BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Eyyy Tanju ÖZCAN n’olcek bu PROJELER 

Eyyy Tanju ÖZCAN n’olcek bu PROJELER 
  16 Ekim 2020

  Okuyucu mektubu Eyyy Tanju ÖZCAN n’olcek bu PROJELER 561 gün ...

  Okuyucu mektubu 

  Eyyy Tanju ÖZCAN n’olcek bu PROJELER  

  561 gün bitti… kaldı 1261 gün  

  Bolunun Sesi Gazetesi'nde her hafta Pazartesi günü bu yapılan/yapılacak Başkan Tanju ÖZCAN’ın 52 Dev Projeyi incelemeye alacağız…  

  YENİ STADYUM KOMPLEKSİ 

  Yeni stadyum projemiz. Yıllardır Bolu’nun kendisine yakışan bir stadyumu yoktu. İnşallah bunu gidereceğiz. Yeri mevcut stadyumun olduğu yer. Bolusporumuzun renklerini taşıyan 14 bin kişilik stadyumumuz olacak. 36 bin metrekare arsa üzerine yapılacak. Şu anda bulunduğumuz yer stadyum olacak. Hemen arkasına otel, bin araçlık otopark olacak. Otelden de parasını kazansın. Burada yenilenebilir enerji kullanacağız. 

  İLAVE PAZAR YERİ PROJESİ 

  Burası mevcut pazar yerimizin doğusunda. Sadece ek yer yapacağız ve güzelleştireceğiz. Bu proje eski emniyet müdürlüğünün olduğu yer. Kapalı ve açık mağazalar olacak. Bunun örneği Avrupa’da dahi yok. İleride pazar esnafımız beğenirse istişare ederiz. Beraber yaparız. 

  İZZET BAYSAL KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ 

  İzzet Baysal Kültür Merkezimiz. Burası eski cezaevinin olduğu yere yapılacak. 10 dönümlük alan. İzzet babaya borcum var, herkesin borcu var. İzzet babanın adı yaşayacak. Çok farklı mimarisi olacak. 10 bin metrekarelik alanda kurulu. İçinde bilim ve sanat atölyeleri, konser alanları olacak. Burada da otopark olacak. Buraya da otopark yapacak. Teknopark’ı da buraya taşıyacağız. 

  VİZYOKENT 

  Burası yeni adliyemiz ile sanayimiz arasında. Buraya vizyon, çağdaş bir proje geliştiriyoruz. 13 bin 500 metrekarelik alan. İş yerleri olacak. Rezidanslar olacak. Sanayi alanı daha da değerlenecek. Zaman içinde sanayi işi çözülecek. Buraya da 3 bin araçlık otopark yapacağız. 

  İMARET MEYDANI DÜZENLEMESİ 

  Burada Muzaffer Işın döneminden kalan otoparkı kaldıracağız. Bunları kaldırınca 12 bin dönümlük alanımız olacak. Burası tarihi yerler ile ışıklandırmayla Bolu’nun en güzel meydanı olacak. Herkes burada oturmaktan keyif alacak. Saraçhane Cami, Orta Hamam ortaya çıkacak. 

  BÜYÜKSU BOTANİK PARKI 

  Buranın yerini herkes bilir. Burayı önceki belediye başkanımız kamulaştırdı. Buraya bölgenin en büyük parkını yapacağız. Burayı Eskişehir Belediye Başkanımız bile kıskanacak. Eski belediye başkanının bir projesi vardı. Plaj yapıp, tüm alkollü mekanları buraya taşıyacağım dedi. Ben halka soruyorum, halk plaj istemiyorum. Bütün alkollü mekanlar toplanırsa, orası tam bir batakhane olur. Biz buraya bölgenin en büyük botanik parkını yapacağız. Burada yürüyüş ve bisiklet yolları olacak. Piknik alanları olacak. Sandal gezintileri yapılacak. Eskişehir’deki Sazova Parkı’nın 4 katı büyüklüğünde olacak. Çok keyif alacaksınız burada yaşamaktan. Burada oyuncak atölyesi olacak. 

  KÖROĞLU PARKI 

  Bolu turizm şehri olacaksa büyük parkları olacak. Burası 82 bin metrekare. Bu park panoramik bir park. Beş yılın sonunda Eskişehir örnek olacak. Biz uzay müzesinin en iyisini buraya yapacağız. Çocuklarımız için yeşil alanlar olacak. Çocuklarımız, benim çocukluğumdaki gibi yeşil alanlarda oynayacak. Buraya amfi tiyatro yapacağız. Bolu’da amfi tiyatro yok. Yürüyüş ve bisiklet yolları olacak. Bakın yaşlı yaşam merkezi olacak. Buraya huzurevi yapacağız. Huzurevini de buraya yapacağız. Kaynağını da bulduk. Hayır İşleri Vakfı beni çağırdı biz buradan yer istiyoruz dedi. Gelin işletmesini birlikte yapalım dedi. O da şundan dolayı devlete teslim edince her yerden insan geliyor. Burada önce Bolulu büyüklerimiz yararlansın diye bunu dediler. Sonsuzluk havuzu yapacağız. Panoramik bir manzarası olacak. 

  ORGANİZ KÖY ÜRÜNLERİ PAZARI 

  Burası belediyeye ait 6 bin 500 metrekarelik alana yapılacak. Organik ürün deyince büyükşehirde yaşayan insanların içi titriyor. Organik ürün yemek istiyorlar. Binlerce kişi buradan geçiyor. Buradan yollarımız geçiyor. Düşünün bakalım buraya kaç kişi gelecek. Bolu’nun meşhur yayık ayranını herkes gelip yerinde içebilecek. Burada geleneksel ve modern mimari ortaya çıkacak. 

  KARAÇAYIR SOSYAL TESİS PROJESİ 

  Bizim belediye olarak en büyük eksiğimiz sosyal tesisimiz yok. Şimdi burası İtfaiye ve Gazi Paşa İlköğretim Okulu’nun olduğu alan. En az 2 yıl içinde milli eğitim kendi binasına geçecek. Burası tekrar belediyenin olacak. İtfaiye Çıkınlar Mahallesi’ne, 112 Acil Servisi’nin yanına taşınacak. İtfaiyecilerimiz de bunu istiyor. Burası 12 bin metrekarelik bir alan. Burada kültür sanat sokağı olacak. Eğlence mekanları olacak. 30 bin öğrenci var burada hiç biri buradan memnun ayrılmıyor. Öğrencilerimiz için eğlence merkezleri olacak. Onun yanında bir çay bahçesi var. Onlar yine işletecek. Burayı biz yine de onlar için engelsiz yaşam merkezi haline getireceğiz. 250 odalı konukevi ve 2 bin metrekarelik alanda iş yerimiz olacak. Sanat merkezimiz olacak. Açık sergi alanı burada olacak. Burada da bir amfi tiyatro olacak. Konserler düzenlenebilsin diye burada olacak. 

  KIZILAY PARKI OTOPARK VE YAŞAM MERKEZİ 

  Burası mevcut Kızılay Hamamı’nın yanındaki alan. Bu alanın hepsi belediyenin değil. Bir kısmı özel idarenin. Kendilerine öyle bir proje ile gideceğiz ki hayır demeyecekler. Burada birçok şey çıkaracağız. Bir kot farkından yararlanıp yerin altına ineceğiz. Burada kadınlarımız el işleri üretip satacak. Burada seyir terasları ve etkinlik alanları olacak. Yürüyüş parkuru olacak burada. Çocuk bakım odası yapacağız. Tuvalet olacak burada. Tuvalet olacak burada. Bunları düşünmek için Bolu’da yaşamak şart. Macera parkurumuz da burada olacak. Bu konsept projedir. Otopark yaptığımız mahallelere bunu uygulayacağız. 

  İZZET BAYSAL CADDESİ 

  Bunu ne için anlatıyoruz biliyor musunuz? İzzet Baysal Caddesi’nden memnun olan kaç kişi var? Bura ile ilgili en çok şikayet beton olması. Burası yapılırken Şanzelize olacak dediler. Burası Suriye Caddesi olacak. Bu caddenin adı için öğrencilerimiz mecburiyet caddesi dedi. Şimdi vatandaşımız da Suriyeliler caddesi diyor. Kadınlarımız caddede yürümek istemiyorlar. O yüzden iş yeri açma ruhsatı vermeyeceğim. Burası İngiltere’deki Oxford caddesine benziyor. Biz burayı yeşillendireceğiz. Modern aydınlatmalar ile çok güzel bir yer hale getireceğiz. Modern oturma grupları olacak. İnşallah orada da Suriyeliler değil sizler oturacaksınız. 

  D-100 KARAYOLU VE ALTGEÇİTLERİ PROJESİ 

  D-100’ü trafiği kapatacağız diyorlardı. Çılgınca bir proje bu. D-100’ü Bolu’nun yeni ana caddesi yapacağız. Bisiklet yolları yapacağız. Ortadaki refüjü daraltacağız. O yüzden daraltalım. Yan yolları genişletelim. Yayalarımız yürüsün. Peyzaj çalışması yapacağız. Buraya iki tane dal-çık yapacağız. Ana trafik aşağıdan işleyecek. Çok rahatlayacak burası. Burası Sanayi kavşağıydı. Diğer yeri de Gölyüzü Kavşağı’na yapacağız. Bakın sonra herkes nasıl rahatlıyor. Buralara öyle güzel üstgeçitler yapacağız ki, Bolu’dan geçen herkes bu üstgeçitleri hatırlayacak. 

  YENİ ULAŞIM ANLAYIŞI 

  Yeni yollar açılacak. Yeraltı ve yer üstü otoparklar yapacağız. Bisiklet kullanımına uygun yollar yapacağız. Bisiklet kullanımını yaygınlaştıracağız. Yeri gelecek bende bisiklet kullanacağız. Kaldırımlarımıza ve bazı noktalara rehabilitasyon noktaları yapacağız. 

  VALİLİK ÇEVRESİ DÜZENLEMESİ 

  Valiliğin arkasındaki alandan bahsediyoruz. Valilik ile oturup konuşacağız. Buraya bir otopark yapacağız. Yer altında olacak. Askerlik şubesinin önünden İbn-i Sina Caddesi’ne yürüyemiyorsunuz. Oradaki Tapu Müdürlüğü’nü, Turizm Danışma Bürosu haline getireceğiz. 

  KANAL YOLU VE BORAZANLAR DERESİ PROJELERİ 

  Burada aslında 2 tane proje var. Şimdi Borazanlar Deresi’ni düzenleyip, yaya ve araç trafiğine açacağız. Buranın üstünü çelikle kapatacağız. Izgaralardan hava almaya devam edecek. Biz bu derelerin taşkınları engellediğini biliyoruz. Burada canlı olacak. Balık yaşayacak. Bisiklet yolu, koşu parkurları olacak. Sağlık Mahallesi’ne kadar giden kanalda aynı şekilde olacak. Buradaki sokak direklerinde de ücretsiz şarj istasyonları ve wifi noktaları olacak. 

  BOLUSPOR KOLEJİ 

  Biz bu projeyi zamanında yapmak istediğimiz de FETÖ’cüler karşı çıktı. Biz bu projeyi zamanında söz vermiştik. Bölgenin en kaliteli eğitimini veren okul olsun istedik. Şimdi istedim ki gelir lazım ya Boluspor’a, o zaman FETÖ’cüler bu yüzden karşı çıktı. FETÖ’cüler engelledi. Bölgenin en kaliteli eğitimini verecek bu okul. Düzce’de bir Öncü Koleji var. Bu okulun bahçesinde okul dönemi dışında düğünler yapılıyor. Aynısını bu konuda da yapacağız. Beşiktaş’tan, Galatasaray’dan, Fenerbahçe’den, Denizlispor’dan sonra kendi okulu olan 5’inci kulüp olsun Boluspor. 

  GÖLKÖY VİZYONU 

  Buraya seyir terasları yapacağız. Güzel meydanlar yapacağız. Piknik alanları olacak. Boluluların en çok gittiği yer Gölköy. Dolayısı ile daha güzel olacak. Seyir ve balık tutma yerleri yapacağız. Karadere suları musluklarımıza geldiği zaman burada kano yarışları yapılacak. Bisiklet ve yürüyüş yolları modern şekilde yapılacak. Herkes Gölköy’de keyif alacak. 

  YUKARI ÇARŞI – STADİON BASAMAKLARI – TARİHİ BOLU ADASI 

  Burada herkesi ilgilendiren bir şey var. Burayı Bolu sokağı haline getireceğiz. Hisar Tepesi’ni ve stadyum basamaklarını birlikte değerlendireceğiz. Osmanlı’dan gelen kültürel mirasımıza sahip çıkacağız. Orada bir proje yapılmak istenirken, tarihi basamaklar ortaya çıktı. Tahta bir paravanla koruma altına alındı. Kapkaranlık bir yer. Ak Parti İl Binası’nın tam karşısında. Kötü bir görüntü. Ora ile ilgili paravanı kaldırtacağız, bakanlık kaldırmazsa şeffaflaştıracağız. Orayı bu harabe görüntüden kuracağız. 

  Yukarı Çarşı’ya bizim için çok önemli. Orayı güvenle hale getireceğiz. Beraber çalışacağız ve ışıklandıracağız. Buranın bir numaralı eser Büyük Cami’dir. Hiçbir yapı Büyük Cami’yi gölgede bırakmayacak. 

  Buradaki amacımız Eskişehir’deki Odunpazarı evlerine benzeyecek. İşte böyle bir bölge oluşturmayı amaçlıyoruz. Bolu yemekleri yiyeceğimiz yerler olacak. 

  YENİ İMAR ANLAYIŞI 

  Yüksek katlı binalar D-100 kenarında kim isterse vereceğiz. Kanunla verilen estetik kanun tekrar olacak. Biz katları düzenleyeceğiz. Otopark bedelleri düşecek. İnşaat maliyetleri düşecek. 

  ESKİ ADLİYE BİNASI 

  Biz burayı halka açacağız. Çocuklar ve gençler için kültür, sanat ve bilim faaliyetlerinin gerçekleşeceği yer olacak. Burada gençlik tiyatrosu olacak. Müzik merkezi, kodlama atölyesi olacak. Meslek edindirme kursları olacak. Bilişi teknisyenliği çalışmalarımız olacak. Turizm hizmetleri konusunda eğitim vereceğiz. 

  YATIRIM VE EKONOMİK BÜYÜME 

  Şehrimizin ulusal ve dünyada tanıtımını yapacak markalar olacak. Turizm departmanı kurulacak. Turizm yatırımlarını destekleyeceğiz. Aşçılık denilince Bolu akla gelen ilk yer olacak. Şehir içinde yeni turistik eserleri yapacağız. O yüzden tematik köy yapacağız. Tarihi Bolu Adası diyoruz. Tarımsal üretimi destekleyeceğiz. 

  GÖLCÜK 

  Gölcük için ne dediysem aynı şekilde devam edecek. Gölcük halkındır. Gölcük’ü ranta açmayacağız. Benim torunlarım, benim çocukluğumdaki gibi Gölcük’e gidecek. Bundan sonra da Gölcük’ü zenginlerin değil halkın olacak. 

  ADLİ YARDIM HİZMET 

  Mahallelere hafta bir gün avukat gelecek. Baromuzla anlaşacağız. Avukatlar sizlere ücretsiz hukuk danışmanlığı yapacak. 

  MİNİ MİNİ BİRLER KAMPANYASI 

  1’inci sınıfa başlayan tüm öğrencilerimize sosyal yardım yapacağız. 

  AKILLI DURAKLAR YAYGINLAŞACAK 

  Akıllı duraklar yapılmaya başlandı. Akıllı duraklar fakat yaygınlaşmadı. Daha iyisini yapacağız ve yaygınlaştıracağız. 

  SAĞLIK MAHALLESİ’NE MEZARLIK 

  Sağlık Mahallesi’ne bir mezarlık kazandıracağız. 18’inci madde uygulayarak bir mezarlık yapacağız. 

  TOPLU TAŞIMA 

  Toplu taşıma kalabalığa son veriyoruz. İnsanlar balık istifi gibi gidiyor. Şehir için bazı hatları oluşturacağız. Birkaç ufak dokunuş yapacağız ve seferler artacak. 

  ‘BU APARTMAN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKIYOR’ 

  İzmir Karşıyaka’dan bir örnek bu proje. Biz de bunu örnek aldık. 

  İTFAİYE İSTASYONU 

  İtfaiye istasyonunu Çıkınlar Mahallesi’ne taşıyacağız. D-100’ü kullanarak daha çabuk müdahaleler olacak. 

  BELEDİYE ETÜT MERKEZLERİ 

  Ücretsiz belediye etüt merkezleri olacak. Atanamayan öğretmen arkadaşlarımız burada olacak ve eğitim verecek. Böylece yoksul aileler ve zengin aileler arasındaki eşitlik sağlanacak. 

  ÇOCUK MECLİSİ 

  Çocuk meclisi kuracağız. Çocuklarımızı geleceğe ve yönetime hazırlayacağız. 

  İŞ GARANTİLİ İSTİHDAM 

  İşçi ve işverenle konuşacağız. İşveren bize nasıl bir işçi istediğini söyleyecek. Biz de onun kursunu açacağız. O kişiye eğitim vereceğiz. Eğitim verdiğimiz kişiye de iş garantisi vereceğiz. 

  ESNAF İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURULACAK 

  Şu anda esnafımızın tek muhatabı Zabıta. O da ceza kesme ve denetimden sorumlu. Esnafımız ile istişare edecek bir müdürlük kuracak. Esnafımıza Allah razı olsun belediyeden dedirteceğiz. 

  BOLU KARIN KEYFİNİ ÇIKARACAK 

  Karla gerçek mücadele başlayacak. Bunu sağlayacağız. Kaldırımlar artık bu tutmayacak. İnsanlarımız sakatlanmayacak. Kartopu oynamaya çıkacağız. Kar keyiftir. 

  EVDE BAKIM HİZMETLERİ 

  Evde bakım hizmetlerini yaygınlaştıracağız. Çünkü evde bakım ihtiyacına duyan insan sayısı sürekli artıyor. 

  CAN DOSTLARIMIZI SEN DE DESTEKLE 

  Can dostlarımız olan köpeklerimize, Köpek Köy kuracağız. Doğal ortamda yaşayacaklar. Sokaklarımıza da kedi evleri kuracağız. Biz onların da canlı olduğunu biliyoruz. 

  ÜCRETSİZ Wİ-Fİ VE ŞARJ İSTASYONLARI 

  Şehrimizin her tarafından ücretsiz wi-fi ve şarj istasyonları olacak. 

  ÇOCUKLARIMIZI SİNEMA VE TİYATRO İLE BULUŞTURUYORUZ 

  Yoksul çocuklarımızın birçoğu sinema ve tiyatroya gidemiyor. Tiyatroyu hiç görmemiş. Yoksul çocuklarımızı sinema ve tiyatroya götüreceğiz belediye olarak. 

  YURT İÇİ VE YURT DIŞI GEZİLERİ 

  Bu da yoksul ailemizin çocukları için. En kısa zamanda yurt dışı turları başlatacağız. Yoksul ailelerimizin çocuklarının ezilmesine izin vermeyeceğiz. 

  BOLU TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ ŞEHRİ OLACAK 

  Bolu turizm şehri olacaksa, Türkiye’nin en temiz şehri olacak. Yer altıda çöp konteynırları bizim dediğimiz gibi olmadı. Çöp politikası bir türlü tutmadı. Olmaz böyle. Tertemiz olacak. Sokaklarımız hem yıkanacak, hem de sürekli olarak süpürülecek. 

  TURİZM REHBERLİK BÜROSU KURULACAK 

  Bunu az önce de söylemiştim. Kardelen meydanımız düzenlemesi ile beraber hayata geçecek. 

  VATAN SİZE, EVLATLARINIZ BİZE EMANET 

  Babası askerde olan çocuğun tüm eğitim masraflarını biz karşılayacağız. 

  ZEKAT VE FİTRELER ARTIK YOKSULLARA DAĞITILACAK 

  Bizler inançlı insanlarız. Artık zekat ve fitrelerimiz gerçek ihtiyaç sahiplerine gidecek. Biz bu konuda aracı olacağız. 

  ŞEHİR REHABİLİTASYON EKİPLERİ KURULACAK 

  Bu ekip zaten çalışıyor. İstekler geliyor. Rehabilitasyon ekiplerimize mesajla ulaşacaksınız, onlar da hemen bu işi çözecek. 

  HALKIMIZ KONAKLARA LAYIK 

  Her mahalleye konak yapacağız. Üst katı çok amaçlı salon olacak. Hayırseverlerin de katkısını alacağız. İlk olarak Sağlık Mahallesi’nden başlayacağız. 

  DOĞAL ÜRÜN ÜRETİMİ DESTEKLENECEK 

  Bolu organik ürün ile tanınacak. Bunu yapacak kişiler de her türlü desteklenecek. 

  ENGELLİLER VE YAŞLILAR HİZMET MERKEZİ KURULACAK 

  Engelli ve yaşlılarımızın sosyalleşmesini sağlayacağız. Psikolojik destek vereceğiz. Aynı zamanda engelli kardeşlerimize mesleki eğitim vereceğiz. 

  AQUAPARK VE SUALTI DÜNYASI’NI BOLU’YA KAVUŞTURACAĞIZ 

  Çocuklarla konuşuyoruz bunu istiyorlar. Bunu Bolu’ya kazandıracağız. 

  ELEKTRİK ÜRETECEĞİZ 

  Çöpten elektrik üreteceğiz. Şu anda metan gazından üretiliyor. Biz böyle yapmayacağız. Yakarak enerji üreteceğiz. Yap-işlet-devret modelini izleyeceğiz. Çöp yığınları ortadan kalkacak. Koku problemi de ortadan kalkacak. Güneş santralleri kuracağız. 

  KARDEŞ AİLE PROJESİ 

  Bolu’da imkan ve yaşam tarzına sahip aileler ile yoksul aileleri bir araya getireceğiz. Birbirlerine destek olsunlar istiyoruz. İstiyoruz ki o aile, yoksul ailelerimizin çocuklarını okutsun. Ülkemiz bir evlat daha kazansın. 

  KÖROĞLUKART 

  Köroğlukart’ı hayata geçireceğiz. Bazı marketlerle anlaşacağız. Bu kart sahipleri, temel ihtiyaçlarını indirimle alacak. 

  HALK EKMEK VE HALK SÜT 

  Halk ekmeği kapatmayacağız. Süt Üreticileri Birliği ile konuştuk. Biz onlara dedik ki halk ekmek ve halk sütü birleştirsek sütü bizde 2 liraya satsanız olur mu diye sorduk. Onların da çok hoşuna gittik. 

  MODERN KAPALI PAZAR YERLERİ 

  Pazarlarımız çok soğuk. Bunları yaygınlaştıracağız ve kışın vatandaş ile esnafımızın üşümemesini sağlayacağız. 

  FESTİVALLER ŞEHRİ 

  Kış festivali yapacağız. Uluslararası olacak. Mantar festivali olacak. Tavukçuluk festivali, üniversitede bahar şenlikleri olacak. 17 Temmuz’un Atatürk’ün Gelişi sıradanlaştırdılar. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ü seviyoruz. Atatürk’ün Bolu’ya geldiği gün bizim onur günümüz. Bunu kutlayacağız. İzzet Baysal Şükran Günleri’ni eski günlerine kavuşturacağız. Şimdi panayıra döndü. İzzet Baysal Şükran Günleri festival olarak 3 gün sürecek. Artık yılda en az 15 konser düzenlenecek. 

  BOLU KAYAK ÖĞRENECEK 

  Bolu’da herkes kayak öğrenecek. Kartalkaya’da bazı oteller ile anlaşma yapıp, haftanın belirli günlerinde vatandaşımıza kayak öğreteceğiz. 

  YENİ DOĞAN BEBEK SEPETİ 

  Yeni doğan bebeğe, içinde bebeğinin temel ihtiyacı olan sepeti gidip ailelerimize vereceğiz. 

  MAHALLE KREŞLERİ 

  Örnekleri var bizim için. Yoksul aileler için. Kadın gelsin çocuğunu bu kreşe bıraksın. Kendisi de çalışsın. Kadınlar ayrıca burada çalışacak. İlkini Sağlık Mahallesi’ne yapacağız. 

  BOLU TÜRKİYE’NİN EN UCUZ SUYUNU İÇECEK 

  Bolu şu an Türkiye’nin en ucuz suyunu içecek. Doğal su kaynaklarımız zengin. Ben 5 yılın sonunda bunu yapmazsam bir daha hiçbir göreve talip olmayacağım. 

   

   

  • Alihan22 Ekim 2020 . 10:46

   Günlerdir sümerdeki 3 metre uzunluğundaki yoldaki kazdığı yeri yapamadılar sümer pazar yerını yaptılar 3 metre yeri yapamadılar kim usulüne göre denetliyor diyen arkadaş yandaşlık yapmayın ne varda onu söyleyin bu 52 projenin 1 tanesini bile yapamazlar hikaye millet gördü hiç bir şey yapamayacaklarını ben oy vermedim vermem de ama oy verenler ağzını açıp baksın bolu gelişecek diye
  • Misafir20 Ekim 2020 . 13:33

   Yaparuz daha yaz va gış va, evecek ne iş va. Sen canını sıkma..
  • Başarılar...19 Ekim 2020 . 19:32

   Haksızlık ediyorsunuz. Tanju Özcan sosyal demokrat bir partinin mensubudur. AKP gibi çalmaz çırpmaz. Halkın menfaatini düşünür. Projelerini bir bir gerçekleştirecektir. Merak ediyorum Tayyip Erdoğan seçim öncesi toplumun bir çok kesimini ilgilendiren vaatlerde bulunmuştu. Örneğin polis ve öğretmenlere 3600 ek gösterge vereceğiz demişti ve sözünü tutmadı. Bunu eleştiriyor musunuz? Ben Tanju Özcan’a güveniyorum. Çalışmalarını da destekliyorum.
  • Cemil Demirci19 Ekim 2020 . 09:06

   İş yapmak çok önemli ama yapılan işin usulüne göre tamamlanıp tamamlanmadığını DENETLEMEK daha da önemli. Alaaddin Yılmaz döneminde belediyenin yaptığı hiç bir iş gereğince denetlenmedi ve kamu kaynakları israf edildi. Aynı yanlışın işine düşülmesin. Yapılan her iş denetlensin. Sayın Başkanım lütfen bu konuyu göz ardı etmeyiniz.
  • tarçın19 Ekim 2020 . 00:02

   Tam bir aydır eski bağkur cadesinin yarısını yapamadılar tospa misali iş yapılıyor döşenen taşların çoğu yamuk logar kapakları eyri büyrü üstelik yağmur logarları küçücük nasıl mühendislik bu bu gün o yaptığınız bahçeli sel basacakdı nerdeyse yandık ki ne yandık renkli taş döşmek meyziyet deyil adam gibi düzgün döşensin biraz denetleyin börekçiler sokağına benzemesin kananl kapaklarını unutmayın
  • Usta18 Ekim 2020 . 22:01

   Kamu kaynakları alaaddin zamanında nasıl götürüyorsa hiçbir şey fark etmedi aynen devam ediyor. BolununSesi Alaaddin zamanında da Tanju zamanında da gazetecilik görevini yerine getiriyor. Kimseye iltimas geçmiyor. Helal olsun
  • Vatandas18 Ekim 2020 . 14:29

   Bolu'da Gazeteciler Cemiyeti ne işe yarar. Belediyelere binlerce liralık faturalar kesip onların tetikçisi olarak hareket eden gazetecilere(!) hadlerini kim bildirecek. Gazetelerin çoğu gazetecilik değil tetikçilik yapıyor.
  • Vatandas18 Ekim 2020 . 14:26

   Gazeteci sıfatları altında tetikçilik yapan gazeteler belediyeye binlerce lira fatura kesiyor. Bu paralar Bolu halkının cebinden çıkıyor.
  • Bolulu 1418 Ekim 2020 . 10:32

   Kılıçarslandan başlayıp YukarıSokuya kadar giden üst yapı çalışması,Karamanlı,Aktaş,Bahçelievler ve diğer mahallelerdeki altyapı çalışmaları,Belediye meydanı,mahallelerdeki bulvar ve yol açma çalışmaları(sokaklardaki parke taşlarının sökülüp asfalt yapılması),Kanalın kapatılıp yürüyüş ve bisiklet yoluna dönüştürülmesi,pandemiyle mücadele,belediye meydanındaki iş merkezine başlanıldı vs... Demek ki belediyenin kasası borçlu değil miş! yoksa bunun adı müsriflik değil de nedir?
  • Emekli17 Ekim 2020 . 20:30

   Yapacağın en kolay proje suyu 1 tl ye indirmek. Aynen seçim öncesi kapıya gelip dediğin gibi. Pandemi dönemindeki 3 ay yüzde 50 indirim yalanınıda unutmadıkkkkkk. sadece 1 ay indirimli kullandık.
  • yandaş17 Ekim 2020 . 20:24

   Pandemi dönemi 3 ay suya %50 indirim dedin yetmedi %10 ek indirim yaptık dedin .Yalannnnnn sadece 1 ay indirimli su kullandık ve bu arada da 3 çocuklu tarifeleride yok ettiniz.Salak değiliz bunlar hep aklımızda.Bundan sonra sana oy moy yok. Seçim dönemi kapıya gelip su 1 tl olacak sözünü vermiştin.Herşey oyu çalana kadarmış.
  • Harun Büyükterzi17 Ekim 2020 . 18:10

   Ne oldu? Alaaddin Yılmaz 15 yıl bu şehrin insanlarını tozlu ve bozuk yollara ve kaldırımlara mahkum ederken bu kadar sesiniz çıkmıyordu? Tanju Bey adam kayırmıyor, insan ayırımı yapmıyor. Eldeki kaynakları en verimli şekilde kullanıyor. Hele şu Alaaddin'den gelen borçlar bir bitsin. Siz o zaman görürsünüz.
  • Gülümser BEYAZ17 Ekim 2020 . 18:04

   Belediye Başkanı Tanju Özcan'a büyük haksızlık ediyorsunuz. Lütfen mantıklı düşünün; borç batağı içerisinde bir belediye devralıyorsunuz. Merkezi hükümet hiç bir katkı sağlamıyor... Bu koşullar altında yatırım mı yapmak istersiniz yoksa bir an önce borçlarınızdan mı kurtulmak istersiniz? Sizler de takdir edersiniz ki önce borçlar ödenecek. Biraz sabır...
  • Güngör Yılmaz17 Ekim 2020 . 12:47

   Yarısı bitti, kaldı yarısı.!! Geçmiş seçimde Tanju Özcan'a oy verenler olarak bizde sabreder gelecek seçimde hatırlarız hep bunları.. Ama anlaşılıyor ki boşuna vermişiz bütün oyları.. Değişen bişey yok belediyede, eski başkanın kollananlarına, dokunulamayanlarına..!!!
  • Cöle17 Ekim 2020 . 07:54

   Adam şunları yapacam bunları yapacam diye başkanlığı alıp koltuğa oturdu ya bundan sonra yapsada oluuuuuuuu yapmasada...
  • bolulu16 Ekim 2020 . 23:36

   Bizde civcivleri güz sonunda sayarlar. 2024 için sodalarınızı alın.
  • CACIK16 Ekim 2020 . 23:03

   BU TANJUDAN BİR CACIK OLMAZ. CACIK FABRİKASI BİLE AÇAMAZ. ÇÜNKÜ HANGİ HIYARDAN CACIK YAPILACAĞINI BİLEMEZ.
  • Yabancı16 Ekim 2020 . 22:09

   Bu bolunun iğrenç kokusu nedir ya sabahları cam açmak isdiyoruz ama mümkün değil ben böyle kokan bir şehirgörmedim tabiatın kalbimde böyle koku hiç yakışmıyor
  • Bolum16 Ekim 2020 . 19:43

   bir solukta okudum fakat sen bunların hiçbirini şu ana kadar yapmadın sadece birkaç proje başladı (kanal ve mezarlık gibi) LED tabela yapıp ÇİN'e satacağım diyeceğine 52 projenin sen 5 tanesini gerçekleştir ben de elini öpeyim. Yapamazsın ancak gidip duvarlara yasak olmasına rağmen Resim yaptırır ağlarsın. Ya yap allah aşkına elini değil ...şaklarını öpsün bu millet YAPAMAZSIN YAPAMAZSIN YAPAMAZSIN
  • Bolulu vatandaş16 Ekim 2020 . 17:37

   "Hayal mi, gerçek mi, gördüğüm bilmem". Çok güzel bir şarkıyı hatırlamak mümkün.
  • musluk cu 16 Ekim 2020 . 17:34

   abiyi abi yapan yanın daki kardeşleridir kimleri yardım cı yaptın sen abi
  • Bolulu16 Ekim 2020 . 17:14

   Tanju başkan alaaddinden kalan pislikleri ortaya çıkarmadığın sürece senin de ondan bir yok
  • Ahmet kara16 Ekim 2020 . 16:26

   Bir çok vaatte bulundu ve gerçekleşmedi ne yazık ki buda başkanı diğer siyasetçilerden farksız kıldı bir daha asla Bolu halkının gönlüne giremez siyasi hayatını bitiriyor ne yazık ki.
  • Vatansever16 Ekim 2020 . 16:26

   Bolunun sesi. Hep belediyeye yükleniyorsun. haksız da değilsin. Böyle bir başkana CHP nin bile sahip çıkacak hali kalmadı. Ama adam hala uçuşta. Uçsun bakalım daha ne kadar uçacak?
  • Vatandaş16 Ekim 2020 . 16:15

   Bolu için en önemli projelerden biri kültür tesisi içerisinde tiyatro salonunun yapılması. Üniversite şehri diyoruz, binlerce öğrencinin yaşadığı şehirde tiyatro izlenecek konser dinlenecek yer yok. Şehrin kültürel düzeyinin arttırılması açısından bu proje çok önemli. Ancak zaman alacak bu kültür tesisinin yapımına şu an başlansa bile sonraki seçimden önce kültürel organizasyonların halkın beğenisine sunmak belki de mümkün olmayacak. Bu yüzden lütfen
  • sinyalcım 16 Ekim 2020 . 14:36

   akşam aydım SABAH olun ca caydım
  • Bolulu1416 Ekim 2020 . 14:22

   Tanju beye nacizane bir tavsiyem olacak, kendisi veya yakın çevresinde güvendiği kişiler küçük bir kamuoyu araştırması yapsın, "Tanju Özcan'a niye oy verdiniz, sadece siyasi görüşünden dolayı mı? yoksa ... projelerinden dolayı mı? .... vaatlerinden dolayı mı?" şeklinde bir araştırmanın sonucuna göre vaatlerine baksın, yaptıklarına baksın, yapacaklarına baksın. İlk önce niye seçildiğini bilmeli ki ona göre çalışsın, kendisi bilir.
  • Zeynep 16 Ekim 2020 . 13:29

   Benim tek işteyim başkanım İhsaniye mah çeşmeli sokak takı çöp konteynirlar vekapaklarin aşırı sesleri lütfen bunlara bir çözüm istiyorum
  • dede16 Ekim 2020 . 13:29

   pes be..led ekran üretti caponyaya sattı..dezenfektan tünelini sanayide demirciya yaptırdı ülge geneline pazarladı duvarlara resim yaptırdı 8 aydır sök yap belediye meydanı ortada 8 aydır literatüre girecek park çalışmaları devam ediyor, hayvana eziyeti affetmedi aldı müdürü verdi muallimeye oooo
  • Bolulu16 Ekim 2020 . 12:56

   Bir daha seçilemez proje de yapamaz işi bilmiyor .
  • zaman birlik olma zamanı 16 Ekim 2020 . 12:07

   bolunun yetiştirmiş olduğu bir değerdir Tanju Özcan. Biz bolular olarak bolunun evlatlarına daha çok sahip olmalıyız bakın ülkenin dört bir yanı kaç tane bolulu üst düzey görevlerde bulunuyor? ülkede çok önemli görevlerde yani ülkenin kaderini etkileyecek görevlerde bulunan bolunun evlatlarının sayısı bir elin parmaklarını geçmez.Bunun sebepleri üzerinde daha çok kafa yormalıyız ve bolumuza ve evlatlarına sahip olmalıyız.
  • Gülen Adam16 Ekim 2020 . 11:28

   Eski cezaevinin oraya "Kültür Sanat Merkezi"ymiş..!!! Yersen..!!, Zaten seçilmeyeceksin bir daha.. Koruyup kolladıkların yapar artık gelecek-AKP Yönetiminde yine..
  • Bolulu16 Ekim 2020 . 10:49

   Bu projeler ne zaman gerceklesecek.Kalan zaman diliminde çok zor.
  • Misafir 16 Ekim 2020 . 10:48

   Gorununen şudur bunlar yapilamaz beyfendide bir daha seçilemez.baskan daha belediye binasindaki sorunlara çözüm bulup dışarı çıkamadı etraf beklesin acelesimi var.bekleriz bırakın sorun çözmeyi ne partisi ne kadın kolları arkasını toplayacak yok.bosuna yazmayin kamuran bey bilbordlarda yazdigi gibi Bolu asla guzel bir sehir olamayacak.cok yazik

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak