“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

BolununSesi 7 sene önce yazdı bunları...!

BolununSesi 7 sene önce yazdı bunları...!
  30 Haziran 2020

  BolununSesi 7 sene önce yazdı bunları...! Şimdi iş işten ...

          BolununSesi 7 sene önce yazdı bunları...!

        Şimdi iş işten geçtikten sonra şov yapmanın alemi yok !!!

        17 Mayıs 2013 tarihli arşiv haberimiz; 

        Düzce'den Abant'a yol açılıyor

         Yaklaşık 22 yıl önce DYP İktidarında Bolu Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Necmi Hoşver'in Üniversitemizin kuruluşu sırasında 'Bolu' olan ön adını, kendi başına kurnazlık yaparak; 'Abant' olarak değiştirmişti. O tarihte de Düzceli milletvekillerinin sözünün geçtiği mecliste, İzzet Babamızın Kurduğu üniversitemizin adının 'Bolu' ile başlaması konusunda Düzce Milletvekili Necmi Hoşver'e boyun eğmiştik.    Hoşver'in kendi başına uygulamaya koyduğu bu kurnaz projesi ile o tarihlerde Abant'ı da Düzce'ye bağlama senaryoları yazılmıştı. Bu senaryonun bir gereği ilk olarak Düzce'den Abant'a yol açılması gündeme gelmişti. Önce Samandere'den Abant'a yol açıldı. O günlerde temeli atılan bu proje adım adım ilerledi ve bugün Düzce'den Abant'a açılacak yolun Düzce'de temel atma töreni yapıldı. Düzce'nin Sinekli Yaylası ile Abant'ı birbirine bağlayacak olan yayla yolunun temeli düzenlenen törenle atıldı.

         Törende konuşan Düzce İl Genel Sekreteri Kenan Üstünel, Düzce ve Bolu'yu birbirine bağlayan alternatif yolun aynı zamanda ilin doğal güzellikleri ve turizminin tanıtımında fayda sağlayacağını vurguladı. Samandere, Abant ve Sinekli bağlantı yolunun yapımına ilişkin teknik bilgiler veren Üstünel, toplam 33 kilometre uzunluğundaki yolda çalışmaların 3 etap halinde gerçekleştirileceğini söyledi.
        Üstünel, "Onarımına başlayacağımız bağlantı yolu Samandere Abant, arası 12,5 kilometrelik kısmında iyileştirme çalışmaları yapacağız. Toplam uzunluğu merkez Beyköy arası 7 km, Beyköy Samandere arası 14,5 km, Samandere Abant arası 12.5 km olmak üzere toplam 33 km'dir. Bu yol üzerinde 3 etapta çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Birinci etapta toprak ve tesviye işleri, İkinci etapta sanat yapılarının yenilenmesi veya mevcutlarının onarılması, Üçüncü etapta da mekanik ve üst yapının yani asfaltının yapılması gerçekleştirilecek. Birinci etap çalışmalarımız toprak ve tesviye işleri ortalama 3,5 milyon lira civarında olacak. Sanat yapıları 1,5 asfaltta 5 milyon civarında yani toplam 10 milyon ödenek harcayacağız" dedi.
         Üstünel, bu çalışmaların İl özel İdaresi ile Orman Bölge Müdürlüğü'nün arasında yapılan protokol çerçevesinde iki kuruluşun teknik elemanlarının kontrolünde gerçekleşeceğini söyledi. Yolun yapımında emeği geçen herkese şükranlarını arz eden Üstünel "Bu yolun ilimize, komşu ilimize, ülkemize hayırlara vesile olmasını istiyorum. Genel sekreter vekili olarak atanan Gölyaka kaymakamına yolun yapımını teslim ediyorum" dedi.
        Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, Samandere Köyü'nden Abant Tabiat Parkı'na ulaşacak yolun turizme katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Yusuf Şahin, yolun yapımı için Vali Adnan Yılmaz ile görüşerek gerekli hazırlıkların yapıldığını paylaşarak "1 aydır bu görevdeyim. Bende Sayın valimin kendimi takdim etmek üzere yanına gittiğimde birkaç husustan söz etmişti. Biri de bugün burada yapımına çalışmalarına başlanacak olan yolun rehabilitesiydi. Biz de Orman Bölge Müdürlüğü olarak mevcut olan bu yolun iyileştirilmesinde ormancılık açısından yapılabilecek olanları arkadaşlar ile görüp karara bağlayarak gerekli raporlarını, projelerini hemen yapmaya başladık. Çalışmaların başlangıcından ötürü mutluluk duyuyorum. Samandere Köyü'nden Abant Tabiat Parkı'na ulaşan bu yolun iyileştirilmesi ile birlikte Düzce'mize ve ülkemizin turizmine katkı sağlayacağını düşünüyorum" dedi.
        Vali Adnan Yılmaz, Turizmde hedeflerini bölge olarak birlikte kalkınmak olduğunu söyleyerek "Bugün benim için bir milattır. Düzce'mizden gelen hemşehrilerim sesimizi, mutluluğumuzu, kıvancımızı, ilimize, bölgemize ülkemize duyurmak üzere basın mensubu arkadaşlarım ile tarihi bir güne şahitlik etmekteyiz. Geçmişten buyana aralarında bir çekişme, yarış varmış gibi algılanan veya gösterilen, oysa iki dost, MARKA'nın sorumluluk bölgesindeki iller olarak biz bölgesel kalkınmayı hedef almışızdır. Turizmde hedefimiz, bölge olarak birlikte kalkınmaktır. Gönül köprüleri sıklaştırmak, karşılıklı güzelliklerimizi, insanımızın ve Türkiye'mizin hizmetine sunmak üzere dualarla başlamasını başlatacağımız Samandere Abant Sinekli bağlantı yolu bir orman yoludur" diye konuştu.
        Coğrafi özellikleri, turizm alternatifleri ile dikkat çeken Düzce'nin tanıtımı için çalışılması gerektiğine işaret eden Yılmaz, şunları söyledi: "Düzce valisi olarak göreve başladığım günden bu yana, hep şunu söyledim. Yüce Allah bizlere bulunmaz bir coğrafya lütfetmiş, tabiatın her rengini, her çeşidini, akan suların en berrak ve en bereketli ve en güzelini bizlere nasip etmiş. Bizleri Düzce'mize, yeşile, huzura ihtiyaç duyan iki güzide ilimizin bölgemizin, MARKA bölgesinin Ankara ve İstanbul'umuzun tam ortasına nakşetmiş.?İşte bizler bu fırsatı, bu potansiyeli, pazarlamacı olarak yöneticiler olarak pazarlamak, değerlendirmek bizim işimiz.?Allah'ın bu güzel lütfunu iyi değerlendirmeliyiz. Bu güzellikleri hem kardeş vilayetlerle hem de gerek iç ve dış turizmle buluşturmalıyız, kavuşturmalıyız. Bu dağları, bu dereleri, ülkemize, hemşehrilerimize ekmek olarak geri döndürmeliyiz. Bu yönde çalışmalar için gayret göstermeliyiz demiştim. İlimizi de marka kent olarak yapacağız demiştim. Sizlere Mevlama bu güzel coğrafyaya inanarak söylemiştim."
        Vali Yılmaz yatırımcılara Düzce'ye yatırım yapılması için çağrıda bulunduklarını hatırlatan gayretlerinin kenti marka kent yapma yolunda olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: "Yapımı tamamlanan Yedigöller yolumuz, proje ihale hazırlıkları devam eden Efteni gölümüz, çalışmalarına başlattırdığım Kardüz yaylası yolu ve Kardüz kış sporları merkezi projemiz, Kardüz yaylasını Kızık yaylasına dolayısıyla Pürenli ve Balıklı yaylasına oradan da Mudurnu'ya bağlayacak olan Kardüz, Kızık arası orman yolumuz burası gibi Fenerbahçe'nin Topuk Yaylasındaki güzel yatırımını örnek göstererek sizlerde gelin bu güzel coğrafyaya, Düzce ilimize diye çağrıda bulundum. Beşiktaş, Galatasaray Kulüpleri ile diğer spor kulüplerine çağrıda bulundum. Sürdürdüğümüz bütün temaslar bu düşüncelerimizin gayretlerimizin sonucudur. Marka kent yapma hayalinin sonucudur. İnşallah bu hayallerin, ideallerin gerçekleşeceğini birlikte göreceğiz. İşte hepimizin burada başlangıç töreninde buluştuğumuz bu yolumuzda bu düşüncemizin bir ürünüdür."
         Kültür ve Turizm Bakanlığının omuz verdiği ödenek gönderdiği bir proje olduğunu belirten Yılmaz "Bizde il özel idaresi olarak bütün kamu kurum kuruluşlarının imkanlarını seferber ederek, gece gündüz çalışacağız. İnşallah en kısa zamanda bu hayali birlikte gerçekleştireceğiz. Kardeş ilimiz Bolu ile bölge ile bir kez daha kucaklaşmak, güzelliklerimizi paylaşmak, gücümüze güç katmak, güzel ormanlarımızı aş yapmak, refah düzeyini arttırmak üzere buradayız" diye konuştu.
         "Bu yolumuzun bölgemize güzel ilimize, Türkiye'mize hayırlı olmasını diliyorum" diyen Yılmaz, şöyle devam etti: "Bizim kalp gözümüz büyük. Biz top yekun bir bölgeye coğrafyaya bakıyoruz. Bizim gönlümüz dağları, yayları ile el ele tutuşmuş coğrafyamızın insanlarını refah içinde huzurlu ve el ele tutuşmuş görmek istiyoruz. Halkımız fazlası ile layıktır. Bizim gayretimiz, çabamız daima bu yöndedir ve bu yönde olacaktır. Biz birlikte başaracağız. Şimdiden bu düşüncemize kulak veren dostlarımıza, emeği geçen personelimizi gönülden kutluyorum."
        Dualarla çalışma talimatını verildiği Samandere, Sinekli, Abant yolu 12.5 kilometrelik yolunun milyonları üzerinde taşıyacak yapana, yaptırana hayır duası yaptıracak bir yol olduğunu vurguladı.
        Konuşmaların ardından Sinekli Yaylası ile Abant'ı birbirine bağlayacak olan yayla yolunun temeli atıldı.

  • SEZAİ GÜNGÖR MENGENLİ4 Temmuz 2020 . 09:50

   uzun zamandan beri 20 , 25 yıldır düzce bu yolu yapabilmek için duraksız çaba içindeydi, gereklimiydi hayır orman larımızın yok edilişinin bir parçasıdır, orman içi bir yoldur, boluyu da ileride düzcenin ilçesi yapabilirler, zamanlama da çok önem arzediyor , geçmişe bakıldığında boludan, düzce böyle önemli kazanımlar aldığı görülecektir, dolayısıyle bolunun kkazanımlarının takipçisi va
  • Aladağ 1 Temmuz 2020 . 23:41

   Hep Bolular mı yiyecek abantin rantını. Biraz da düzceliler yesin. Abant yolunda hiç boşluk kalmadı. Heryer butik otel. Hesapsız kitapsız l plansız adım başı tesis var. Nasılsa ankara istanbul akın akın gelir diye heryer tesis. Biraz da düzce nemalansın bu işlerden.
  • Kemal. Isik. 1 Temmuz 2020 . 22:47

   Gereksiz. Bir. Yol. Orman. Kacakciligina. Davetiye. Cikarmak8
  • Jale1 Temmuz 2020 . 11:59

   Seçmek zorunda kaldığımız vekillere itham ederiz ve bugünlerde yere göğe sığdırılmayan Bolu'lu olmayan bakan yardımcısı Sn. Fatih Metin ve Ali Ercoşkunlar, acaba bu olaylarda hiç mi veballeri yok?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak