“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Bolu’da Covid 19'lu okul sayısı 4 oldu

Bolu’da Covid 19'lu okul sayısı 4 oldu
  15 Eylül 2020

  Bolu’da Covid 19'lu okul sayısı 4 oldu Eğitim-Sen,Covid-19 vakası ...

       Bolu’da Covid 19'lu okul sayısı 4 oldu
        Eğitim-Sen,Covid-19 vakası görülen veya pozitif vakayla temaslıların çalışmalara katıldığı eğitim kurumlarının listesini yayınlamaya devam ediyor. 8 Eylül 2020 tarihli listeye göre ilimizdeki covidli okullara yenileri eklendi.

       Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), Covid-19 vakası görülen veya pozitif vakayla temaslıların çalışmalara katıldığını iddia ettiği eğitim kurumlar listesini güncellemeye devam ediyor. Eğitim-Sen tarafından açıklanan listeye göre ilimizde 4 okulda covid 19 vakası görüldü veya pozitif vakayla temaslılar çalışmalara katıldı.

       Eğitim-Sen’den açıklanan listelerle alakalı yapılan açıklamada, “Salgın artarak devam ediyor. Günlük olarak açıklanan vaka sayıları bile kaygılanmakta ve önlem alınmasını talep etmekte ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. Hatta gelinen son aşama artık çok daha güçlü şekilde düzenleyici önlemlerin alınmasını zorunlu hale getirdi. Kamu yöneticilerinin yurttaşa maske takmasını tavsiye emesini bir önlem olarak kabul etmek mümkün değil. Yapılması gereken, enfeksiyon zincirini kırabilmek için etkili ve uygulanabilir önlemler almak ve önceliğimizin halk sağlığı olmasından hareketle sosyal hareketliliği sınırlandırmak” ifadelerine yer verildi.

       BOLU’DA SAYI 4’E ÇIKTI

        Eğitim-Sen’in sık sık güncelleyerek yayınladığı 7 Eylül 2020 tarihli listede ilimiz Bolu’nun Gerede ilçesinden Gerede Anadolu Lisesi ve Gerede Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi yer almıştı. Konuyla ilgili olarak gerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gerekse Kaymakamlıktan herhangi bir açıklama yapılmazken Eğitim-Sen tarafından yeni bir liste daha yayınlandı. 8 Eylül 2020 tarihli Covid-19 vakası görülen veya pozitif vakayla temaslıların çalışmalara katıldığı eğitim kurumları listesinde ilimiz Merkez’inde bulunan Bolu İmam Hatip Ortaokulu ile Karaçayır Ortaokulu yer aldı. Eğitim-Sen’in iddialarına göre ilimizde covid-19 görülen okul sayısı 4’e çıktı.

  • Melehat Gürkan11 Nisan 2021 . 16:49

   Bolu merkez Cumhuriyet ilk okulunda var covidli öğretmen ve öğrenciler
  • Abdullah15 Eylül 2020 . 13:46

   Sayın Editör Bolu İmam Hatip OO Covid 19 pandemi görülmemiştir.Bir öğretmen memleketinde Covid 19 testi pozitif çıkmiş 15 günlük karantina süresini bulunduğu yerde tamamlamış ve testi negatif çıkmıştır. Söz konusu öğretmen okula hiç uğramamıştır. Haber gerçeği yansıtmamaktadır. Halkımızın bilgilerine.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak