BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

İki Belediye arasında su savaşı !

İki Belediye arasında su savaşı !
  22 Haziran 2020

  İki Belediye arasında su savaşı ! Mengen Belediye Başkanı ...

  İki Belediye arasında su savaşı !İki Belediye arasında su savaşı !

        İki Belediye arasında su savaşı !       

         Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Gerede Belediyesi’nin ilçedeki su kaynaklarını kanunsuz ve hukuksuz olarak almaya çalıştığını söyledi.
         Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Mengen sınırları içerisinde bulunan Domuz Alanı mevkiindeki yeraltı ve yerüstü su kaynaklarının, Gerede Belediyesi tarafından tüm uyarılara rağmen kanunsuz ve hukuksuz olarak almaya çalışıldığını söyledi.

        “Domuz Alanı Mengen'indir”

          Başkan Bulut, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, “Tabiatıyla, doğasıyla, insanıyla ülkemizin güzel ilçelerinden Mengen’imizin sınırları içinde Domuz Alanı Deresi mevkiindeki yeraltı ve yerüstü su kaynaklarımızı kanunsuz, hukuksuz olarak almak için uğraşan Gerede Belediyesi ile tüm görüşmelerimize, ikazlarımıza rağmen, adeta hiç bir şey yokmuşçasına devam etmektedirler. Konu hakkında yetkili tüm resmi kurumlarımızı bilgilendirmemize rağmen, çalışmalarına devam etmeleri, iktidar güçlerini kanun ve yasaların önünde tutan anlayışın en net görüntüsüdür. Değerli hemşerilerim, Mengen Belediyesi olarak konunun yakın takipçisiyiz. Anayasal, hukuki haklarımızı kullanıyoruz ve sonuna kadarda kullanacağız. Belediye olarak 16.06.2020 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. Ayrıca diğer hukuki girişimlerimiz de devam etmektedir. Yani Domuz Alanı'nda ki tüm varlıklarımız yine Mengen’in olacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Belirtilen alan orman alanı olması nedeniyle yapılan izinsiz çalışmaları ile ormanda çok büyük tabiat katliamı yapılmaktadır. İlgililere yetkililere söylüyorum bu katliamı durdurmazsanız yarın önce tabiat sonra hukuk sizlere hesap soracaktır.” dedi.

        “Hukuksuz çalışmaların bir an önce durdurulmasını istiyoruz”

         Başkan Bulut, açıklamasının devamında şöyle dedi; “Bizler memleket meselelerinde her zaman tek yürek tek yumruk oluyoruz. Dün adliye için, Gastronomi Bölümü için nasıl birlikte olduysak bugünde Domuz Alanı su kaynaklarımız için, birlikte olacağımıza yürekten inanıyorum. Bu süreçte birlikte olduğumuz muhtarlarımıza, muhtarlar derneğimize , yerel ve ulusal basınımıza, çok değerli halkımıza teşekkür ederim. Yarın ilçemizde sivil toplum örgütlerimizin başkanlarıyla, siyasi parti başkan ve temsilcileriyle belediye ve il genel meclisi üyelerimizle saat 13:00 de belediye meclis salonumuz da yapacağımız toplantı da ortak açıklamalar da bulunacağız.YER ALTI SULARI KANUNU UYARINCA YER ALTI SU KAYNAKLARI DEVLETİN HÜKÜM VE TASARRUFU ALTINDADIR. HİÇ BİR KİMSE VEYA BİR KAMU KURUMU KENDİSİNE TAHSİS EDİLMEYEN BİR SU KAYNAĞI ÜZERİNDE TASARRUFTA BULUNAMAZ, HUKUKSUZ OLARAK KENDİNE MAL EDEMEZ. Yine bu kapsamda hukuksuz çalışmaların bir an önce durdurulması için ivedilikle, sorumlu kamu kurumlarının görevlerini yerine getirme çağrısını bir kez daha yineliyor. Tüm hemşerilerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.”

  • Deyalla23 Haziran 2020 . 01:41

   Mengenli haklı, GEREDE kartalkaya dan gelen kendi sularını ANKARA ya vermeseydi sahip çıksaydı. Mengen haklı.
  • Mengenli22 Haziran 2020 . 17:48

   Bu alan Pazarköy Belde alanında bulunmaktadır. Pazarköy merkezde su sıkıntısı çekilirken, niçin bu su Geredeye verilecek. Bu konuya Mengenli Sn. Bakan Yardımcımız Fatih Metinin ve Bolu İl Özel İdaresinin çözüm bulması gerekiyor. Gerede kendi sularını Ankaraya vereceğine, öz varlıklarına sahip olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak