BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Karayolları Kavşak Yönetmeliğini bir okusalardı keşke !

Karayolları Kavşak Yönetmeliğini bir okusalardı keşke !
  16 Ekim 2020

  Alaaddin Yılmaz öğrendi, Tanju Özcan da öğrenir elbet! Alaaddin ...

  Karayolları Kavşak Yönetmeliğini bir okusalardı keşke !Karayolları Kavşak Yönetmeliğini bir okusalardı keşke !

         Alaaddin Yılmaz öğrendi, Tanju Özcan da öğrenir elbet!       

         Alaaddin Yılmaz döneminde kavşaklarda refüjler üzerine konulan Alaaddin Yılmaz’ın posterlerinin görüşü kapattığı için trafikte tehlike yarattığını ve kazalara neden olabileceğini haber yapmıştık. Karayolları bunları kaldırttı. Sonra Alaaddin Yılmaz kavşaklara olur olmaz büyük panolarda reklam afişleri yaptırttı. Bu da sarhoş bir sürücünün panoya çarpıp devirmesi ile ölümle sonuçlanan bir kazanın yaşanmasının ardından yine kaldırılmak zorunda kalındı. Daha sonra kavşaklara yakın mesafelerde dikilen fidanların, yine görüşü engellemesi nedeni ile bunlarda söküldü.  

          En sonunda; “Başkan Kavşak Yönetmeliği'ni öğrenemeden gidecek!” şeklinde başlık atarak bunları haber yapmak zorunda kaldık.  

        Karayolları yönetmeliğinden Tanju Özcan'nın da haberi yok belli ki !       

        Şimdi de aynı hatalara Belediye Başkanı Tanju Özcan düşüyor. Üstelik kendisi avukat olduğu için Karayolları trafik yönetmeliklerini herkesten iyi bilmesi lazım. Ama bilmediği gibi, kamuoyunu 'devlet büyükleri' üzerinden etkileyerek, vatandaşları Karayolları’na karşı kışkırtarak; “Biz devlet düşmanlarından provokatif bir eylem bekliyorduk o yüzden üstlerini kapattık. Ancak bizim bu provokatif hareketi yapan bizim devletimizin bir kurumuymuş” şeklinde beyanat vermekten geri durmadı.

          Vali'nin gayet somut açıklamasına rağmen, Başkan kışkırtıcılığa devam etti! 

           Bolu Valisi Ahmet Ümit konuyu sıcağına inceleyip basına yaptığı somut açıklamada; "Karayolları Bölge Müdürlüğü ile görüştüm. Gerekçe olarak da bu duvarlardaki resimlerin karayolunun güvenliğini tehlikeye düşürdüğü şeklinde ifade edildi. Burada resimleri olan şahsiyetler sevilen kişiler. Geçerken sürücülerin dikkatini çekmek suretiyle trafik kazasına sebep olabileceği değerlendirilerek Karayolları yetkilileri tarafından bu izinsiz görüntülerin duvarlardan kaldırılması yönünde talimat verildiğini öğrendik" dedi. Vali'nin bu mantıklı ve makul açıklamasına rağmen Tanju Özcan her zamanki gibi kışkırtıcı ifadelerine devam etti.  

          Alaaddin Yılmaz 15 yıllık görev süresinin sonuna doğru ancak öğrenebilmişti, kavşaklara gelişigüzel ağaç dikemeyeceğini tabela koyamayacağını . Tanju bey her ne kadar mesleği avukat olduğu için bilmesi gerekirdi ise de, zamanla o da öğrenecektir elbet bir gün.

          BolununSesi Gazetesi 21.04.2008 tarihli haberimiz;

          Bolu'nun en köklü Gazetesi BolununSesi, olarak 21.04.2008 tarihli haberimizde aynen şöyle demişiz;

         Başkan Kavşak Yönetmeliği'ni öğrenemeden gidecek!

         Yaklaşık üç yıl önce D-100 karayolu Bolu geçişi üzerinde bulunan bütün kavşakları ağaçlandıran Başkan Alaaddin Yılmaz, çok kısa bir süre sonra da bunları söktürmüş kavşaklara belli mesafe uzaklıklara kadar ağaç bırakmamış hepsini temizlemişti.

         Kavşaklardaki geniş refüjlerin üzerine dikilen bu güzel ağaçların bir anda şehre güzellik kattığını hep beraber yaşamıştık. Ancak yüzlerce ağacın dikilir dikilmez, sökülmeye başlanmasına bir anlam verememiştik. Başkan'da bu konuda bir açıklama yapmamıştı. Sonra öğrendik ki, Karayolları Kavşak Yönetmeliği'ne göre kavşaklar üzerinde görüşü engelleyen hiçbir şey bulunmaması gerekiyormuş.    

         Nereye baksan Alaaddin'i görüyorsun

         Hatta ağaçların neden söktürüldüğünü kavrayamayan Başkan, aynı tarihlerde kavşaklardaki göbek refüjlerin üzerine kendi resimlerinin bulunduğu hizmetlerini reklam eden tabelalar diktirmiş, dönüş yapan araç sürücüleri araba geliyor mu diye baktıklarında, başkanın resminin bulunduğu bu tabelalardan, yolu göremez olmuştu. Başkan bu tabelaları da gazetemizin "Nereye baksan Alaaddin'i görüyorsun" şeklindeki haberimiz sonrası, Karayolları'nın ikazına gerek kalmadan hatasını anlayarak sökmek zorunda kalmıştı.

        Kavşaklara ağaç dikilemeyeceğini, görüşü engelleyen tabelalar konulamayacağını aradan geçen üç sene zarfında zamanın etkisiyle belli ki unutan Başkan Alaaddin Yılmaz, kalıcı konutlar Köprülü Kavşağı'nı yine ağaçlandırmaya başlamış bulunuyor.

         Başkan Alaaddin Yılmaz'ın kimseye danışmadan, bir plan program yapmadan yaptığı işlerin ceremesini vatandaş çekiyor. Dikilen ve sökülen ağaçlar ve bunlara harcanan bir dünya emeğin parası Bolu Halkı'nın cebinden çıkmaya devam ediyor.

  • Metin Çelik29 Ekim 2020 . 05:02

   O resimlerin orada ne işi var kardeşim. Hatta seçimlerden sonra indirilmeyen başkan ya da siyasetçi resimlerinin hala asılı kalması ne mantıkla yapılmakta ulan biz sizin resminizi görmek zorunda mıyız. resimleri kaldıranların eline koluna sağlık bunu da Atatürkün resmini de kaldırdı gibi safsataların arkasına sığınmak işin ayrı bir faciası hiç kimse Atatürke sığınmamalı önemli olan Atatürkün değerlerinin savunulmasıdır TAbii Atatürk ile birlikte
  • Zalım19 Ekim 2020 . 20:50

   Rasim tam bir badigard, hemen Atatürk maskesini tak asarım keserim, nöbet tutacaz falan filan. Peki Rasim bey demezler mi Tanju'nun evinde onarım işinde ne işin vardı. Bay başkan, hukuk adamısınız ama hukuk ile alakalı açıklama yerine provakatif açıklamalar oluyor mu? Sn. Başkan, emeklimisiniz lütfen açıklayın ve ne kadar emekli vekil maaşı aldığınızı da. Emekli vekil maaş düzenlemesi yaparak bütçeye dünya kadar yük getirdiğini daha doğrusu Gn. Başkanın
  • Vatandaşın Sesi18 Ekim 2020 . 19:17

   Bolu’lular gözünüzü açın. Abant sapağındaki kereste fabrikasının onlarca metrelik panosunda aylar boyu R. Tayyip Erdoğan’ın posteri asılı kaldı. Karayollarının sesi çıkmadı. Şimdi çıkmış birileri karayolları haklı diyor… Efendiler bu zihniyete Atatürk fotoğrafları batıyor anlayın gari. Ne yapsalar, hangi yalana sarılsalar bu milletin gönlünden Atatürk’ü silemezler.
  • her bk18 Ekim 2020 . 18:42

   ya bu bolulu rumuz kımse her boka bır yorum yapıyor vara yoa ne taraftan oldugu bellı degıi. Bunlara dikkat edelim.
  • adem 1417 Ekim 2020 . 21:27

   O grafiti resimler kaç aydan beri oradaydi, peki bu karayollari kafayi bir yere mi çarpti'da aklina geldi resimleri gece 12 den sonra silmek, demekki emir taaa yukarlardan geldi birinin resmi olmadigi için
  • Mst17 Ekim 2020 . 19:54

   Keşke kenara ufacık ta rte resmi yapsalarmis silemezler ozaman
  • bolulu17 Ekim 2020 . 16:13

   dönel kavşakta trafik güvenliğini sağlamak zorundalar
  • bolulu17 Ekim 2020 . 15:52

   Trafik güvenliği önemli
  • Gülen Adam17 Ekim 2020 . 12:53

   Ne'olcek bu Bolu'nun hali..???
  • Meltem M.17 Ekim 2020 . 12:44

   Sadece bu ülkenin kurucu lideri Atatürk'ün fotoğrafı yapılsa daha iyi olurdu. Bu arada Recep Tattip Erdoğanın Abant Kavşağındaki upuzun afişi neden karayollarının aklına gelmemiş?
  • Yunus Usta17 Ekim 2020 . 12:35

   İstanbul'dan Bolu'ya gelirken Abant sapağına varmadan önce sağda yer alan kereste fabrikasında aylarca duran ve çok büyük boyutlu olan Tayyip Erdoğan afişi trafik güvenliğini tehlikeye sokmuyordu da Atatürk'ün ve diğer devlet adamlarının afişleri mi trafiği tehlikeye sokuyor? Karayolları o zaman neredeydi? Geçin bunları... Hepsi iktidarın köleleri olmuşlar.
  • adnan17 Ekim 2020 . 10:42

   Karayolları elbet bir açıklama yapacaktır bekleyip görelim bakalım
  • Zakkum17 Ekim 2020 . 06:53

   O duvarlara yapılan çizimler bir yıldan beri uğraşılarak yapılıyordu benim gördüğüm, yasaksa baştan niye müsade edildi, bu kadar masrafta olmazdı, tantanada kopmazdı, belediye kanunsuz iş yapmış olabilir ama karayollarının bu kadar zaman beklemesi ve resimlerin üzerini kötü bir şekilde boyamasıda yanlış
  • Şükrü Bakkalbaşı17 Ekim 2020 . 00:50

   Aylarca tayip erdoğanın abant kavşağında kaplama fabrikasının önüde posteri varken karayolları nerdeydi
  • Trafik Yasası 16 Ekim 2020 . 22:37

   Madde 14 – Karayolu yapısı ve trafik işaretleri ile ilgili olarak; a) Karayolu yapısı üzerine, trafiği güçleştirecek, tehlikeye sokacak veya engel yaratacak, trafik işaretlerinin görülmelerini engelleyecek veya güçleştirecek şekilde bir şey koymak, atmak, dökmek, bırakmak ve benzeri hareketlerde bulunmak, b) Karayolu yapısını, trafik işaretlerini ve karayoluna ait diğer yapı ve güvenlik tesislerini, üzerlerine yazı yazarak, çizerek veya başka şekillerde bozmak,yerlerini değiştirmek veya ortadan kaldırmak, Yasaktır.
  • Akil16 Ekim 2020 . 20:16

   Maksatları üzüm yemek değil ,şov yapmak merkezi yönetim ile dalaşmak milleti provoke etmek kaldıki en iyi yaptıkları iş.
  • Köroğlunun Torunu16 Ekim 2020 . 19:20

   Bolunun Sesi Gazetesi kısaca özetlemiş olayı. Tanju Özcan resimler silindi diye şov yapacağına kavşaklarla karayolları yönetmeliğini oku. Trafikte kaza olasılığı en yüksek yer kavşaklardır. Sürücü sağa sola görünmeyen yolları görebilmek için yansıtıcı aynalara dört bir tarafa dikkat etmek zorundadır. Hepsini bırakıp kavşakta durup senin resimlerini mi inceleyecek insanlar. Müze değil orası. Boşuna yaygara koparma.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak