“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

BAİBÜ de nihayet uzaktan eğitim kararı aldı

BAİBÜ de nihayet uzaktan eğitim kararı aldı
  12 Eylül 2020

  BAİBÜde nihayet uzaktan eğitim kararı aldı Sağlık Bakanlığı tarafından ...

        BAİBÜde nihayet uzaktan eğitim kararı aldı
        Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan tavsiye sonrası YÖK’ün üniversitelere gönderdiği uzaktan eğitim görüşü ile birlikte nihayet Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi de güz döneminde eğitimin yapılış şekliyle ilgili kararını verdi.

        Türkiye'deki birçok üniversite uzaktan eğitim konusunda karar alırken, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi bu konuda henüz karar vermemişti. "BAİBÜ Kararsız Kasımı oynuyor" başlıklı haberimizden sonra, Üniversitemiz de nihayet kararını verdi.   

        Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü'nün 11 Eylül tarahinde resmi internet sitesi üzerinden açıklaması şöyle;

          Üniversitemiz Senatosunun bugün yaptığı toplantısında, Kovid-19 küresel salgını tedbirleri çerçevesinde öğrenci, idari ve akademik personel ile genel halk sağlığını tehlikeye atmamak, programların yeterlilik kazanımlarından taviz vermemek adına, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı güz dönemi derslerinin, bazı istisnalar dışında çoğunluğunu uzaktan öğretim yöntemiyle yapılması kararı alındı.

       Üniversite Senatomuzun toplantısı sonrasında yapılan açıklama şu şekilde;

       “1. Üniversitemizde, 2. Maddede belirtilen istisnalar dışında ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki tüm dersler eşzamanlı çevirimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

  1. Diş hekimliği Fakültesi 4 ve 5. sınıf, Tıp Fakültesi 4, 5 ve 6. sınıf ve Mimarlık Fakültesi 4. sınıf uygulama dersleri pandemi şartlarına uygun olarak yeterli sayıda gruplara bölünerek yüz yüze yapılacaktır.
  2. Ara sınavlar çevirimiçi, dönem sonu sınavları ise her bir program için tek bir günde tamamlanacak şekilde farklı günlerde pandemi tedbirlerine riayet edilerek yüz yüze yapılacaktır.”

       Öğrencilerimiz Duyuruları Takip Etsinler

       Öğrencilerimizin eğitim öğretim ve sınav süreçleri ile ilgili daha detaylı bilgiler için üniversitemiz ve akademik birimlerin web sayfalarını yakından takip etmeleri gerekiyor.

       Ders Başı Yapacağımız Günlerde Buluşmak Dileklerimizle

       Toplum sağlığını ve öğrencilerin akademik ve mesleki kazanımlarını önceleyerek aldığımız bu kararın tüm öğrencilerimize, akademik ve idari personel ile ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

       Zor günler geçirdiğimiz bu dönemde, Kovid-19 küresel salgını ile mücadelede zor şartlarda görevlerini yerine getiren tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımızı iletiyoruz. Onları bu mücadelede desteklemek ve yalnız bırakmamak adına, Başta BAİBÜ ailesi olmak üzere ve tüm vatandaşlarımızı temizlik, maske ve mesafe kuralına uymaya, uymayanları uyarmaya davet ediyoruz. Bu zor günleri atlatıp, doğanın kalbindeki kampüslerimizde ders başı yapacağımız günlerde buluşmak için hep birlikte dua ediyoruz.

  • haluk14 Eylül 2020 . 00:02

   Bolu esnafına çok büyük darbe bu esnaf çok zor durumda kalır yazık ama çarede yok

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak