BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Tabip Odası; “Tükeniyoruz ölüyoruz!” 

Tabip Odası; “Tükeniyoruz ölüyoruz!” 
  16 Eylül 2020

  Tabip Odası; “Tükeniyoruz ölüyoruz!” Bolu Düzce Tabip Odası, pandemideki ...

           Tabip Odası; “Tükeniyoruz ölüyoruz!” 
           Bolu Düzce Tabip Odası, pandemideki artışa dikkat çekmek ve daha fazla önlemler alınması için “Tükeniyoruz ölüyoruz!” sloganı ile bütün sağlık kuruluşlarında 1 dakikalık saygı duruşunda bulunarak basın açıklaması yaptı. 

           Bolu Düzce Tabip Odası’nın yazılı basın açıklaması şöyle; 
           “Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ülkemizi de derinden etkilemeye devam etmektedir. Mayıs ayı sonunda düşmeye başlayan grafik, bir süre yatay seyrettikten sonra, Temmuz ortalarında tekrar yükselme eğilimine girmiş ve bugünlerde ivme kazanarak artmıştır. 
           Görülen o ki, tedbirler arttıkça virüs yayılım hızı azalmakta, tedbirler azaldıkça virüs yayılım hızı artmaktadır. Önceleri bize uzak gibi görünen virüs artık, yakın çevremize, arkadaşlarımıza, dostlarımıza kadar bulaşmış hatta ailemizin içine kadar girmiştir. Hasta etmeye, canlarımızı almaya devam etmektedir. Covid poliklinikleri, servisleri ve yoğun bakımları, zaman zaman, neredeyse taşma noktasına kadar gelmektedir. 
         Eğer kontrolü sağlayamazsak sağlık kurumlarının ve çalışanlarının önüne kaldıramayacağı kadar büyük bir yük koymuş oluruz. Bu süreçte virüsten en çok etkilenen kesim sağlık çalışanları olmuştur. 
          Toplumda hasta sayısı artıkça, hastalığa yakalanan sağlık çalışanı sayısı ve buna paralel olarak sağlık çalışanı ölüm sayısı artmaktadır. Stres, fazla çalışma saatleri, uzun süre virüs yüküne maruz kalma, yetersiz KKE sağlık çalışanları üzerindeki olumsuz etkileri daha da artırmaktadır. 
          Aşı ya da etkili bir tedavi bulununcaya kadar tedbirlere sıkı sıkıya uymak ve uyulmasını sağlamak çok önemlidir. Burada başta yöneticilerimiz olmak üzere, herkese önemli görevler düşmektedir. 
          Önümüzdeki süreçte Covid-19 ile birlikte mevsimsel gribal enfeksiyonlarının çakışacağı bir dönem bizi beklemektedir. Erkenden ve yeniden bazı tedbirler alınmazsa içine düşeceğimiz durumu kestirmek çok zor değildir. 
          İşte bu yüzden Türk Tabipleri Birliği ve Bolu Düzce Tabip Odası olarak 14-18 Eylül tarihleri arasında Covid-19’a dikkat çekmek amacıyla çeşitli faaliyetlerde bulunmaktayız. Sağlık çalışanlarını bu dönemde siyah kurdele takmaya davet ediyoruz, bilboardlarda ve afişlerde #tükeniyoruz #ölüyoruz etiketleri altında farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. 
          Çünkü gerçekten #tükeniyoruz #ölüyoruz Bugün burada ve tüm sağlık kurumlarında hayatını kaybeden sağlık çalışanları ve vatandaşlarımız için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
   

  • KöROĞLU TORUNU; görüşleri21 Eylül 2020 . 14:25

   Sağlık çalışanlarimız baş tacımız. Gönül den destekliyorum.Onlar geçmişten bugüne alkış,övgü, .m.desteği çoktandır hak etmişlerdir.halkımız bunu biliyor,yöneticilerimize bilmelidir.saygilarimla.
  • mehmet18 Eylül 2020 . 14:40

   Tabipler birliğinin söylediklerini dinlemeliyiz,ve isteklerini yerine getirmeliyiz.onlar bizim için çalışıyor.onlar tükenir biterse biz hastalandığımızda hiç oluruz.kesinlikle salgın kurallarına uyulmalıiş kontrolden çıkarsa çok berbat olabilir.herkes tarafından dikkate almalı
  • BATUHAN17 Eylül 2020 . 20:05

   Doktorlarımızın her zaman yanındayız. Bu ortamda Devlet Bahçeli ve onun ortakları Corona bilgileri konusunda kamuoyunu yanıltıyorlar. TTB’nin (Türk Tabipler Birliği) doğruyu söylemesini ise hazmedemiyorlar. Çünkü krizi yönetemedİkleri iyice ortaya çıktı… Eyyy Bahçeli; seni kınıyorum. Eli öpülesi doktorlarımıza ettiğin laflar eminim canını yakacak.
  • TURHAN17 Eylül 2020 . 15:22

   ALLAH SİZLERE GÜÇ KUVVET VERSİN ŞU ZOR ŞARTLAR İÇİNDE CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORSUNUZ SAĞOLUN. SAYGI DURUŞUNDA BİLE LÜTFEN SÜNNET ÇOCUKLARI GİBİ BACAKLAR AÇIK ELLER ARKADA DURMAYIN . BU GÜN İÇİN DEĞİL GENELDE SAYGI DURUŞLARI HEP BÖYLE DİKKAT EDELİM. ADI ÜZERİNDE SAYGI
  • Köroğlunun Torunu17 Eylül 2020 . 12:43

   Sevgili Mustafa kardeşim TTB nin ve diğer Meslek kuruluşlarının görevi aşı üretmek hastane açmak yaptırım uygulamak değildir. Siz önce aşı üreten tek devlet kuruluşu olan Refik Hıfzı Saydam Enstitüsünü kapatan iktidara eleştiride bulunun. Elbette muhalif olacak. İktidarı eleştirdinmi hainsin teröristsin vatan hainisin kapatalım demek ne kadar kolay değilmi.TTB ni kapat Baroları parçala TMMOB yi sustur. Yandaşları koru kolla.Bumu ülke yönetmek.
  • Mustafa17 Eylül 2020 . 11:10

   Sağlık hariç her konuya muhalefet olan güya TTB ne karşı tepki gösteriliyor. TTB aşı ve ilaç çalışması neden yapmıyor veya neden bu çalışmalara öncülük etmiyor? TTB ideolojik olarak yaşamını sürdürmekte. Acilen ya kapatılsın ya da Önündeki TÜRK ibaresi kaldırılsın.
  • Osman Çakar17 Eylül 2020 . 10:34

   Kafanıza takmayın siz o şahsiyeti...Bakanından temizlik personeline kadar verdiğiniz mücadeleyi herkes görüyor.Devlet Bahçeli yıllardır iktidar olamamanın hırsını bu şekilde atıyor.Akmhp olarak yerini buldu zaten.
  • Köroğlunun Torunu17 Eylül 2020 . 09:40

   Ne yazıkki iktidarın desdekcisi şakşkcısı sözcüsü Devlet Bahçeli bu güzel fedakar canını hiçe sayan sağlık emekcilerine sahip çıkacağına TTB kapatılmasını ve yöneticileri hakkında soruşturma başlatılmasını istiyor. Yazık çok yazık.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak