BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Kuzfındık’ta büyük yangın

Kuzfındık’ta büyük yangın
  25 Ekim 2020

  Kuzfındık’ta büyükyangın Bolu Merkez’e 20 km. mesafedeki Kuzfındık Köyü’nde ...

  Kuzfındık’ta büyük yangın

          Kuzfındık’ta büyük yangın
           Bolu Merkez’e 20 km. mesafedeki Kuzfındık Köyü’nde bir evde çıkan ve çevredeki evlere sıçrayan yangın kontrol altına alındı. Olayda can kaybı yaşanmazken 12 ev ve ahır yanarak kullanılamaz hale geldi.
          Alınan bilgiye göre, köydeki bir evin çatısında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek çevredeki evlere sıçradı. Toplamda 12 ev kullanılamaz hale geldi. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Bir yangın helikopteri de Gölköy Barajı’ndan su alarak yangınlara havadan müdahale etti. Söndürme çalışmalarına köylüler de kendi imkanlarıyla destek verdi. Evlerinin yandığını gören bazı vatandaşlar sinir krizi geçirdi. Yangını kontrol altına alan ekiplerin bölgedeki çalışması devam ediyor.
         Yangının neden çıktığıyla ilgili bilgi henüz yok
         Yangında can kaybının olmadığını söyleyen Ümit, “Maalesef çıkan yangında evlerin ahşap olması nedeniyle rüzgarın da etkisiyle hızla yayıldı. Yaklaşık 11-12 tane ahşap ev maalesef yandı. Can kaybımız yok. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan kaybolanlar olduğu söylendi. Şu anda kontrol altına alınmak üzere. Çalışmalar devam ediyor. Yangının neden çıktığıyla ilgili bilgi henüz yok. Araştırılacak” dedi.
   

  • Pravo26 Ekim 2020 . 12:18

   Evi yananlara geçmiş olsun

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak