“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Vatandaşların tepkisi, kızıl geyiklerin hayatını kurtardı

Vatandaşların tepkisi, kızıl geyiklerin hayatını kurtardı
  14 Eylül 2020

  Vatandaşların tepkisi, kızıl geyiklerin hayatını kurtardı Bolu’da tepki çeken ...

        Vatandaşların tepkisi, kızıl geyiklerin hayatını kurtardı

        Bolu’da tepki çeken 16 kızıl geyiğin ihaleyle avlanmasına ilişkin kararda Bolu İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

        Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Merkez Av Komisyonu  Türkiye genelinde 2020-2021 Av Yılı Av Turizmi Uygulama Talimatı ile avlanmalarına izin verilen türler için ihaleye açtı. Karar kapsamında Bolu’da 16 kızıl geyiğin avlanacak olması hayvan severlerin tepkisine neden oldu. Haberin yerel basında yayılmasıyla vatandaşların tepkisi büyürken, Bolu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, BOLHAYKO ve BOLPATİ dernekleri ile Bolu Belediye Meclisi Hayvan Hakları Komisyonu ihalenin durdurulması için mahkemeye başvurdu. 

        YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI ALINDI

         İhalenin iptaline ilişkin yapılan başvuruyu değerlendiren Bolu İdare Mahkemesi, 16 kızıl geyiğin avlanması yönünde açılan ihaleye eksik hususların giderilmesi ve delillerin toplanması için yürütmeyi durdurma kararı verdi. Kararda, ‘Dava konusu işlemin avlanma ihalesine ilişkin olması ve uygulanmakla etkisi tükenecek mahiyette bulunması nedeniyle, davalı idarenin savunması ve ara kararı cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar verildi” denildi.

  • Metin 1414 Eylül 2020 . 17:10

   İşte bu; adalet mülkün temelidir.
  • Öğretmen 14 Eylül 2020 . 15:47

   Su güzelim hayvanlar vurulur mu kimlere zarari var.dogadaki dengeyi sağlıyorlar.iklim nasıl bozuldu Acilen atmosferi zehirleyen sera gazları azaltılmalı .Bol bol fidan dikip atmosfere oksijen gondermeliyiz

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak