BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Koronavirüs vakaları maalesef kontrol altına alınamıyor

Koronavirüs vakaları maalesef kontrol altına alınamıyor
  6 Ekim 2020

  Koronavirüs vakaları maalesef kontrol altına alınamıyor Bolu Valisi Ahmet ...

         Koronavirüs vakaları maalesef kontrol altına alınamıyor      Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentteki koronavirüs vakalarının yüksek hızda ilerlemeye devam ettiğini açıklayarak, “İlimizdeki koronavirüs vakaları maalesef kontrol altına alınamıyor, indiremiyoruz. Onun için gerekli anket ve araştırmaları yaptık. Bu anketlerin ve araştırmaların neticesinde ortaya çıkmış olan sonuçlara göre değerlendirme yapıyoruz” dedi.

        Valilik binası önünde kentteki koronavirüs vakalarındaki son duruma ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Ümit, vaka sayılarının kontrol altına alınamadığını vurgulayarak, “İlimizdeki koronavirüs vakaları maalesef kontrol altına alınamıyor. İndiremiyoruz, yüksek hızla ilerlemeye devam ediyor. Onun için gerekli anket ve araştırmaları yaptık. Bu anketlerin ve araştırmaların neticesinde ortaya çıkmış olan sonuçlara göre değerlendirme yapıyoruz. Dün amirlerle toplantı yaptık, bugün herkesle beraber bir toplantı yapacağız. Olayın önemini anlatacağız. Yani bizim bu işin ciddiyetini anlamamız için bir yakınımızı kaybetmemiz gerekmiyor. Bizim hasta olmamız gerekmiyor. Bu olay önemli, bu olay ciddi. Bizim maske, mesafe ve hijyen olmak üzere devletin almış olduğu kurallara tam olarak uymamız gerekiyor. Bizim bu virüsü kontrol altında tutmamız gerekiyor. İlimiz genelinde yayılmalar devam ediyor" diye konuştu. 

        "ZİYARETLERİ KESİNLİKLE DURDURMALIYIZ"

         Vatandaşların aile ziyaretleri nedeniyle koronavirüsün yayıldığını belirten Vali Ümit, açıklamalarına şöyle devam etti: “En önemli bulaş alanlarının başında ziyaretler geliyor. Ziyaretleri kesinlikle durdurmalıyız. Aile ziyaretlerini kastediyorum. Aileler birbirini ziyaret etmeyi bir süre durdurmalı. Telefonlarla görüşelim. Birbirimize dua edelim, empati yapalım ama birbirimizle bir araya gelmeyelim. Ekonomik hayatın, üretimin ve eğitimin etkilenmemesi lazım. Kısacası kimsenin etkilenmemesi lazım. Onun için de ne kadar tedbire uyarsak o kadar başarılı oluruz. Unutmayalım tedbirler virüsten daha güçlüdür. Kentte vakaların bu hızla artması devam ederse daha ağır tedbirler alınacak. Eğer kontrol altına alınmazsa kesinlikle tedbirleri daha fazla artıracağız. Ama toplum hayatı, devlet hayatı, millet hayatı, bireysel hayat bir şekilde devam ediyor. Bu hayatı etkilemeyecek şekilde tedbirler almalıyız. Önce sağlık. Sağlık eğer daha ağır tedbiri gerektiriyorsa evet daha ağır tedbir alınacaktır."

  • Vatandas7 Ekim 2020 . 11:12

   Diger yerel basinlar bu tur belalti haberlere hic deger vermiyor ve yazmiyor. Cunku onlar için bu tur haberlerin haber degeri yok demek ki.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak