BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Koronaya karşı koyabilecek sadece 2 kişi

Koronaya karşı koyabilecek sadece 2 kişi
  29 Temmuz 2020

  Koronaya karşı koyabilecek sadece 2 kişi Bolu’da, “Toplum Tarama ...

        Koronaya karşı koyabilecek sadece 2 kişi 

        Bolu’da, “Toplum Tarama Çalışması” kapsamında 1608 haneye yapılan koronavirüse karşı bağışıklık testlerinin sonuçlarını paylaşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Maalesef çok olumlu sonuçlar söyleyemeyeceğim. Bolu’da 1608 kişiden sadece 2 kişinin bağışıklık kazandığı bilgisine ulaştık” dedi.

        Bolu’da, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), korona virüs (Covid-19) ile mücadele için başlatılan “Toplum Tarama Çalışması” ile 1608 kişiye antikor testi yapılmıştı. TÜİK’in belirlediği adreslere gidilerek, test yapılan kişilerde aktif vaka olup olmadığı, hastalığı geçirip geçirmediği ve bağışıklık durumu gibi değerler ayrı ayrı raporlandı. Bolu Valisi Ahmet Ümit, yapılan antikor testleri sonucunda 1608 kişi arasından yalnızca 2 kişinin Covid-19’a karşı bağışıklık kazandığını ifade etti.

       “Bağışıklık kazanmış 2 kişi tespit edilebildi”

        Vali Ümit, Bolu’da artan vaka sayılarının ardından bağışıklık kazanan kişi sayısının da artacağını belirterek, “Maalesef çok olumlu sonuçlar söyleyemeyeceğim. Bana verilen bilgilere göre, sadece 2 tane bağışıklık kazanmış kişiyle karşılaşıldı. Onun dışında yok. 1608 kişiden sadece 2 tane bağışıklık kazanılmıştı ama bundan sonra bu bağışıklığın daha da artacağını düşünüyorum. Çünkü geçtiğimiz günlerde yükselen rakamlar, aynı zamanda bağışıklığın arttığının da ifadesi olacaktır” diye konuştu.

  • Zeliha29 Temmuz 2020 . 22:01

   Anlamadım ben, sayın vali daha cok mu bağışıklık kazanalım istemiş.. Aşı da henüz bulunmadığına göre.! Aşısız bağışıklık kazanmak için önce virüsü alıp, coronaya yakalanmamız gerekiyor ki; vucut antikor üretsin.. Valla ben kendi adıma söyleyeyim , coronaya yakalanıp bağışıklık kazanmak istemem açıkçası..!!!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak