BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Ali Edizer Devlet Cemaat  

Ali Edizer Devlet Cemaat  
  10 Ekim 2020

  Cemaat olarak örgütlenen fetö terör örgütü bize Cumhuriyetin, Atatürk’ün ...

     Cemaat olarak örgütlenen fetö terör örgütü bize Cumhuriyetin, Atatürk’ün Laik devlet yapısının ne kadar doğru ve hayati önem taşıdığını öğretmedi mi?  

     Herkes inancını ibadetini dilediği gibi laik düzen içinde yaşasın. Bu temel bir insan hakkıdır. Cemaatlerin bu denli Devlet örgütlenmesi içinde anılması iktidarı çok doğal olarak hedef yapmaktadır. Türkiye laik, demokratik sosyal bir hukuk devletidir. 

      ALİ EDİZER DEVLET CEMAAT 

     Gülhane eğitim ve araştırma hastanesi Kısa adıyla GATA olarak bilinen Hastanenin başhekim yardımcısı Ali Edizer son günlerde kamuoyunun gündeminden düşmüyor. 

     Medeni kanuna, tek eşlilik ile ilgili infial yaratan olmadık açıklamaları sadece muhalefet üyeleri için değil iktidar tarafındanda tepkiyle karşılandı.  

     Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın bu şahsın açıklamalarından hemen sonra görevden alması tepkisinin boyutunu gösteriyordu.  

     Oysa bu şahsın sağlık bakanlığında varlığı yeni değil. Daha önceki bir sağlık bakanın özel kalem müdürlüğüne kadar yükselmiş.  

     Nasıl oluyor bu laiklik düşmanı, cumhuriyet düşmanı tipler devlette önemli konumlara gelebiliyor. 

     Nasıl oluyor böyle tipler hadi devlette doktor olduğu için yanlışlıkla görev aldı diyelim, yıllarca konumunu güçlendirerek devam edebiliyor. 

     Burada söylenen devletin içinde bazı cemaatlerin örgütlendiğini bu zatında bir cemaat üyesi olduğu ile ilgili iddialar gündeme geliyor. 

     Mevcut iktidarın Devlet içinde cemaatlerin örgütlenmesine göz yumması mümkün değil Fetö denilen cemaatin terör örgütü olduğunu iktidar ortaya çıkardı.  

     Bir cemaatin terör örgütü olabileceğini en iyi Ak parti fetö tecrübesi ile öğrenmiş oldu. 

     İktidarın Fetö tecrübesine rağmen kamuoyunda kendisine yakın cemaatlerin örgütlenmesine göz yumuyor algısı hiçte az değil.  

     Durum böyle olunca iktidar doğal olarak hedef oluyor. 

     Öyle ya Ali Edizer denilen adam Ak parti zamanında devlette önemli görevlere getiriliyor. Kendi yaptığı açıklamalarda kendini ele vermese iktidarın bir şikayeti yok görünüyor.  

     Bu şartlarda kamuoyunda iktidarın devlet kadrolaşmasında kendisine yakın cemaatlere yol veriyor eleştirileri hiçte haksız olmuyor. 

     Türkiye laik devlet yapısı içinde devletin kadro yapısında cemaatlerin yeri olmayacağını en iyi bilmesi gereken iktidardır.  

     Efendim cemaatler toplumun bir ihtiyacıdır, diyenlere hadi haklısıniz diyelim. Fakat devlet içinde örgütlenmelerine nasıl olağan karşılayacağız. Fetö’den devletin milletin başına gelen felaketi görmedik mi?  

     Cemaat olarak örgütlenen fetö terör örgütü bize Cumhuriyetin, Atatürk’ün Laik devlet yapısının ne kadar doğru ve hayati önem taşıdığını öğretmedi mi?  

     Herkes inancını ibadetini dilediği gibi laik düzen içinde yaşasın. Bu temel bir insan hakkıdır. Cemaatlerin bu denli Devlet örgütlenmesi içinde anılması iktidarı çok doğal olarak hedef yapmaktadır. Türkiye laik, demokratik sosyal bir hukuk devletidir. 

  LATİF YILDIZ 

  10.10.2020 

   

   

  • AHMET16 Ekim 2020 . 09:30

   bektaş isimli vatantaş butün tarikatlar fetöcü demek ne kadar doğru bir tespit? hepsini aynı kefeye koymak doğrumu! ön yargılı olmadan önce araştıralım bilelim doğruyu yanlış ayırt edelim.
  • vatandaş12 Ekim 2020 . 00:08

   Cemaatleri devlet yöndtiminde kadtolaştırmak devleti yandašlar ile beraber kolay bir şekilde yönetme anlayıšndan dogmaktadir, bu konuda ne cemaatler ders aldı ne iktidar,iktidarda kalma uğruna.devletin kurumlarını cemaatlere bırakmak bu mllete hep zarar verdi hala vermektedir,cemaatin yoksa ûniversitelerde kadro bulamazsın,üniversiteler cemaatler arasinda paylašilmiš,iktidara yandaş bir cemaate intisabın yoksa,sağlık,adalet gibi bir çok kurumda koltuk kapamazsın bu fetö
  • Gocabolulu11 Ekim 2020 . 12:40

   Demek ki AK Parti cemaatler konusunda akıllanmamış...
  • Emre Sağlam11 Ekim 2020 . 08:08

   İçişleri Bakanı Süleyman Soylu : “Tarikatların Devlete sızdığını söylemek provakasyondur” demiş! Eski bakanlardan Hüseyin Çelik’de :”Gülen cemaatinin Devlete sızdığı laflarına kargalar güler“ diyordu.
  • Bektaş10 Ekim 2020 . 16:40

   Menzil'in varlığı, yalnız Sağlık Bakanlığı'nda değil, İçişleri Bakanlığı'nda da kendini hissettiyor. İddiaya göre Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı'nda örgütleniyorlar. (İsmail Saymaz'ın yazısından alıntıdır...) Fetö ne ise diğer tarikatlar da aynıdır... Devletimizin derhal bu konunun üzerine gitmesi gerekir. Daha fazla geç olmadan.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak