BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

12 il arasında Bolu da var

12 il arasında Bolu da var
  16 Eylül 2020

  12 il arasında Bolu’da var Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin sağlık ...

      12 il arasında Bolu da var      

       Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin sağlık turizmi alanında payını yükseltmek için yeni projeler gerçekleştirecek. Hedef olarak alınan ülkeler ile 12 il belirleyen bakanlık turistlerin bu illere gelerek sağlık turizminden faydalanmasını amaçlıyor. Bu sayede illerde de istihdam için yeni alanlar oluşturulacak. Belirlenen 12 il arasında Bolu’da yer alıyor.

        Bakanlık, sağlık turizminde öne çıkan 12 il için proje hazırladı. Her ilin hedef ülkeleri belirlendi. Buna göre, İstanbul'da Sağlık Turizmi Odaklı, Kapasite Güçlendirme, Marka Oluşturma ve Küresel Rekabet Edilebilirlik Projesi hayata geçecek. Dünyanın her yerinden hasta kabul edilecek, ancak özellikle Arapça, Rusça ve İngilizce konuşulan ülkelere ağırlık verilecek. Proje kapsamındaki illerde de yeni iş imkanları oluşturularak istihdam arttırılacak.

        İSTANBUL'U DÜNYA MARKASI HALİNE GETİRME HEDEFİ

        Hastanelerin bilişim ve teknoloji altyapısı güçlendirilecek. Sağlık turizminde temel ihtiyaç olan nitelikli insan kaynağı yetiştirilecek ve aktif istihdama katkı sağlanacak. Sağlık turizmi ile diğer turizm alanları entegre edilecek, turizm çeşitliliğinin bütün bir yıl sürdürülebilirliğine katkı sağlanacak. İstanbul'un sağlık turizmi açısından küresel marka haline gelmesine yönelik çok dilli tanıtım ve lansman faaliyetleri hayata geçirilecek. İstanbul'da sunulan sağlık hizmetleri uluslararası alandan kolay erişilebilir hale getirerek ulusal turizm gelirlerinin artmasına da katkı sağlanacak.

        EDİRNE-TEKİRDAĞ ARASI BALKANLAR'I HEDEFLİYOR

        Ülkelerinde tedavi ve ameliyat için uzun süre beklemeleri gereken, hatta bu hizmetlere çok pahalı ulaşan yabancıların aynı hizmetleri Antalya'da daha kaliteli ve kısa sürede almaları sağlanacak. Edirne- Tekirdağ yabancıların sağlık hizmeti almalarının yanı sıra bölgenin turizm değerleri açısından da tanıtımı sağlanacak.

         Sağlık turizmi alanında Türkiye'yi, Balkanlarda öncü ülke konumuna getirmek için çalışma yapılacak. Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Kosova, Makedonya hedef ülkeler olacak.

        BOLU, ERZURUM VE AYDIN DA İLLER ARASINDA

        Bolu'nun doğal kaynakları ve sağlık hizmet çeşitliliğine uygun sağlık turizmi türlerini belirlenecek ve geliştirilecek. Erzurum için Bakü ve Nahçıvan'da tanıtım faaliyetleri yapılacak. Hedef ülke Azerbaycan'dan gelen hasta sayısı artırılacak.

        Aydın'da ağız ve diş sağlığı hizmetleri ile yerli yabancı hastaların bölgeyi tanımaları sağlanacak. Böylece sağlık turizmin diğer dallarında da turizme yönelik altyapı çalışmalarına zemin hazırlanacak.

  • Gocabolulu17 Eylül 2020 . 18:37

   Hani Şehir Hastanesi yapılacaktı Bolu'ya... Ak Partili vekiller ve il başkanı gıkınız çıkmıyor bu konuda...
  • Bulent Kalaycioglu17 Eylül 2020 . 13:30

   Yerel sermayenin istihdam yaratıcı yatırımlara yönelmesi gerektiği görüşündeyim.Bolu bit üniversite kentine yakasan patlamayı yapacaktır.
  • Senda Aksungur inşaat müh17 Eylül 2020 . 00:26

   Çok güzel bir atilim olabilir sevindirici Bolu dünya üzerinde kendine özgü güzelliği olan ender yerlerden biri olduğu gibi zengin tarihi geçmişi olan bir şehirdir.Simdi artık tüm doğa güzelliği ile tarihi geçmişi bir arada yoğurarak dünyaya acilmanin vakti

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak