BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Korona'dan 5'inci ölümle ilgili açıklama yapıldı

Korona'dan 5'inci ölümle ilgili açıklama yapıldı
  1 Temmuz 2020

  Korona'dan 5'inci ölümle ilgili açıklama yapıldı Koronavirüs'ten Bolu'da bugüne ...

        Korona'dan 5'inci ölümle ilgili açıklama yapıldı

         Koronavirüs'ten Bolu'da bugüne kadar 5 kişi hayatını kaybetti. Ölen 5'inci kişiyle ilgili Bolu İl Sağlık Müdürlüğü'nden yazılı bir açıklama yapıldı.

        Açıklama şöyle;         

        Bolu’da yerel basında yer alan “Bolu'da koranavirüs'e bir can daha verdik” başlıklı haberde geçen “İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde korona virüs tedavisi gören ve Yeniçağa ilçesinden geldiği öğrenilen 65 yaşındaki bir kadın tedavi edilip evinde izolasyondayken hayatını kaybetti.” şeklindeki ifadelere ilişkin olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlamak üzere, bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 

        Haberde geçen 65 yaşındaki hasta sağlık tesislerimizde COVID-19 tanısıyla tedavi almış ve sonrasında doktorlarımızın klinik kararı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda evinde izolasyona alınmıştır. Ülkemiz genelinde Koronavirüs tedavisinde uygulanan usul ve yöntemler aynen uygulanmıştır.  

  Ancak evde izolasyonun 7. gününde aniden şikayeti gelişen hastanın, İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 112 Acil Sağlık Hizmetleri ile nakli sağlanmış ve gerekli tıbbi müdahaleler yapılmış olmasına rağmen maalesef vefat etmiştir.  

       Hastamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.  

       Kamuoyumuza saygı ile duyurulur. 01.07.2020 

   

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak