BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

‘Düzce’den Abant’a yol’ da sona gelindi !

‘Düzce’den Abant’a yol’ da sona gelindi !
  25 Ekim 2020

  ‘Düzce’den Abant’a yol’ da sona gelindi ! 1992 Yılı’nda ...

  ‘Düzce’den Abant’a yol’ da sona gelindi !‘Düzce’den Abant’a yol’ da sona gelindi !‘Düzce’den Abant’a yol’ da sona gelindi !

          ‘Düzce’den Abant’a yol’ da sona gelindi !
           1992 Yılı’nda Düzceli Bolu Milletvekili Necmi Hoşver zamanında şeytani bir düşünce planı ile başlatılan Düzce’den Abant’a yol açma ve Aban’tı Düzce’ye bağlama projesi adım adım ilerletilerek, Abant’ın 4 kilometre yakınına kadar getirildi. 
            Yaylaları turizme kazandıracağız bahaneleri ormanda ağaç katliamları yapılarak açılan geniş yollar asfaltlandı. Yaylaları birbirine bağlayacağız bahanesi ile açılan geniş yollarla sürdürülen projede sona gelindi. Pürenli Yaylası’na kadar gelen yol, Balıklı Yaylası’ndan gelen yolla birleştikten sonra Abant’a ulaşmak için son 4 kilometrelik bir mesafe ile Düzce’den Abant’ta açılan yollar tamamlanmış olacak. 
           

          BolununSesi 7 sene önce yazdı bunları...!
        Şimdi iş işten geçtikten sonra şov yapmanın alemi yok !!!
        17 Mayıs 2013 tarihli arşiv haberimiz; 

           Düzce'den Abant'a yol açılıyor
           Yaklaşık 22 yıl önce DYP İktidarında Bolu Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Necmi Hoşver'in Üniversitemizin kuruluşu sırasında 'Bolu' olan ön adını, kendi başına kurnazlık yaparak; 'Abant' olarak değiştirmişti. O tarihte de Düzceli milletvekillerinin sözünün geçtiği mecliste, İzzet Babamızın Kurduğu üniversitemizin adının 'Bolu' ile başlaması konusunda Düzce Milletvekili Necmi Hoşver'e boyun eğmiştik.    Hoşver'in kendi başına uygulamaya koyduğu bu kurnaz projesi ile o tarihlerde Abant'ı da Düzce'ye bağlama senaryoları yazılmıştı. Bu senaryonun bir gereği ilk olarak Düzce'den Abant'a yol açılması gündeme gelmişti. Önce Samandere'den Abant'a yol açıldı. O günlerde temeli atılan bu proje adım adım ilerledi ve bugün Düzce'den Abant'a açılacak yolun Düzce'de temel atma töreni yapıldı. Düzce'nin Sinekli Yaylası ile Abant'ı birbirine bağlayacak olan yayla yolunun temeli düzenlenen törenle atıldı.
         Törende konuşan Düzce İl Genel Sekreteri Kenan Üstünel, Düzce ve Bolu'yu birbirine bağlayan alternatif yolun aynı zamanda ilin doğal güzellikleri ve turizminin tanıtımında fayda sağlayacağını vurguladı. Samandere, Abant ve Sinekli bağlantı yolunun yapımına ilişkin teknik bilgiler veren Üstünel, toplam 33 kilometre uzunluğundaki yolda çalışmaların 3 etap halinde gerçekleştirileceğini söyledi.
        Üstünel, "Onarımına başlayacağımız bağlantı yolu Samandere Abant, arası 12,5 kilometrelik kısmında iyileştirme çalışmaları yapacağız. Toplam uzunluğu merkez Beyköy arası 7 km, Beyköy Samandere arası 14,5 km, Samandere Abant arası 12.5 km olmak üzere toplam 33 km'dir. Bu yol üzerinde 3 etapta çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Birinci etapta toprak ve tesviye işleri, İkinci etapta sanat yapılarının yenilenmesi veya mevcutlarının onarılması, Üçüncü etapta da mekanik ve üst yapının yani asfaltının yapılması gerçekleştirilecek. Birinci etap çalışmalarımız toprak ve tesviye işleri ortalama 3,5 milyon lira civarında olacak. Sanat yapıları 1,5 asfaltta 5 milyon civarında yani toplam 10 milyon ödenek harcayacağız" dedi.
         Üstünel, bu çalışmaların İl özel İdaresi ile Orman Bölge Müdürlüğü'nün arasında yapılan protokol çerçevesinde iki kuruluşun teknik elemanlarının kontrolünde gerçekleşeceğini söyledi. Yolun yapımında emeği geçen herkese şükranlarını arz eden Üstünel "Bu yolun ilimize, komşu ilimize, ülkemize hayırlara vesile olmasını istiyorum. Genel sekreter vekili olarak atanan Gölyaka kaymakamına yolun yapımını teslim ediyorum" dedi.
        Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, Samandere Köyü'nden Abant Tabiat Parkı'na ulaşacak yolun turizme katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Yusuf Şahin, yolun yapımı için Vali Adnan Yılmaz ile görüşerek gerekli hazırlıkların yapıldığını paylaşarak "1 aydır bu görevdeyim. Bende Sayın valimin kendimi takdim etmek üzere yanına gittiğimde birkaç husustan söz etmişti. Biri de bugün burada yapımına çalışmalarına başlanacak olan yolun rehabilitesiydi. Biz de Orman Bölge Müdürlüğü olarak mevcut olan bu yolun iyileştirilmesinde ormancılık açısından yapılabilecek olanları arkadaşlar ile görüp karara bağlayarak gerekli raporlarını, projelerini hemen yapmaya başladık. Çalışmaların başlangıcından ötürü mutluluk duyuyorum. Samandere Köyü'nden Abant Tabiat Parkı'na ulaşan bu yolun iyileştirilmesi ile birlikte Düzce'mize ve ülkemizin turizmine katkı sağlayacağını düşünüyorum" dedi.
        Vali Adnan Yılmaz, Turizmde hedeflerini bölge olarak birlikte kalkınmak olduğunu söyleyerek "Bugün benim için bir milattır. Düzce'mizden gelen hemşehrilerim sesimizi, mutluluğumuzu, kıvancımızı, ilimize, bölgemize ülkemize duyurmak üzere basın mensubu arkadaşlarım ile tarihi bir güne şahitlik etmekteyiz. Geçmişten buyana aralarında bir çekişme, yarış varmış gibi algılanan veya gösterilen, oysa iki dost, MARKA'nın sorumluluk bölgesindeki iller olarak biz bölgesel kalkınmayı hedef almışızdır. Turizmde hedefimiz, bölge olarak birlikte kalkınmaktır. Gönül köprüleri sıklaştırmak, karşılıklı güzelliklerimizi, insanımızın ve Türkiye'mizin hizmetine sunmak üzere dualarla başlamasını başlatacağımız Samandere Abant Sinekli bağlantı yolu bir orman yoludur" diye konuştu.
        Coğrafi özellikleri, turizm alternatifleri ile dikkat çeken Düzce'nin tanıtımı için çalışılması gerektiğine işaret eden Yılmaz, şunları söyledi: "Düzce valisi olarak göreve başladığım günden bu yana, hep şunu söyledim. Yüce Allah bizlere bulunmaz bir coğrafya lütfetmiş, tabiatın her rengini, her çeşidini, akan suların en berrak ve en bereketli ve en güzelini bizlere nasip etmiş. Bizleri Düzce'mize, yeşile, huzura ihtiyaç duyan iki güzide ilimizin bölgemizin, MARKA bölgesinin Ankara ve İstanbul'umuzun tam ortasına nakşetmiş.?İşte bizler bu fırsatı, bu potansiyeli, pazarlamacı olarak yöneticiler olarak pazarlamak, değerlendirmek bizim işimiz.?Allah'ın bu güzel lütfunu iyi değerlendirmeliyiz. Bu güzellikleri hem kardeş vilayetlerle hem de gerek iç ve dış turizmle buluşturmalıyız, kavuşturmalıyız. Bu dağları, bu dereleri, ülkemize, hemşehrilerimize ekmek olarak geri döndürmeliyiz. Bu yönde çalışmalar için gayret göstermeliyiz demiştim. İlimizi de marka kent olarak yapacağız demiştim. Sizlere Mevlama bu güzel coğrafyaya inanarak söylemiştim."
        Vali Yılmaz yatırımcılara Düzce'ye yatırım yapılması için çağrıda bulunduklarını hatırlatan gayretlerinin kenti marka kent yapma yolunda olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: "Yapımı tamamlanan Yedigöller yolumuz, proje ihale hazırlıkları devam eden Efteni gölümüz, çalışmalarına başlattırdığım Kardüz yaylası yolu ve Kardüz kış sporları merkezi projemiz, Kardüz yaylasını Kızık yaylasına dolayısıyla Pürenli ve Balıklı yaylasına oradan da Mudurnu'ya bağlayacak olan Kardüz, Kızık arası orman yolumuz burası gibi Fenerbahçe'nin Topuk Yaylasındaki güzel yatırımını örnek göstererek sizlerde gelin bu güzel coğrafyaya, Düzce ilimize diye çağrıda bulundum. Beşiktaş, Galatasaray Kulüpleri ile diğer spor kulüplerine çağrıda bulundum. Sürdürdüğümüz bütün temaslar bu düşüncelerimizin gayretlerimizin sonucudur. Marka kent yapma hayalinin sonucudur. İnşallah bu hayallerin, ideallerin gerçekleşeceğini birlikte göreceğiz. İşte hepimizin burada başlangıç töreninde buluştuğumuz bu yolumuzda bu düşüncemizin bir ürünüdür."
         Kültür ve Turizm Bakanlığının omuz verdiği ödenek gönderdiği bir proje olduğunu belirten Yılmaz "Bizde il özel idaresi olarak bütün kamu kurum kuruluşlarının imkanlarını seferber ederek, gece gündüz çalışacağız. İnşallah en kısa zamanda bu hayali birlikte gerçekleştireceğiz. Kardeş ilimiz Bolu ile bölge ile bir kez daha kucaklaşmak, güzelliklerimizi paylaşmak, gücümüze güç katmak, güzel ormanlarımızı aş yapmak, refah düzeyini arttırmak üzere buradayız" diye konuştu.
         "Bu yolumuzun bölgemize güzel ilimize, Türkiye'mize hayırlı olmasını diliyorum" diyen Yılmaz, şöyle devam etti: "Bizim kalp gözümüz büyük. Biz top yekun bir bölgeye coğrafyaya bakıyoruz. Bizim gönlümüz dağları, yayları ile el ele tutuşmuş coğrafyamızın insanlarını refah içinde huzurlu ve el ele tutuşmuş görmek istiyoruz. Halkımız fazlası ile layıktır. Bizim gayretimiz, çabamız daima bu yöndedir ve bu yönde olacaktır. Biz birlikte başaracağız. Şimdiden bu düşüncemize kulak veren dostlarımıza, emeği geçen personelimizi gönülden kutluyorum."
        Dualarla çalışma talimatını verildiği Samandere, Sinekli, Abant yolu 12.5 kilometrelik yolunun milyonları üzerinde taşıyacak yapana, yaptırana hayır duası yaptıracak bir yol olduğunu vurguladı.
        Konuşmaların ardından Sinekli Yaylası ile Abant'ı birbirine bağlayacak olan yayla yolunun temeli atıldı.

  • Hikmet Görkem3 Kasım 2020 . 15:37

   Düzcelilere bakarsanız heryer onların. Van Gölünü verseler burdan Van'a yol yaparlar bizim diye. Bırakın il yapmayı belde bile olmamaları gerekirdi ama populer siyaset bu hallere düşürdü. Allah ISLAH etsin hepsini...
  • Mehmet Sahiroğlu27 Ekim 2020 . 19:45

   Düzce Boluyla da yapamaz Bolusuz da yapamaz hani çok gelişmiş bir yerdi Bolu'nun Abantına mı kaldılar
  • Mehmet Sahiroğlu27 Ekim 2020 . 19:38

   Başınıza taş düşse Tanju Özcan'dan bileceksiniz.Düzce'den Abant'a yol açılsa ne olur.Abant yine Bolu'nun ve hep öyle kalacak.Sanmayın Düzce'nin başı göğe erecek turizm patlayacak
  • misafir 27 Ekim 2020 . 13:23

   herşeyden önemli olan doğanın yapısı bu yollar sayesinde bozuluyor onca ağaç hiç uğruna kesiliyor,bu ormanlarda yaşayan yaban hayvanlarının doğal yaşam alanları daralıyor korunması gereken alanlar inadına mahvediliyor bir an önce bu tür yapılandırmalar foğayı korumak adına durdurulmalı.
  • lokma27 Ekim 2020 . 09:44

   siyasilerin güçlü ya da güzsüz olmasına göre haritadan yer mi değişecek bolununkiler ses çıkarmıyor bişey demiyor düzceninkiler cewwal tuttuğunu koparıyor die harita mı değişecek o zaman bizde kapadokyaya yol yapıp orayı bize bağlayalım çok güçlü bi yerel siyasi çıkarıp ya da antalya manavgatı boluya bağlayalım oluyo mu öyle düzce bolu zaten seferoğulları tellioğulları gibi sürekli bi rekabet
  • mudurnulu27 Ekim 2020 . 09:37

   abant ne bolunundur ne de düzcenin, abant mudurnunun o kadar inanmayan baksın coğrafi harita sınırlarına resmen de tescilli abant mudurnuya aittir
  • Vatandaş 27 Ekim 2020 . 08:19

   Bu konuda son dönemde seçilen tanju beyle başlayıp bittiği gibi algı yapmak çok basiretsizlik. Vatandaşlar olarak valilik ve turizm il müdürlüğü yetkililerine hesap sormamız lazım aldığınız maaşları hak edin diye
  • Vatandaş 27 Ekim 2020 . 08:16

   Bolu da bulunan valilik ve il turizm müdürlüğü ne iş yapar. Ben bundan 2 sene önce kendilerine pürenli-balıklı yaylaları için girişim çağrısında bulundum e posta ile bir allahın kulu geri dönüş yapmadı. Düzce de bu kurumlar bahsetmiş olduğum yaylaları mudurnu taşkesti sınırında olmasına rağmen sitelerinde ve projelerinde lanse etmekteler. Ne acı ki orda durmayıp abanta da el attılar. Şimdi bakalım ne olacak yedi gölleri zonguldak kartalkaya yı ankara alsı
  • Yorumculardan birbakış26 Ekim 2020 . 22:43

   Nedir bu yapılan yapılacak hizmete karşı gelen yorumlar yapılmış. Heygidi o yol yapıldığı zaman tamamlanınca herkezden çok kullanırsınız. Turizme canlılık gelir. Gidek görek gezek nevar bunda. Herşeye karşı olmayın derim.
  • Bolulular26 Ekim 2020 . 22:02

   Tanjunuz kurtarsın sizi de görelim. Layık olduğunuz gibi muamele göreceksiniz.
  • AHMET DÖNMEZ26 Ekim 2020 . 21:22

   ABANT MUDURNU İLÇE HUDUTLARI İÇİNDEDİR, MUDURNU İLÇE HUDUTLARINA BAKILDIĞINDA GERÇEK GÖRÜLECEKTİR, MUDURNU ABANTA SAHİP İNSANLAR İDARECİLER YETİŞDİREMEDİĞİNDEN SON DURUM ORTADIR, DOLAYISIYLE ABANTI SAHİPLENMEK İSTEYENLER HER ZAMAN OLMUŞTUR, ABANTIN BAKILDIĞINDA İL İLÇE HARİTALARINA MUDURNUYA AİT OLDUĞUNU UNUTMAYIN 50 KÜSÜR SENEDİR ABANTI MUDURNU SAHİPLENEMEDİYSE DE ĞÜN GELİR ADAM GİBİ
  • yazıklar olsun26 Ekim 2020 . 13:56

   o kadar ilginç tipler varki bırakın Bolu yu Türkiyedeki olumsuz her işten Tanju Özcan ı sorumlu tutuyor nerde Bolu nun vekilleri nerde Bolu nun iktidardaki siyasileri neden mudahil olmuyorlar işi çözebilecek konumda onlar var
  • H .İ.Sözen26 Ekim 2020 . 12:08

   Ne olursa olsun Düzce den Bolu ya gitmek tabiatla bulaşmak mükemmel 33 km yolu " Koruma Alanı" olarak ilan ediniz özele açmak cinayet olur Hayırlı olsun
  • Papatya26 Ekim 2020 . 12:03

   Gelmesinler bolulular istemiyoruz onlar boludan seve seve ayrıldılar
  • Recai.26 Ekim 2020 . 11:07

   Seçtiğimiz Tanju bey ve fehmi beyler Bolumuzun sorunları ile ilgileneceklerine emekli vekil maaş düzenlemesi derdine düşerek Bolumuzdan ne kadar uzak olduklarını göstermişlerdir ve Boluda gazetecilik yapanların bu konuya lütfen yaklaşımları sorunu adeta ufacık bir olay gibi lansedip gazetecilik yapanları da linç etme derdindeler. Kavşaklarda ki resimlerle uğraşan idarecilerimiz haydi göreve. Abanta nöbetçi dikelinde görelim.
  • ppolat26 Ekim 2020 . 09:39

   Sahipsiz memleketim.Boluya gocedip yerlesenler bile kokez suyu icip huy degistirir.Oldu bittiye bakar dururlar.
  • yerli26 Ekim 2020 . 09:21

   Her yerde aynı Tanju Başkan da Belediye ye Bolu lu hariç herkesi alıyor, yakında tüm bolulular terkedecek memleketi.
  • Erkan 26 Ekim 2020 . 08:36

   Yolların astfallanması gibi durum yok sallamayın. Keşke asfaltlansada girişlerde para alınsa bu milleta anca öyle lazım. Politikacılar halktan çıkar halk sıkıntılı olunca daha ne olacaktı.
  • Deyalla26 Ekim 2020 . 02:40

   Sayın başkan Tanju bey, bu olaya sahip çık, o yol yapılmasın yapılırsa Bolu daki diğer göllerin başına gelenler Abant ında başına gelir . Dinamit ağ zehir bir seneye balık kalmaz ekolojik denge bozulur. Tabelacı vekillerin umurunda olmaz zaten umurlarında değilde onların derdi dubara mubara.
  • Deyalla26 Ekim 2020 . 00:46

   Vekillerin umurunda mı ? Onlar millete hizmet peşinde değiller ki ? Onlar millet adamı değil devir adamı. Zavallılar.
  • Bolu mv25 Ekim 2020 . 18:20

   Bolu'nun altyapısını milletvekilleri varya, ne güne duruyorlar bu bir ikincisi bunlardan önce bolu'nun millet vekilliğini yapanlar nerde Neil yapmışlar şimdiye kadar.....
  • Yasin YILMAZ25 Ekim 2020 . 17:43

   O iş zor olur bizim ilçemizdi şimdi Abant’ımı almak istiyorlar. Buyur gelsinler bakalım alabiliyorlar mı nerede bolunun politikacıları yapamıyorsanız birsey bırakın bu işi....
  • Misafir25 Ekim 2020 . 13:18

   Nerde ota boka yorum yapan siyasiler sesinizi kısıldı. Yıllardır bu şehrin herşeyi duzceye aktı şimdi oturdugunuz yerden bir sigara yakıp seyredin.ondan sonrada abant bolunun diye yırtının. Geçmiş olsun.sayin millet vekilleri siz boluyu nerde hangi platformda temsil edersiniz merak konusu. Ama sonuç bu kendi sahamızda yenilgi.
  • Habib DOGRU25 Ekim 2020 . 13:09

   Her zaman derim.. Bu şehirde ne çekmişsse hep işbilmez Politikacılarından çekmiştir die..
  • Mehmet ika25 Ekim 2020 . 12:13

   Bolumun sesi gazetesini oku ki boludan haberin olsun

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak