BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Fakir fukaranın duası O’na yetiyor

Fakir fukaranın duası O’na yetiyor
  5 Eylül 2020

  Kapısına geleni hiçbir zaman boş döndürmüyor. Boşuna Kral Pide dememişler O'na. O bir fakir fukara babası. Dükkanının hem patronu. hem de işçisi. 

        Fakir fukaranın duası O’na yetiyor

        Kapısına geleni hiçbir zaman boş döndürmüyor. Boşuna Kral Pide dememişler O'na. O bir fakir fukara babası. Dükkanının hem patronu. hem de işçisi. 

         Çocukluğundan beri pide yapan Kral Pide’nin sahibi Abudullah Unan, iş yerinin bereketini hergün doyurduğu fakir fukaranın duasına bağlıyor. Yaklaşık 20 yıldır Kral Pide’nin sahibi olarak hizmet veren Unan, ilk günden beri dükkanın kapısına gelen muhtaç durumdaki vatandaşlara kıymalı- kaşarlı pide ikram ediyor.

        Abdullah Unan hiçbir zaman geldiği yeri unutmayan mütevazı kişiliği ile iş yerinin patronu olmasına rağmen, ekibiyle birlikte sabahtan akşama kadar fırının önünde pide açmaya devam ediyor.

         Gün boyu kapısına gelen ihtiyaç sahibi vatandaşları hiçbir zaman boş çevirmeyen Unan, müşterilerinin siparişleri dışında, günün her saatinde kapısına gelen fakir fukara vatandaşlar için fazladan kıymalı ve kaşarlı pide pişirerek hazırda bekletiyor. Kapısına gelen fakir fukara vatandaşları gördüğü anda hiç bekletmeden ayranı ile birlikte pidesini pakete ve poşete koyup gönderiyor.

          Gün boyu ne kadar çok fakir doyurursa, dükkanın bereketinin o kadar arttığına şahit olduğunu belirten Abdullah Unan; “Dükkanımı açtığım günden beri kapıma geleni boş döndürmedim. İş yerime gelen müşterilerimiz beni her zaman fırının önünde pide açarken görürler. 13 yaşımdan beri pide açıyorum. Patron olarak iş yerimi yine fırının önünden idare ediyorum” diyerek başarısının sırlarını bunlara bağlıyor.

  • Aladağ8 Eylül 2020 . 12:06

   Boluda için rahat ederek yemek yiyebileceğin, cep dostu ender mekanlardan biridir. Verdiğin paranın hakkını verir, çoğu zaman da ikramda bulunur. Merkezde afiyetle yemek yenecek ender yerlerden biridir kral pide.
  • Mustafa Parlakyıldız7 Eylül 2020 . 11:20

   Dürüst,samimi,işinin erbabı,gönlü bol.kalbi Boluspor sevgisi ile dolu kardeşim.Allah yolunu açık etsin.Yüeğinin gittiği yere git.Kıbrısdan sevgilermle.
  • Mustafa Parlakyıldız7 Eylül 2020 . 11:10

   Samimi,dürüst,işinin erbabı.Kalbi Boluspor sevgisiyle atan kardeşim.Allah yolunu açık etsin.Kıbrıstan sevgilerle.
  • Ali5 Eylül 2020 . 23:25

   Adamın dibi.... Ne de olsa Kıbrıscıklı:))))
  • Halil Çetin 5 Eylül 2020 . 16:35

   Abdullah Unan şahsında tüm Kral Pide ailesine Hayırlı Kazançlar diliyorum... Bu iş yerinin diğerlerinden farkı dürüst samimi ve güler yüzlü olmaları...
  • Metin 145 Eylül 2020 . 14:23

   Allah bereketini arttırsın inşallah.Hayirli işleriniz olsun.
  • Cemal Yerlikaya 5 Eylül 2020 . 12:33

   Sevgili Abdullah Unan abi hakkında yazılanlara katılmakla beraber bi eksiğide ben tamamlamak isterim. Kendisinin kapısına gelen ihtiyaç sahiplerini boş çevirmediği doğrudur bizzat şahit olmuşumdur bu duruma, ancak kendisi aynı zamanda gerçek anlamda bir hayvan dostudur ki kapısına gelen hiçbir sokak hayvanını da doyurmadan göndermez hatta dükkanı kapattıktan sonra evine gitmeden önce Bolu'nun birçok mahallesini dolaşarak mama dağtır sokak kedilerine sonra evine gider
  • Murat GÜCÜM5 Eylül 2020 . 10:36

   Abdullah kardeşim başarıların daim olsun.
  • sabahattin TÜRKOĞLU5 Eylül 2020 . 10:00

   Doğru güler yüzlü- mütavazi- efendi bir kardeşimiz .ALLAH yolunu açık etsin kalbine ve gönlüne göre versin ALLAH.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Tonet Sandalye