BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Devlet büyüklerinin resimleri izinsiz yapılmış !

Devlet büyüklerinin resimleri izinsiz yapılmış !
  16 Ekim 2020

  Devlet büyüklerinin resimleri izinsiz yapılmış ! Bolu Belediyesi tarafından ...

  Devlet büyüklerinin resimleri izinsiz yapılmış !Devlet büyüklerinin resimleri izinsiz yapılmış !Devlet büyüklerinin resimleri izinsiz yapılmış !Devlet büyüklerinin resimleri izinsiz yapılmış !

       Devlet büyüklerinin resimleri izinsiz yapılmış !        

        Bolu Belediyesi tarafından Paşaköy alt geçidine yapılan devlet büyüklerinin resimleri karayolları ekipleri tarafından Bolu Belediyesi yetkililerine haber verilmeden izinsiz yapıldığı gerekçesiyle boyanarak kapatıldı. Olay yerinde uzun süre gerginlik yaşandı. Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, “Böyle bir şey olamaz. Bu resimlerin kime ne zararı verdi. Gerekirse sabaha kadar nöbet tutacağız” dedi.

        Olay yerine gelen Vali Ahmet Ümit Karayolları yetkilileri ile görüştüğünü belirterek boyamanın gerekçesini açıklayarak; "Kavşaktan geçerken sürücülerin dikkatini çekmek suretiyle trafik kazasına sebep olabileceği değerlendirilerek, Karayolları yetkilileri tarafından bu izinsiz görüntülerin duvarlardan kaldırılması yönünde talimat verildiğini öğrendik" dedi.

         Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, talimatıyla her gün binlerce aracın geçiş yaptığı Paşaköy ile D-100 Karayolu ve TEM Otoyolunu bağlayan kavşağa Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Türk siyasetinin önemli isimlerin portrelerinden bazıları gece saatlerinde Karayolları ekipleri tarafından boyanarak kapatılmaya çalışıldı. Bolu Belediyesinin portreleri yaparken Karayollarına haber vermediği için kapatma işlemini yapan Karayolları ekipleri polis ekiplerinden de destek alarak  portreleri çizilen Necmettin Erbakan, Turgut Özal, İsmet İnönü ve  Alparslan Türkeş’in portrelerini boyayarak kapattı.

         "Hiçbir siyasi şey gütmedik"

         Olayı öğrendikten sonra olay yerine gelen ve kapatma işlemine karşı çıkar sert bir şekilde açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, “Biz şehri güzelleştirelim diye bu ülkeye cumhurbaşkanlığı yapmış başbakanlık yapmış insanların büyüklerimizin resimlerini portre olarak şehrimizin en güzel girişine yaptık. Çokta memnun kaldık. Hiçbir siyasi şey gütmeden bütün devlet büyüklerimizin resimleri var. Resimlerin üstünü kaplama yaptık kimse zarar vermesin diye. Bizden izin almadan bize haber vermeden bunu bozmuşlar, kırmışlar.

        "Biz bunu yapmak için vatandaşın parasını harcadık"

         Burada kaç gün sanatçılar çalıştı. Sayın devlet büyüğümüz Necmettin Erbakan’ın resmini boyamışlar kime zararı vardı. Biz bunu yapmak için vatandaşın parasını harcadık. Böyle bir şey revamı. Ben evimdeyken haber aldım hemen geldim. Burada Atatürk’ün de resmi var onu da kaldıracaklar oradan. Böyle gecenin köründe böyle gizli saklı operasyon yapılır mı? Gecenin bir yarısında. Bu devlet büyüklerimizin kime zararı olmuş. Şu şehirde bunları yapmanın kime zararı var. Hadi Necmettin Erbakan’ı boyadılar bu ülkeye sonsuz hizmetleri olan Erbakan’ımızın portresini boyadılar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü nasıl boyayacaklardı. Nasıl ortadan kaldıracaklardı. İzzet Baysal’ımızı nasıl kaldıracaklar. Bu yapanlar bunu nasıl yapacak. Gecenin bir yarısı sesiz sedasız operasyon olamaz. Bu şehir uyumaz buna tepki gösterir” ifadelerini kullandı.

       “Sabaha kadar nöbet tutacağız"

       Başkan Yardımcısı Özdemir açıklamasının ardından Karayolları ekipleri tarafından boyama işlemine karşı gelerek sabaha kadar portrelerin başında nöbet tutarak diğer portrelerin boyanmaması için nöbet tutacaklarını belirtti.  

          BOLU VALİSİ OLAY YERİNE GELDİ
         Bolu Valisi Ahmet Ümit de olay yerine gelerek yetkililerden çalışma hakkında bilgi aldı. Ümit, belediyenin izinsiz şekilde resimleri çizdirdiğini ifade ederek, “Bu kavşakta duvarlara çizilmiş siyasi tarihimizin ve ilimizin önemli şahsiyetlerimizin resimleri ve bazı sözleri vardı. Bu görüntülerin 2918 sayılı trafik kanunu ile ilgili mevzuat çerçevesinde ilgili kurum olan Karayolları’ndan izin alınarak yapılması gerekirken, herhangi bir izin alınmadan yapıldığı ifade edildi. Karayolları Bölge Müdürlüğü ile görüştüm. Gerekçe olarak da bu duvarlardaki resimlerin karayolunun güvenliğini tehlikeye düşürdüğü şeklinde ifade edildi. Burada resimleri olan şahsiyetler sevilen kişiler. Geçerken sürücülerin dikkatini çekmek suretiyle trafik kazasına sebep olabileceği değerlendirilerek Karayolları yetkilileri tarafından bu izinsiz görüntülerin duvarlardan kaldırılması yönünde talimat verildiğini öğrendik. Bu çerçevede Karayolları ekipleri burada bir çalışma başlattılar ama bu çalışmayı durduracağız bu saat itibariyle. Konunun gerekli ve ilgili kurumlar tarafından, gerekli şartlarda yapılması suretinde çözülmesi yolunu göreceğiz, deneyeceğiz ve yapacağız. Şu anda büyütülecek herhangi bir sorun yok” dedi.

        BOYAMA İŞLEMİ DURDURULDU
        Vali Ümit, “Belediyeye bu noktada herhangi bir bilgi verilmemiş. Belediye zaten izinsiz olarak bunları yaptı. Normalde belediyeye yasal müeyyide uygulanması gerekirken, biz kendi işimizi kendimiz yapalım diye düşündüklerini söylediler. Normalde belediyenin kaldırması gerekirken, Karayolları ekipleri kendi elemanlarıyla kaldırılmasının uygun olduğunu düşünmüşler. Bu çerçevede harekete geçmişler. Mademki böyle bir yanlış anlaşılma var. Prosedür neyse ona göre hareket edilmek üzere şu anda vaziyete, duruma el koyuyoruz ve durduruyoruz. Yarın ya da öbür gün ilgili kurumlar gereğini yapacaktır” diye konuştu. Vali Ümit’in açıklamalarıyla beraber alt geçitteki resimleri boyama işlemi durduruldu. Bazı vatandaşlar, Mustafa Kemal Atatürk ve Bolu’nun önemli değeri İzzet Baysal’ın resimlerinin önünde bekleyerek nöbet tuttu. Ayrıca polis ve zabıta ekipleri de güvenlik amacıyla bölgede bekleyişini sürdürüyor.

  • Turkesten rahatsiz olan H20 Ekim 2020 . 05:10

   Basina Turkes kadar tas dussun. Ataturkten sonra en buyuk devlet adami Turkestir. Bugun yataginda rahat uyuyorsan sebebi daglarda, idipte, irakta, suriyedeca nsipetane savasan onun ogrencileridir. Tanju Ozvqn bunu gormus ve resmini koymus. SEN KİMSİN!
  • Bolu halkı19 Ekim 2020 . 12:15

   Avukat olmuş bu yaşa gelmiş Taa Belediye başkanı olmuş karayollarından izin alınması gerektiğini bilmemesi, trafiğin yoğun olduğu yerde bilgilendirici levha dışında sürücülerin dikkatinin dağılmaması gerektiğini bilmemesi normalmi
  • FİTNECİ16 Ekim 2020 . 20:05

   siyasi birşey güdmedik diyorsunuz yalancının ? göreve gelir gelmez BELEDİYE ODANDAKİ MAKAM ODANDAN CUMHURBAŞKANININ RESMİNİ ATIN BUNU ÇÖPE DEİĞİN GÜNLERİDE UNUTMAYACAĞIZ EYYYYY TNJ EYYY
  • fitneci TNJ....16 Ekim 2020 . 20:01

   OLAYIN EN BAŞINDAN BERİ İŞİN İÇİNDE FİTNE OLDUĞU BELLİ MAKSAT ORTALIĞI KARIŞTIRARAK GÜNDEMDE KALABİLMEK KARDEŞLERİM BUNUDA EN İYİ TNJ... İYİ YAPIYOR. SEN NİYE GİDİP KARAYOLLARININ YERİNE RESİM YAPIYORSUN , BENDE GELEYİM TNJ... SENİN EVİNİN DUVARLARINA OSMANLI PADİŞAHLARININ RESMİNİ YAPAYIM BU İŞ BUNA BENZER SENİ GİDİ FİTNECİ MÜNAFIK SENİ CİĞERİNİ BİLİRİM BEN BUNUN MAKSAT ORTALIK TOZ DUMAN OLSUN İNŞALLAH OYNADIĞIN BU OYUNLAR AYAĞINA DOLAŞIR
  • Bolulu Köroğlu16 Ekim 2020 . 17:26

   Sürücülerin ilgisini dağıtılabilceği için, resimlerin iptali çok iyi olmuş.Resimlerin yeri, Bolu Belediyesine ait müze olmalıydı. Sanki İlkokul binasına ait bir sergi gibi. Zaten resimleri tünel altına yapmakla, devlet büyüklerine saygısızlık yapılmıştı. Türkiyedeki hiçbir yerde böyle birşey yok. İl Trafik komisyonunun kararı gerekirdi. İstanbuldan Boluya, Abant güzergahından girişteki tabela kirliliği ile, trafik yönlendirme levhaları vs. ilgilenilse iyi
  • tespitçi16 Ekim 2020 . 13:12

   Karayolu emekçileri, abd uşağı mendres, özal ve ecevit'i de griye boyadıktan sonra rasim başkan şovunu yapsaymış.
  • Harika16 Ekim 2020 . 11:47

   Ohh super olmus cok mutlu oldum. Orada o Türkeşi Erbakani gördükçe cinlerim kabarıyordu. Isallah Türkeş'i de boyamislardir. Ataturkten başka bir yuz görmek gereksiz. Hele Türkeş nedir ya? Her gün gözümüzün onune neden sokulur? Bu yüzden Tanju ya bir daha oy vermeyeceğim. Yapanlardan Allah razı olsun. Atatürk'ü zinhar silmeyin.
  • Zeliha16 Ekim 2020 . 11:42

   Acaba Reisin resmini de silecekler mi..!
  • Refet GUCLU16 Ekim 2020 . 11:39

   Halkın parasıyla Bolu Belediyesi'nde böyle plansızca bir projeyi ve bunun maddi külfetine sebep olanlar herkimse, derhal bu bedeller tahsil edilmeli.. Gerekirse bunu Başkan cebinden karşılamalı.. Yaa, akıl var nizam var.. Madem boyle birşey yapıyorsun, önce izin al madem.. Yada, ben haklıyım diyorsan, Çamkent-altgeçitte eski başkan Alaaddin YILMAZ tarafından yaptırılmış olan balık rölyefleri izinli mi-izinsiz mi yapılmış..!!!!
  • Kamuran Alagözoğlu 16 Ekim 2020 . 11:31

   Vaktiyle Alaaddin Yılmaz da bütün kavşaklara kendi posterlerini koydurmuştu. Hem öyle yerlere koydurmuştu ki, kavşakta durup araç geliyor mu diye sağınıza baktığınızda Alaaddin Yılmazın posterinden başka birşey görmüyordunuz. Karayolları o zaman bunları da kaldırtmıştı. Sürücülerin dikkatini dağıtmamaması için kavşaklara gelişigüzel posterler yapılamayacağını mesleği avukat olan Tanju beyin iyi bilmesi gerekir aslında.
  • Gocabolulu16 Ekim 2020 . 10:52

   Siyasi çekişmeler kimseye fayda sağlamıyor hatta olan vatandaşa oluyor. Hem maddi hem de manevi olarak. Para boşa gidiyor, tarafgirlik artırılıyor. Kurumlar birbirinden habersiz iş yapmamalı, hizmet adı altında çatışma yapılmamalıdır. Burada tüm kurumlar yanlış davranmıştır. Ekonomik yıkımın yaşandığı bu günlerde vatandaşın parasını kimse har vurup harman savuramaz. Belediye harcamalarda özellikle ihtiyaç duyan vatandaşa yönlenmeli bazı hizmetleri ise sorarak yapmalıdır.
  • Vatansever16 Ekim 2020 . 09:55

   Nerenize battı resimler. işin içinde hala kin ve nefret var. Yazıklar olsun

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak