2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Vali Ümit'ten korona açıklaması

Vali Ümit'ten korona açıklaması
  28 Temmuz 2020

  Vali Ümit'ten korona açıklaması Bolu Valisi Ahmet Ümit Bolu’da ...

      Vali Ümit'ten korona açıklaması 

       Bolu Valisi Ahmet Ümit Bolu’da bu güne kadar kaç kişinin korona virüs nedeniyle vefat ettiğini açıklayarak, “Korona virüsten vefat eden vatandaşlarımız maalesef var. Toplam sayımız 8 kişi, 2 tanesi dışarıda gerçekleşen hadiseler ancak nüfus kayıtları bizde olduğu için bize yazıldı” ifadelerini kullandı.

        Bolu Valisi Ahmet Ümit Bolu’daki korona virüs vakalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Ümit, “Vakalar var ama hepsi kontrol altında bakanlığımızda bunları günlük olarak açıklamaya devam ediyor. Bize düşen bu virüse karşı kendimizi korumak. Kurallara uyaraktan hem kendimizi korumuş olacağız, hem de başkalarında korunmasına katkı sağlamış olacağız. Kontrollü sosyal hayat devam ediyor. Kısacası hayatımızı kontrol altında tutmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede maske, mesafe ve hijyen kurallarımdandın bahsediyoruz. Mümkün olduğunca kalabalıklardan uzak durmamız gerekiyor. Yine mümkün olduğunca vatandaşlarımız zor durumda kalmadıkça mecbur olmadıkça evlerinden çıkmasından. Sağlığı evde tutmamız gerekiyor. Ama korkacak bir durum yok, paniğe gerek yok. Fakat rehavete girmeye de hakkımız yok. Rehavetten uzak tedbirlerle devam” dedi.


   
  “BOLU’DA 8 VATANDAŞIMIZI KORONA VİRÜSTEN DOLAYI KAYBETTİK”

  Ümit, “Korona virüsten vefat eden vatandaşlarımız maalesef var. Buradan hepsine rahmet diliyorum. Sayısal olarak ne yazık ki sekizi buldu. Bunların iki tanesi dışarda gerçekleşen hadise nüfus kayıtları bizde olduğu için bize yazıldı. Ancak Bolu’da da elbette ki kaybettiğimiz vatandaşlarımız var.  Zaten bütün çabamızda mümkün olduğunca bu vefatların önüne geçmek. Genç olsun çocuk olsun yaşlı olsun kurallara uymaya gayret edelim ”şeklinde konuştu.

  • sanayici5 Ağustos 2020 . 09:37

   Yahu bayramın ikincl günü akkayalarda adım atılmıyordu havuzda boş yer yok. Gölcük desen gişelere 2 km mesafede araçlar park edilmiş.Aynı şekilde yedigöllerde aynı insanlar delirmişcesine dışarıya çıktı. Biz ölmeyi bayılmak sanıyoruz. Az bile 50-100 vaka bence 500-750 vaka artışı olmuştur bekleyin 5-6 gün sonra düğünde halay başı ,cenazede tabut tutarsan iyi günler iyi bunlar...
  • Cyber1 Ağustos 2020 . 19:31

   Bakanlığın açıkladığı rakamlar komik. Sözde Türkiye geneli 18000 aktif vaka var fakat bakanlığın kendi oluşturduğu yoğunluk haritasında devasa bir artış ve risk söz konusu. Gerçek rakamları söyleyin diyeceğim ama bu özgürlük istemek gibi imkansız bir şey sanırım.
  • doğa29 Temmuz 2020 . 15:21

   Neden günlük vakıaların 50-60 olduğunu açıklamıyorlar. Normal pandemi döneminde günlük 1 - 2 vaka bile çıkmazken şimdi50-60 rakamlara zirve yapmış hiç kimseden tık yok. Genelde bakarsan sanki vaka azalmış ben şahsen inanmıyorum rakamlara.3/1 belki o rakamlar diye düşünüyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak