“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

TOKİ kuraları çekildi

TOKİ kuraları çekildi
  7 Eylül 2020

  TOKİ kuraları çekildi Mengen Belediyesi, 3. Etap TOKİ konutları ...

        TOKİ kuraları çekildi       

        Mengen Belediyesi, 3. Etap TOKİ konutları kuraları çekilerek,156 adet 2+1 ve 96 adet 3+1 olmak üzere toplam 252 adet konutun hak sahipleri belirlendi. Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, “Tüm ev sahiplerimize ‘Mengen’e hoş geldiniz’ diyorum. Yeni yerleşkedeki 3. etap TOKİ’de; sağlıklı, mutlu, huzurlu günler geçirmelerini diliyorum. Büyük olasılıkla 2021 yılının Mart ayında evlerimizi almış olacağız” dedi.

        TOKİ ve Mengen Belediye Başkanlığı işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen, Bolu Mengen Beşler Mahallesi 3. Etap TOKİ Projesinde; B1 tipi (2+1) 156 adet, C1 tipi (3+1) 96 adet olmak üzere toplam 252 konut için “Konut Belirleme Kurası” çekildi.

        TOKİ Bilkent Plaza A3 Blok 61 Nolu Ofiste, noter huzurunda canlı olarak gerçekleşen Konut Belirleme Kurası sonucunda; B1 tipi 156 adet 2+1 ve C1 tipi 96 adet 3+1 olmak üzere toplam 252 adet konutun hak sahipleri belirlendi.

         “Mengen'e hoş geldiniz”

         Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, kura çekimi sonucunda hak elde eden vatandaşları kutlayarak, “Güzel memleketimizde, yapımı tamamlanmak üzere olan 3. etap TOKİ konutlarımızın kat maliklerimizin kura çekimi yapıldı. Kura çekiminde, tüm ev sahiplerimize ‘Mengen’e hoş geldiniz’ diyorum. Yeni yerleşkedeki 3. etap TOKİ’de; sağlıklı, mutlu, huzurlu günler geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

        “2021 yılının Mart ayında evlerimizi almış olacağız”

          Bulut, hak sahiplerinin büyük olasılık 2021 Mart ayında evlerine kavuşacaklarını müjdeleyerek, “2016 yılında talepleri toplamıştık. 3. etap TOKİ tarafından ihaleler yapıldı. İhaleyi alan müteahhitlerimiz ekonomik anlamda sıkıntı yaşadıkları için işlerine devam edemediler. Akabinde TOKİ, yeniden bir değerlendirme yaptılar. 2019 yılında, Mengen 3. Etap TOKİ’nin yeniden ihalesi gerçekleşti. İhaleyi alan müteahhit firma, çok yoğun bir çalışmayla evlerimizi bu noktaya getirdi. Aldığım bilgiye göre; büyük olasılıkla 2021 yılının Mart ayında evlerimizi almış olacağız” ifadelerini kullandı.

        Proje kapsamınsa yer alan 252 adet konutun şerefiyeli satış fiyatlarına ve hak sahipliği listelerine

       2+1 daireler için;

  https://mengen.bel.tr/app/files/7815_9921_1020-Bolu_Mengen_3._Etap_21_HAK_SAHIPLIGI_KURA_SONUCU_SONRASI_KURAYA_ESAS.pdf    

         3+1 daireler için;

      https://mengen.bel.tr/app/files/6115_9921_1020-Bolu_Mengen_3._Etap_31_HAK_SAHIPLIGI_KURA_SONUCU_SONRASI_KURAYA_ESAS.pdf  adreslerinden ulaşabilirsiniz.

   
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak