BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Sağlık Alanında Uygulanan Politikalar Şiddeti Artırıyor 

Sağlık Alanında Uygulanan Politikalar Şiddeti Artırıyor 
  23 Eylül 2020

  Sağlık Alanında Uygulanan Politikalar Şiddeti Artırıyor Dün akşam saatlerinde ...

       Sağlık Alanında Uygulanan Politikalar Şiddeti Artırıyor 

      Dün akşam saatlerinde Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde hayatını kaybeden hastanın yakınları ateşli silahlarla hastaneyi basarak ciddi sağlık sorunu olan vatandaşlarımıza ve sağlık hizmeti sunan emekçilere uyguladıkları şiddeti sosyal medyada yayınlanan görüntülerde izledik. 

       Pandemi ile mücadele de kol kola giren sağlık emekçilerinin şiddet karşısındaki korkuları ve kapının arkasında kurdukları barikatla hastaları ve kendilerini korumaya çalıştıkları görüntüler izleyenleri dehşete düşürürken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “olayda hiçbir sağlık çalışanı zarar görmemiştir” diyerek şiddeti yumuşatmaya çalışan açıklaması sağlık emekçilerini üzmüş, öfkelendirmiştir. 

        Bu yaşanan travmanın, bırakın bu travmayı yaşayanları, bu travmayı izleyenlerin bile üzerindeki etkisinin şiddet olduğunu ve şiddetin sadece kesici ve delici aletle olmadığını sağlık bakanının biliyor olması ve yaşanan olayın faillerinin biran önce bulunup cezalandırılması için gerekli çabayı göstermesi gerekmektedir. 

        İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarında fedakarca görevlerini yapmaya çalışan sağlık emekçilerine karşı yapılan şiddetin son bulması için uygulanan neoliberal sağlık politikalarının sonlandırılması, sağlık emekçilerine yönelik itibarsızlaştırma ifadelerinden vazgeçilmesinin yanı sıra sağlıkta şiddet yasasının hayata geçirilmesi için gereği yapılmalıdır. 

       Ve şiddeti yumuşatan açıklamayı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, böylesi ortamlara maruz kalan sağlık emekçilerinden özür dilemeli ve sağlık emekçilerinin kedilerini güvende hissettiği sağlık ortamı tesis edilmelidir. 
       Şiddete maruz kalan Keçiören Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Acil Servis çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, sağlıkta şiddet sona ersin diye mücadeleden bir adım bile geri atmayacağız. 

       Ses Bolu Eş Başkanı 

        Kevser YONGACI 

  • Metin Çelik26 Eylül 2020 . 00:49

   Burada bu açıklamaları yapan Sağlık Sendikası SES Sendikasına sesleniyorum. Yıllardır sağlık sendikasının bolu ilindeki Temsilciliğini ve sağlık çalışanlarının çıkarları için çalışıyorsunuz Peki Yıllardır neden aranızda asıl mesleği sağlıkçı ve hekim olan birileri mücadele vermiyor da siz ya da bizler veriyoruz bence sendikacılığı yeniden gözden geçirmek lazım sizler sendikacılık yapıyorsunuz ama çalıştığınız sağlık kurumlarında hekiml
  • İbrahim24 Eylül 2020 . 20:48

   Eşbaşkanlık deyince aklıma malum partideki tecavüzcü,tacizci,avanesi dağda kendi veletleri amerikada yaşayan zevat lar geliyor,yanlışmıyım.
  • Mesut24 Eylül 2020 . 14:01

   Muhterem Emekli zevat kardeş sen hiç BOP Eş Başkan nedir kimdir diye kafa yordun mu ? Eminim yormamissindir Eş Başkanın tarihini araştırmanı tavsiye ederim. BOP Eş Başkan denince gurur duyan zevat.
  • Emekli23 Eylül 2020 . 20:08

   Her konuda fikri olan muhterem zevat lar,bu devlet her vatandaşın yanına bir polis dikse kanı bozuk yine yapacağını yapar ve bu devlet size yaranamaz.herkes kendi işini layığı ile yapsın en başta siz.Merak ettim bu eşbaşkanlık hevesi nedir,bana hiç yabancı gelmedi. Yoksa size fazla demokrasi bol mu geliyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak