BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Gerede'de Korona vakaları hızla artıyor !

Gerede'de Korona vakaları hızla artıyor !
  20 Eylül 2020

  Gerede'de Korona vakaları hızla artıyor ! Gerede ilçemizde son ...

        Gerede'de Korona vakaları hızla artıyor !        

         Gerede ilçemizde son bir ay içerisinde korona virüs vakaları hızla artarken, günlük yaklaşık olarak 30-40 arası yeni vakaya rastlanması endişe yarattı. Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Gerede ilçemizde her geçen gün pozitif vakaların arttığını görüyoruz. İlçemizdeki salgın yayılım hızı çoğunlukla yakın illerimizden gelen misafirlerimizle yaşanan temastan kaynaklanmaktadır” dedi.

         Bolu il genelinde ve özellikle Gerede ilçemizde hızla artan korona virüs vakaları bölgede endişe yarattı. Gerede ilçemizde günlük 30 ile 40 arasında yeni korona virüs vakası çıkarken, hastanelerdeki yoğunluk ise tedirgin edici boyutlara doğru seyrediyor.

         Bolu Valisi Ahmet Ümit, geçtiğimiz günlerde vaka sayılarında hızlı bir artış gözlenen Gerede ilçesinde denetlemelerde bulundu. Gerede ilçesinde vaka artışlarının il ve ilçe dışından gelen vatandaşlara temastan kaynaklandığını belirten Vali Ümit, “Korona virüsle mart ayından itibaren vatandaşlarımızla birlikte mücadele ediyoruz. Ancak son geldiğimiz noktada özellikle Gerede ilçemizde her geçen gün pozitif vakaların arttığını görüyoruz. İlçemizdeki salgın yayılım hızı çoğunlukla yakın illerimizden gelen misafirlerimizle yaşanan temastan kaynaklanmaktadır. Özellikle sizlerden ricamız köylerinizdeki ve mahallelerinizdeki vatandaşlarımıza il ve ilçemiz dışından gelen misafirlerle temas kurmamaları gerektiğini anlatmanızdır” dedi.

        “İzolasyona tabi olan vatandaşlarımız evlerinden dışarıya çıkmasınlar ve temastan kaçınsınlar”

        Salgının yayılmasının izolasyona tabi olan vatandaşlarımızın tedbirlere riayet etmemesinden kaynaklandığının altını çizen Vali Ümit, “Lütfen İzolasyona tabi olan vatandaşlarımız evlerinden dışarıya çıkmasınlar ve temastan kaçınsınlar” şeklinde konuştu.

        “Salgınla mücadelede esas olan evde kalınmasıdır”

         Korona virüsle mücadelede vaka sayılarındaki artışın önüne geçebilmek için vatandaşlarımızın mümkün olduğunca evlerinde kalmaları gerektiğini ifade eden Vali Ümit, “Salgınla mücadelede esas olan evde kalınmasıdır. Zorunlu olarak dışarıya çıkmamız gerekiyorsa, hayatın her alanında maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uymamız, kalabalık ortamlardan uzak durmamız ve ziyaretleşme yapmamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak