BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Bu da Türkiye'min Özel İdaresi!

Bu da Türkiye'min Özel İdaresi!
  7 Eylül 2020

  Bu da Türkiyemin Özel İdaresi ! Türkiyemizden insan manzaraları ...

  Bu da Türkiye'min Özel İdaresi!Bu da Türkiye'min Özel İdaresi!

         Bu da Türkiye'min Özel İdaresi !

        Türkiyemiz'den insan manzaraları olarak zaman zaman karşımıza çıkan garip olaylara, "Türkiyemiz'den insan manzaraları" der, ağlanacak halimize güleriz. Bu kez yine Türkiyemize özel, Bolu'dan Özel İdare hizmetleri!" diyoruz. 

        Mengen İlçemize bağlı Mengen'e 23 km. mesafedeki İlyaslar Köyü'nde Bolu İl Özel İdaresi'nin komik bir uygulamasına denk geldik. Yıllardır toz toprak olan yollarının asfaltlanmasını bekleyen köylüler, tozlu topraklı yollara asfalt malzemesi ile hız kesici tümsekler yapılmasını çok garipsediklerini belirterek; "yollarımız toz toprak, fakat hız kesicilerimiz asfalt. Özel İdaremiz bizim köyümüze bu kadarını layık görmüş demek ki diyerek, biz buna da şükrediyoruz" diyorlar.

  • Pazarköylü9 Eylül 2020 . 14:16

   Pazarköy, 17 köyün merkezinde, Bolunun eski ve Devletimize büyük orman geliri sağlayan bir yerleşim yeridir. Gün geçtikçe eski özelliğini kaybetmekedir. Önemli bir neden olmadan, Belediyemiz ve Jandarma karakolu ve Cezmi Bilgin Ortaokulu ve İlkokulu lojmanlarıyla birlikte kapatılmıştır. Binalar atıl bir durumdadır. Köyümüzün gelişmesi için Devlet nezdinde Mengen Kaymakamlığından yardım bekliyoruz.
  • Mengenli8 Eylül 2020 . 13:46

   Yazıda adı geçen köy, Pazarköy Beldesine bağlı bir köydür. Komşu il Düzcenin bütün köy yolları yıllardan beri asfaltlı iken, bu köyümüzün ve diğer köylerin yolları yetersizdir. Pazarköy Beldesinde mevcut, ilkokul ve ortaokul binası ve öğretmen lojmanı bulunmasına rağmen, öğrenci azlığı nedeniyle bu okul kapatılmıştır. Halbuki civar köylerden 25 km. uzaklıktaki Mengene öğrenci taşımaktadır. Bu devletimiz için, masraftır. Ayrıca gereksiz yere Pazar

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Tonet Sandalye