BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Boyası biteli aylar oldu!

Boyası biteli aylar oldu!
  20 Ekim 2020

  Otobüs yolu boyandığı haliyle kalakaldı Otobüsler için ayrılan ve ...

  Boyası biteli aylar oldu!Boyası biteli aylar oldu!

        Otobüs yolu boyandığı haliyle kalakaldı       

         Otobüsler için ayrılan ve sarıya boyanan zeminin ise iyi hesaplanmadan çizildiği kaldırım yapıldıktan sonra ortaya çıktı. Sarı boyalı otobüs yolu, sağ taraftaki yola 1,5- 2 metre taşırarak ruhsat verilen tartışmalı binanın önünden geçen kaldırımın üzerine çıkıyor. Ayrıca, beş ay önce zemini sarı boyanarak otobüs trafiğine açılacağı söylenen yol, halen trafiğe açılmadığı gibi, ne zaman açılacağı da bilinmiyor. 

          9 Temmuz 2020 tarihli haberler şöyle yazıyordu;   

         Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İzzet Baysal Caddesi’ne yapılan sarı otobüs yoluyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunarak “Caddeyi trafiğe açmıyoruz, sadece caddenin bir kısmını toplu taşıma araçlarına açıyoruz. Özel araçlar  bu kısma asla giremiyecek. Sürekli otobüs geçmeyeceği için İstiklal Caddesi gibi yayalara da açık olacak” dedi.

        Bolu’nun en işlek caddelerinden biri olan İzzet Baysal Caddesi’nde PTT önünden Demokrasi Meydanına kadar yapılan otobüs yolu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  ‘’Artık araçlar postanenin oradan postane caddesine doğru gitmeyecek. Ana durağı TEB bankasının önüne, belediyenin karşısına alıyoruz. Burada bir durak olacak. Sarı yol çiziliyor şu anda, bu sarı yol otobüs yolu olacak. Ama sürekli değil 3-4 dakikada, 5 dakikada bir otobüs geçeceği için İstiklal Caddesi’ndeki gibi aynı zamanda yayaların kullanımına da açık olacak. Burada yalnızca durakta yolcular indirilecek ve binecek’ şeklinde konuştu.

       O YOL TEK YÖNLÜ OLACAK..

        Başkan Özcan, erkek yurdunun oradan belediyeye doğru inen yolun tek gidiş olacağını kullanılacağını ifade ederek, “Üst kısmı tek yön haline getiriyoruz. Tek çıkış, artık aşağı iniş olmayacak. Bu konuda komisyonu toplayacağız davet edeceğiz. Gerekli ön görüşmelerimizi yaptık. Onlar da makul buldular. Ana durak hamamın oradan belediyenin karşısına gelecek. Aşağıya doğru iniş olmayacak. O düzenlemeleri de bu sene tamamlayacağız” dedi.

        ÖZEL ARAÇ GİRİŞİ YASAK..

        Yapılacak olan otobüs yoluna özel araç girişinin olmayacağını belirten Özcan, “ Özel araçlar asla giremeyecek. Girmek zorunda kalırsa itfaiye ve ambulans, bir de çöp aracı. Başka hiçbir araç giremeyecek. Bu caddeyi trafiğe açıyoruz anlamına gelmiyor. Sadece caddenin bir kısmını toplu taşıma araçlarına açıyoruz. Burada tünelden girip çıkanlar var, yukarı çarşıdan girenler var. Burası asıl toplanma merkezi. Pazardan gelen teyzemi tünelden geçmiş buraya gelmiş, binsin otobüsüne gitsin. O kadar eşyayla dolaşmasın. Daha kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Yürüyen merdivenler de takıldı, çalışmaya da başlayacak. Yukarı çarşıya sirkülasyon da artacak” ifadelerini kullandı.

  • ppolat22 Ekim 2020 . 16:20

   Cilgin proce.Reis ne cekerse danismanindan cekiyor.Insanlara yazik.
  • Deli Dumrul22 Ekim 2020 . 11:21

   Orayı da boya burayı da boya deve şeyi yağla goca suda paluk avla gocca polu
  • Bolu lu 21 Ekim 2020 . 16:14

   köyünün dışına çıkmayalar cadden otobüs geçermi diyor büyük şehirlerde tramvay geçiyor aynı zatlar seçim zamanı körüklü otobüs getiremez diyenleri alkışlıyordu o dövüşlerin hanki yollardan geçebileceğini düşünmeden
  • Faruk21 Ekim 2020 . 14:49

   Biraz daha olumlu yönünde görmeye çalışalım.istanbulda nasıl travbaylar çalışıyorsa bu hatta da rahatlıkla çalışabilir.istanbul Sirkeci tarafinda bircok alanda yayalarda yuruyor Travbay hattinda.Sahsim bizzat yaşadım ve gördüm.ise Siyasi gözle bakmayalim lütfen.Birde böyle deneyelim.Halk memnunum memnun değilim bu uygulamadan.illaki rahatsızlık isyanlarda olacak.Onlarinda fikirlerine saygı duyalim
  • Ercan Türk 21 Ekim 2020 . 10:34

   Ezbere iş yapıyor Bolu Belediyesi... Caddeden otobüs geçişi falan olmaz. Trafiğe açılması mantıklıda olmaz
  • Bolulu 1420 Ekim 2020 . 21:53

   Otobüsler sarı zeminde dümdüz giderlerse kaldırımın üzerine çıkıyorlar, doğru bir haber
  • Sevimsiz20 Ekim 2020 . 21:24

   İstanbul degıl kı orası kocaman otobus gecıcek
  • Misafir 20 Ekim 2020 . 18:49

   O yolada geçiş üstünlüğüm var deyip giren olur bizde .....gibi arkasindan Bakariz.caddeye zaten yatirim yapmanin anlami yok ne eski bolulular var nede eski esnaflar.selam verecek insan yok artık.
  • mustafa uğur20 Ekim 2020 . 16:14

   Otobüs falan geçemez, gaz vermeyin sizde saçma sapan bir projeydi Aklı selim düşününce yaya geçidinde otobüs olmayacağını anlayacaktır belediyemiizn yetkilileri. Allah göstermesin bir çocuğa yada bir yaşlıya çarpsa bunun vebalini nasıl verecekler
  • musluk cu 20 Ekim 2020 . 15:50

   akşam aydım sabah caydım

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak