüzdeki elbiselerimizle çıktık. Her şeyimiz yandı. Hayvanları kurtarabildik sadece" dedi. Geceyi komşusunda geçirdiğini söyleyen Nezaket Çiftçi de "Hiçbir şey kurtaramadık. Sadece hayvanları çıkardık. Bir de üstümüzdeki kıyafetler kaldı. Geceyi komşuda geçirdik. Bundan sonra komşuda kalacağız. Evsiz kaldık. 2 kişi yaşıyorduk. Sadece hayvanlarımızı kurtardık. Yangın bir anda büyüdü. Bir anda parladı ve yayıldı" diye konuştu.

        Yangın yarım saat içinde her yeri sardı

         Geceyi çadırda geçiren Hamide Kayman ise 5 hayvanının telef olduğunu belirterek, "Çok acı bir gündü. İçler acısıydı. Hatıralar hayvanlar, her şey gitti. 5 tane hayvanımız telef oldu. Evde annemle babam vardı. Biz diğer köydeydik, oradan gelene kadar yanmış. Yaralar sarılacakmış. Prefabrik evler yapılacakmış. Gece çadırda kaldık. Çok zor olmadı. Her zorluğa katlanacağız artık. Canlarımız, hayvanlarımız gittikten sonra çadırda kalmak zor değil. Yarım saat içinde gitti her şey" dedi.

  • Mustafa DEĞER26 Ekim 2020 . 22:29

   Çok büyük geçmiş olsun, Güçlü Devletimiz tarafından afetzedelerin yaraları en kısa sürede sarılır..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak