“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

"Yaşlılara karşı söz söylemek kimsenin hakkı ve haddi değil"  

"Yaşlılara karşı söz söylemek kimsenin hakkı ve haddi değil"  
  13 Eylül 2020

  "Yaşlılara karşı söz söylemek kimsenin hakkı ve haddi değil" ...

        "Yaşlılara karşı söz söylemek kimsenin hakkı ve haddi değil"  

        Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın “(Kovid-19 nedeniyle) Ölenlerin çok büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı” sözlerine ilişkin, “Yaşlılar bizim başımızın tacı, gönlümüzün ilacı, huzur kaynaklarımız ve toplumuzun bereketleridir. Yaşlılara karşı söz söylemek kimsenin hakkı ve haddi değil” dedi. 

          Vali Ümit, “Kentte Kovid-19 nedeniyle kaç kişinin hayatını kaybettiği” sorusu üzerine, “Son olarak bir rakam alamadım ama herhalde valiliğin mi bir açıklaması vardı? Yerel basında okudum 40 civarında diye. Yani şöyle söyleyeyim ölenlere baktığınızda, büyük bir çoğunluğu başka hastalıktan muzdarip olan, yaşı da oldukça ileri yaşta olan kişiler. Yani ölenlerin çok büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı” ifadesine ilişkin açıklamada bulundu.

          "Yaşlılara karşı söz söylemek kimsenin hakkı ve haddi değil"       

           Özcan’ın üzücü bir ifade kullandığını aktaran Vali Ümit, “Yaşlılarımız bizim onur kaynaklarımız. Soframızın huzurlarıdırlar. Devletimizin ve milletimizin simgesi, problemlere karşı adeta sigortalarımız ve paratörlerimizdir. Yaşlılara karşı söz söylemek kimsenin hakkı ve haddi olmadığı gibi yaşlılarımızın daha huzurlu ve uzun  yaşamaları için elimizde gelen gayreti sarf etmek hepimizin görevi” diye konuştu.

         Bütün çalışmalarımızın ana ekseninde insanımızın ve yaşlılarımızın  bulunduğunu vurgulayan Vali Ümit, “Hem huzurevlerimiz de hem de ailelerimizde, toplumsal yapının içerisinde, özellikle şehit yakınlarımızda, gazilerimiz de kısacası toplumun her kademesinde biz yaşlılarımızı özenle korumaya ve kollamaya gayret ediyoruz” ifadesini kullandı.

         “Bizim onlara ihtiyacımız var”

         “Onların bizlere değil bizim onlara ihtiyacımız var” diyen Ümit, sözlerine şöyle devam etti:

        “Bizim inancımızda, kültürümüzde, medeniyetimizde, gelenek ve göreneğimizde yaşlılarımız, hayatın tam da içerisinde toplumumuzun bereketleri, problemlere karşı paratonerleri ve dua merkezleridir.”

        Vali Ümit, yaşlıların her birinden dünyanın duasını aldıklarını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

        “Onların duaları olmasa nasıl yaşayacağız. Ailede yaşlı sahibi olmak kısmet sahibi olmak demektir. Onun için yaşlılarımız her türlü hürmete, sevgiye, saygıya, ilgi ve alakaya layık. Biz bu bilinçle ve anlayışla hareket ediyoruz. Kamu ve valilik olarak bütün çalışanlarımız olarak bu mantık ve anlayışla yaşlılarımızı seviyoruz. Elimizden gelen gayreti bugüne kadar onların huzuru için gösterdik. Daha sağlıklı, daha huzurlu olmaları, daha uzun yaşamaları için bize daha çok dua etmeleri, toplumumuza daha çok duayenlik etmeleri için bütün gücümüzle gayret ettik. Gayret etmeye devam edeceğiz. Tüm büyüklerimizi, ağabeylerimizi ve ablalarımızı hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum. Hepsine sağlıklı, huzurlu ve hayırlı ömürler temenni ediyorum. Eğer böyle bir şey söylendiyse böyle bir sözden de üzüntü duyduğumu kesin olarak ifade etmek istiyorum.”

   

  • Ahmet 18 Eylül 2020 . 00:53

   Tanju bey yanlış üslub doğru sözün celladidir derler cumlelerinizi dikkatli kullanmanız gerekiyor heleki o halk secmisse sizi yazık,sözde eğitimli kişi vali bey takdire şayan
  • Fehmi 17 Eylül 2020 . 18:58

   Başkan size yakışmadı bu sözler biz de sizden iyi şeyler bekliyorduk ama artık bitti bir oy daha yok bitti CHP yaşlılar size ayak bağı ha bu halk seni oraya oturttu şimdi indirir başkan
  • Elektrik ustası17 Eylül 2020 . 15:55

   Buradan görülüyor ki atanmış olan yetkililerimiz artık değerlerimize sahip çıkıyor bütün makamlarda ki yetkililerimizin( Allah'ın rızası ana baba rizasindadir )hadisini hayat anlayışına yerleştirmesi temennisiyle cümleten hayırlı günler
  • kara16 Eylül 2020 . 12:50

   Atanmışların seçilmişlere had bildirmesi haddi ve hukuku değildir.
  • VATANDAŞ16 Eylül 2020 . 09:22

   AYNI MEVZULAR YANDAŞ BAŞINA GELSE ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞIRLAR VE ABARTIYOSUNUZ DERLER. SÖZ KONUSU MUHALEFET OLUNCA AĞIZLARDA SAKIZ OLUR...YANLIŞ MI ? BOLU'LU VATANDAŞ OLARAK BAŞKANIMIZIN ARKASINDAYIZ.. SEVİYORUZ VE LAF OLSUN DİYE SEÇMEDİK
  • VATANDAŞ16 Eylül 2020 . 09:15

   BİR CÜMLEYİ VE HERKESİN GENELDE KULLANDIĞI BİR SÖYLEMİ SIRF YANDAŞ BASININ AĞZINDA SAKIZ ETMESİYLE NERDEN NEREYE GETİRDİLER. HADİ BAYRAMINIZ OLSUN YANDAŞLAR..
  • Herhangi biri15 Eylül 2020 . 12:43

   15 yıldır belediye başkanının yapamadığını Tanju başkan 1.5 yılda yaptı.belediye meydanı en son halini herkes biliyor.miting yapıldı çamurun içinde.şimdi ne güzel bir meydan oldu yeşil boluya yeşil bir meydan.çekemeyenler çatlasınnnn...
  • Ahmet Sert15 Eylül 2020 . 10:13

   Vali bey haddini hududunu bildirmiş.
  • KALKINAN BOLU15 Eylül 2020 . 09:47

   Belediye başkanı bir laf etmiş, her kafadan ayrı ses geliyor. kim ne derse desin. Bolu için gelmiş geçmiş en çalışkan,en fedakar, en akıllı başkan ALAADDİN YILMAZ idi. Bolunun her tarafını, yollar,köprüler,parklar la donattı. belediye meydanını dört dörtkük yaptı. ama binada oturamadan başkanlıktan aldılar adamı. Şimdi bir meydan yaptılar, düz alanı dere tepe yaptılar. bolunun ortasına toprak yığıp tümsekler yapmak marifet değil.
  • Şair15 Eylül 2020 . 09:38

   İşiniz gücünüz Belediye Başkanı Tanju Özcan'a çamur atmak... Uğraşmayın adamla... 1,5 yıldır AKP'nin devir ettiği borçları ödüyor ve Bolu'ya hizmet ediyor... Sağol, varol Tanju ÖZCAN.
  • Bolulu vatandaş14 Eylül 2020 . 18:12

   Bu tür, yaşlılarımızı üzen veya yanlış anlaşılmalara sebep olan, konuları önlemek için, Bolu Valiliği tarafından, Halk Eğitim Merkezinde veya resmi kurumlarda, İnsan İlişkileri, Beşeri Münasebetler, Adabı Muaşeret Kuralları, Halkla İlişkiler, Protokol Kuralları konusunda, kurslar açılabilir. İhtiyacı olan kişilerin bu kurslara katılmasını öneririz.
  • Ahmet Sert14 Eylül 2020 . 16:04

   Tanju bey kardeşim. Ak patinin belediye başkanı ile aladdin ile nasıl b.ir anlaşma yapqtıysan bunu açıkla. Bütün bolunun nefretini kazanan bir kişiyle nasıl bir anlaşma bu? Sen kendi seçmenini nesmen satmışsın be Tanju bunun bedeli ağır olacak!
  • Herhangi biri14 Eylül 2020 . 14:26

   Yorumlara bakıyorum ve aklıma şu atasözü geliyor; Meyve veren ağaç taşlanır.demekki Tanju başkan doğru iş yapıyor.millet çalışan CHP li belediyeleri çekemiyorrr.devam et Tanju başkan şunları çıldırtmaya devam et!
  • doğa14 Eylül 2020 . 14:10

   Tanju Beyin kadını aşağılayan ifadesinden sonra, yaşlılar için söylediklerine vali tepki göstermiş. Söyleyeceğini söylemiş. Peki nerede boludaki kadın dernekleri. Sizlerden neden bir ses çıkmıyor.
  • Bolulu14 Eylül 2020 . 10:44

   İnsanlara örnek olmalı sayın başkan boş beleş tavırlar içerisinde ,yazık sana bu süreş te olumlu tavırlar izlemeli.3.5 senen kaldı sonra attiye gidersin bir daha gelmemek üzere millet vekili seçileceğini mi sanıyorsun konuştukların ile yaptıkların aynı değil 18 madde yanlılş diyordun şu an ne yapıyorsun buna yalancılık derler diye düşünüyorum.Bu seçmen seni seçmeyecek bu kesin.
  • Erdemli14 Eylül 2020 . 03:09

   Sıradan bir insan değilsin Tanju, dikkat et seninde ayağın kayar 3,5 sene çok uzun zaman dilimi sanma.
  • Erdemli14 Eylül 2020 . 02:40

   Onun ana babasıda ileri yaşta bundan dolayı yaşlı ifadesini kullanması yetişme tarzını gösteriyor. Sayın reise karşı sesi insanımıza yaşı ileri insan demek ayıptır en azından. Turgut Özal'ın sözü ne güzeldi Allah'ın verdiği ömrü Allah'ın izni dışında kısaltacak yoktur. Ne güzel ifade etmişti. Bu zat'ta o İslam terbiyesi ile yetişseydi, Kuran'ı öpmekle kalmaz hayatına tatbikk ederdi. Oysaki makamlar geçici hayat bakidir. Yaşadığı kad
  • Zekayi Demir 14 Eylül 2020 . 01:05

   Seçimden önceki hali ile şimdiki hali arasında çok fark var.Ama bu 3 sene çabuk geçer. Başkanı deler de geçer.
  • TURHAN14 Eylül 2020 . 00:03

   SAYIN BAŞKAN ,TERZİ KUMAŞI TEZGAHINA YAYAR , ŞAHSIN ÖLÇÜSÜNE GÖRE DOKUZ SEFER ÖLÇER , SONRA BİR SEFERDE BİÇER . KONUŞMALAR DOĞRUYSA SİZLER SIRADAN İNSANLAR DEĞİLSİNİZ , UNUTMAYIN SIRA SİZLEREDE GELEBİLİR , ONA GÖRE KONUŞUN.
  • dede13 Eylül 2020 . 19:39

   beceremiyooor...işden söze sözden icraata...beccceeeremiyor yandaş sazanlar her ne kadar alkışlasa pof poflasa da malzeme ortada
  • Bolum13 Eylül 2020 . 17:38

   Tanju ÖZCAN, inanılır gibi değil, bu kadar değişim, ben merkeziyetçilik, kendini beğenmişlik ve geldiği makamın hakkını veremeyen onu özümseyemen davranışlar içinde. ZÜBÜK filminde yaşananları yaşıyoruz ve Kuran'a el basmaktan itibaren başlayıp en son karısının MÜDÜR fırçalamalarıyla FİLMİ tekrar seyrediyoruz. Tanju ÖZCAN sayılı gündür bak kaldı 3.5 yıl sonra yüzüne bakmayacağız bilesin
  • Metin çelik 13 Eylül 2020 . 16:19

   Sn vali niçin soruşturma başlatıp görevden çektirmiyorsunuz
  • Eğitimci13 Eylül 2020 . 16:19

   Sayın Valimize açıklamalarından dolayı teşekkür ederiz. Tam bir devlet adamına yakışır beyanat verilmiş. Bir sözün, nerede ve ne şekilde açıklanacağını bilmeyen kişilerin örnek alması gerekir. Bir kişi konuşurken, önce kendi aile büyüklerini ve diğer büyüklerimizi düşünerek konuşması gerekir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak