BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Kavrulacağız !

Kavrulacağız !
  2 Eylül 2020

  Kavrulacağız ! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye ...

       Kavrulacağız !      

        Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenirken, Bolu’da da hava sıcaklığı hafta sonuna kadar 38 derece olacak. Yetkililer vatandaşları güneş çarpmalarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyardı.

        Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, geçen hafta cuma gününden başlayarak ülkeyi etkisi altına alan sıcak hava dalgasının cumartesi gününe kadar etkisini artırarak süreceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının eylül ayında kaydedilmiş uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine yaklaşması ve yer yer üzerine çıkması bekleniyor.

       Güneş çarpmasına dikkat !

       Sıcaklıkların cumartesi gününden itibaren yurdun kuzeybatı kesimlerinden başlayarak ülke genelinde azalacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, güney kesimlerde ise mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcak hava dalgası nedeniyle güneş ışınlarının dik geldiği 11.00-16.00 saatlerinde başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olanların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

       

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Tonet Sandalye