BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

İçişleri Bakanlığı eski meclis üyelerine soruşturma açtı

İçişleri Bakanlığı eski meclis üyelerine soruşturma açtı
  9 Ekim 2020

  İçişleri Bakanlığı eski meclis üyelerine soruşturma açtı Bolu Belediyesi ...

         İçişleri Bakanlığı eski meclis üyelerine soruşturma açtı          Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde Üniversiteyi kazanan öğrencilere hediye edilen dizüstü bilgisayarlardan dolayı o dönemin Belediye Meclis üyelerinin tamamına zimmet çıkarıldı.

          İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından yapılan inceleme sonra Meclis kararıyla öğrencilere ücretsiz olarak verilen dizüstü bilgisayarlar için ödenen 9.291.428 TL dönemin  Belediye Meclis üyelerinden istedi.

         Tüm Meclis üyeleri sorumlu tutuldu

          Müfettiş raporunda, Üniversite kazanan öğrencilere ücretsiz  bilgisayar vermenin Belediye görev ve sorumluluk alanında olmadığı belirtilerek, kamu zararı oluştu gerekçesiyle o dönem Meclis’te bulunan Ak Partili, Cumhuriyet Halk Partili ve Milliyetçi Hareket Partili tüm Meclis üyelerine soruşturma açılarak ifadeleri istendi.

         İtiraz edip sonucu bekleyecekler

         2013 ve 2016 yılları arasında alınan Meclis kararıyla Üniversiteyi kazanan Bolulu öğrencilere Belediye tarafından ücretsiz olarak toplamda 6 bin 984 adet dizüstü bilgisayar hediye edildi. 9.291.428 lira tutarında olan bilgisayarların ücretleri Meclis kararına evet diyen tüm Meclis üyelerinden talep ediliyor. Üniversiteyi kazanan öğrencilere hediye edilen dizüstü bilgisayarlar için kendilerine zimmet çıkartılmasının şaşkınlığını yaşayan dönemin Belediye Meclis üyeleri  7 gün içinde iddialara karşı savunmalarını hazırlayarak İçişleri Bakanlığından gelecek sonucu bekleyecekler.

  • HASAN12 Ekim 2020 . 20:12

   bu meclisde adil davrananları allah bu dünyada ahirettede korusun YOK BAŞKAN NE DERSE DOGRUDUR DİYE VİCDANLARIYLA HARAKET ETMEDİLERSE KÜLTÜR MAHALLESİNDE YOLLARI PARSEL YAPIP SATARKEN DE EVET DEDİLERSE BURADAKİ İÇİŞLERİ KOLAY YA ÖBÜR ALEMMMMM
  • İKS12 Ekim 2020 . 12:40

   Eğitime verilen bir destekti. Sebep olanlardan Allah razı olsun. Bizim gibi dar gelirli ailelerin çocuklarına yapılan hayırlı bir hizmetti. Benim kızıma da verildi. Verilmeseydi benim alacak durumum yoktu. Kızım şu anda okulunu bitirip vatanına, milletine, ailesine faydalı bir insan olarak görevine başladı. Ona da bir örnek oldu. Dar gelirli ailelerin çocuklarına eğitim desteği vermektedir. Müfettişler bu tür hizmetler yerine yapılan yolsuzlukların üzerine gitsinler.
  • Hayri 11 Ekim 2020 . 23:28

   Kime verilerse verilsin bu belediyenin görevi değil reklam alaını değil. Sayışta deneticlerini tebrik ederim. Bir üniversiye FETÖYÜ getiren senato üyesi bir adam var, ondan başlamak lazım.
  • recai saka11 Ekim 2020 . 09:03

   verilen bu tabletler A K P li ailelerin çocuklarına gençlerine mi verildi yoksa hakkaniyetli bir ölçüde mi dağıtıldı bilen varmı yok mutlaka yandaşların çocuklarına verilmiştir.
  • balıkçi10 Ekim 2020 . 11:26

   at izi it izine karışmış belediyelerde her işe karışır ve yapar oldu, kanun ,nizam rafa kalktı bunlar hiç olmazsa iyi bir işe vesile olmuş,
  • bolulu10 Ekim 2020 . 10:21

   Dokunmaz onlara.
  • Aydın10 Ekim 2020 . 08:52

   Devletin bir takım görevleri vardır ve bunları kamu kurumları aracılığı ile yerine getirir... Belediyeler halka hizmet yerleridir ve diğer kamu kurumlarından farklılığı vardır. Bilgisayar konusunda Bolu Belediyesi olumlu işler yapmıştır. Ancak özellikle İstanbul Belediye başkanları şehri yönettikleri süre içerisinde belediyenin kaynaklarını bir takım tarikatlara ve cemaatlere aktarmıştır. Yurt yapmış bunları iktidar yanlısı vakıflara vermiştir. Asıl suç
  • İbrahim kıymaz 9 Ekim 2020 . 23:12

   Verilenler belli, üniversite kazananlar. Şimdiki Başkan da tablet dağıtacağını açıkladı, güzel hizmet. Her ikisi de takdire şayan
  • ALİ GÜNDÜZ9 Ekim 2020 . 23:06

   BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ, ŞEHİR HALKININ PARASIYLE AĞALIK YAPMA YERİ DEĞİLDİR, UYANIKLARDA İNECEK VAR DA HUKUK KANUN KALMADI BU ÜLKEDE, HESAP SORULAMAZ KILINDI DOLAYISIYLE HALKIN HAKKINI KİM ARAYACAK.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak