Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Kredileri tıkırı yerinde olanlara verdiniz !        

Kredileri tıkırı yerinde olanlara verdiniz !        
  14 Mayıs 2020

  Kredileri tıkırı yerinde olanlara verdiniz ! Ak Parti İl ...

         Kredileri tıkırı yerinde olanlara verdiniz !        

         Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren esnaf ve sanatkârlara yönelik Halk Bankası aracılığıyla çıkarılan Esnaf Destek Paketiyle Bolu’da 3 bin 720 esnafa yaklaşık 93 milyon liralık bir destek sağlandı” demiş.

         İki hafta önce 28 Nisan tarihli yayınımızda, "Siciliniz bozuksa, boşuna nefes beklemeyin !" başlığıyla bir haber yapmış ve esnafa destek olmak amacıyla çıkarılan kredilerin, işi bozuk olan esnafa değil, işi tıkırında olan esnafa verildiğinin altını çizmiştik. Bu haberimizden sonra Bolu'da birçok esnaf bizi arayarak kendilerinin de aynı durumda olduğunu ve sicilleri bozuk olduğu için kredi alamadıklarını belirtti. 

         Bu haber sonrası Bolu'da tanınmış saygın konumdaki herkesin işlerini iyi olarak bildiği birçok esnafımızın sicillerinin bozuk olduğuna bizzat şahit olduk. Bu nedenle Ak Parti İl Başkanı'nın yukardaki bu beyanının doğru olmadığını, bahse konu kredilerin sicili bozuk esnafa verilmediğini, tam aksine tıkırı yerinde olanlara verildiğinin altını çizerek, bu haberimizi tekrar yayımlıyoruz; 

              28 Nisan 2020 tarihli haberimiz; 

          Siciliniz bozuksa, boşuna nefes beklemeyin ! 
          Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ile Denizbank işbirliğinde Korona salgınından olumsuz etkilenen oda üyelerine biraz olsun nefes aldırabilmek amacıyla, “Nefes Kredisi” verileceğini haber yapmıştık.
          Bununla ilgili evraklarımızı tamamlayıp Denizbank’a gittiğimizde, şirket sahibi olarak kredi siciline bakıldığını ve sicilinin bozuk olduğu görülünce, kendisine Nefes Kredisi verilemeyeceğinin söylendiğini belirten Gazetemiz Sahibi Kamuran Alagözoğlu, “Bankaya gitmeden önce bu kredinin sicile göre değerlendirme yapılmadan,  zor durumda olan şirketlere nefes aldırmak amacıyla verildiğini öğrenerek evraklarımı hazırlayarak bankaya gittim. 
            15 yıl boyunca ekmeğimle oynayan ve benimle uğraşan eski Başkan Alaaddin Yılmaz, 6 ay ceza evinde kaldığım süre içinde belediyeye olan borcumu bahane ederek banka hesaplarıma da icra koydurmuştu. Yeni Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan da; Başkan Yardımcıları Mansur Şen ve Feridun Yılmaz ile Meclis üyeleri Cumhur Bandakçıoğlu ve Asuman Şentürk Tekin aracılığı ile haber göndererek, “Borcumu silsin demiyorum, hapisten yeni çıktım, işimi gücümü tekrar toparlayabilmek için banka hesaplarımdan icra takibini kaldırmasını istiyorum” diyerek ricacı oldum. 
          Sağ olsun, yeni başkan da eski başkanın yolundan gittiğini adeta kanıtlarcasına, bu konuda hiçbir adım atmadığı gibi, en küçük bir yaklaşım dahi göstermedi. O tarihte hapisten çıkan kişi iş kurduğu takdirde minimum 30 bin lira hibe krediden yararlanamadım.    
          Bolu TSO Başkanı Türker Ateş’in müjdeli bir haberi olarak, “Nefes Kredisi” konusunu gazetemde haber yapar yapmaz bende başvurdum. Bütün evraklarımı tamamlayıp Denizbank’a gittiğimde Banka memuru arkadaş sicilimin bozuk olduğunu ve şirketime nefes kredisi verilemeyeceğini söyledi. Ben de kendisine sicilimin bozuk olduğunu bildiğimi, fakat söz konusu bu nefes kredisinde sicile bakılmayacağını, verilen kredinin % 80’ninin zaten TOBB’un kefaretinde olduğunu, benim gibi banka hesaplarında icra takibi bulunduğu için sicili bozuk olan firma sahiplerinin Halk Bankası’ndan geçtiğimiz hafta kredi kullandıklarını belirtmeme rağmen, şirketime bu şekilde kredi çıkmasının mümkün olmadığı söylendi. 
          Bütün bu yaşadıklarımın ışığında okurlarımıza diyorum ki; Benim gibi siciliniz bozuksa, boşuna heveslenmeyin, evrak hazırlamaya hiç yorulmayın. Denizbank’tan verildiği söylenen Nefes Kredisi bize göre değil. Biz ölmüşüz de ağlayanımız yok” dedi. 

   

  • Bolulu23 Mayıs 2020 . 11:44

   Kime kıradi çıktı ben anlayamadım 25gun oldu halen incelemede 10000 bin tele kıradi için 3973 esnafa kıradi çıktı diyor bende esnafım bana çıkmadı yoksa yanlış bankaya müracaat ettik TC ziraat bankası vakıf bank halk bank bunlara müracaat ettim yoksa Doğanay bankaya mı biri açıklama yapsin
  • Bahtiyar Esenler21 Mayıs 2020 . 00:08

   AKP artık kokuşmuş bir partidir... Türkiye'nin bütün değerlerine saldıran, Cumhuriyetin değerlerini yok eden, halkı ayrıştıran, dini duyguları sömüren, her devlet kadrosuna imam hatip mezunlarını yerleştiren beton sevdalısı bu iktidarın, kredi dağıtımında da yandaşları kayırmasına neden şaşırıyorsunuz ki?
  • esnafcı18 Mayıs 2020 . 16:04

   kime verecekler sana banamı tabiki yandaşa verecekler muhalefet olmaya gerek yok olsanda zaten birşey farketmez il başkanı doğanay yakında chp den milletvekilliğine aday bile olur mefaat olsunda onun için farketmez
  • İYİLER17 Mayıs 2020 . 00:21

   nurettin efendi önce gülmene gerek yok milletin can burnunda esnaf kan aglıyor iş yok para yok işsiz çok ilerisi belli degil kredilerin çogunu büyükler aldı sen neden bahsediyorsun 10000 müracat 40gündür incelemede
  • Lütfen gülmeyin bari..16 Mayıs 2020 . 12:54

   Sıkıntımız var. Gereksiz yere bahsedip durmayacağım..Sadece isteğim şu Berat Albayrak ve Nurettin Beyin bu demeçleri verirken yüzlerindeki şu gülümsemelerine gerçekten artık dayanamıyorum..
  • Ankaralı15 Mayıs 2020 . 22:56

   Bütün yorumcular yazmış.Doğru bende esnafım kardeşim ne kredisi alakası bile yok.Birazcık delikanlı olsun Nurettin Doğanay kime ne para verilmiş açıklasın.Ama açıklayamaz çünkü hep kendi adamlarına verildi.Gerçek esnafın hali içler acısı Nurettin Doğanay ŞOV yapmaya devam etsin.Bu halk ,Bolu bunları unutmaz
  • ppolat15 Mayıs 2020 . 18:54

   Çok ihtiyacım vardı.Allah razı olsun 10 bin çektim.Belkide ilerde son çeyrekte borcumu tamamını ödemiş olurum.daha iyisi can sağlığı.
  • Düzceli15 Mayıs 2020 . 14:35

   Onlar yine olduğu gibi hiçbir zaman garibanın yanında yer almadılar herkesi heveslendirip sonrasında kursağında bırakmayı iyi bilirler. Artık hergün herkes bankaların telefonuna uyanmaya başladı . Zaten bu onların umrunda hiçbir zaman olmadı İŞKUR diye tabir edilen kurum yattığı yerden para kazandırıyor çalışanlarına ama onlar işsiz kalan işçilerin dosyalarını evde yattıkları yerden düzenleyemiyo.şimdi suç kimde bizlerde mi yoksa o yarasayı yiyenler de mi
  • çevreci15 Mayıs 2020 . 13:23

   inanmıyoruz rumuzlu yorumcu çok haklısın tşk.
  • eski kalıpcı fırancaaa 15 Mayıs 2020 . 12:11

   ne yapsam ne etsem de haberlere cıksam diye uğraşıyo sen nekadar kime ne yardımı yaptın kendi paranla ama
  • ERDAL ATEŞ 15 Mayıs 2020 . 10:25

   BANKANIN YANINDAN GECMEYİN İŞİNİZ BOZUK OLSUN DÜZGÜN OLSUN YANAŞMAYIN YAKLAŞTIRMAYIN CÜN KÜ SİSTEM YOK OLANLAR ANLADI VAR OLANDA
  • Kredizede15 Mayıs 2020 . 10:24

   Biz o kadar uğraştık . Kredi alalım işimizde kullanalım diye ; ancak bin dereden su getirmemize rağmen alamadık. Bolu küçük şehir bazı torpilli arkadaşların büyük hacimli kredi kullandıklarını , bu kredileri ticari ihtiyaçlarında değilde kelepir arsa ve araba alımında kullandıklarını ve ballandıra ballandıra anlattıklarını duyuyoruz. Devletin istihdama katkı olsun , ticari hayat sekteye uğramasın diye verdiği kredilerin ticari işlerde kullanmaması kul hakkı değilde nedir?
  • esnaf15 Mayıs 2020 . 08:23

   Hayırdır ya siz dalgamı geçiyosunuz. Siz parası olan borcu harcı olmayana kredi veriyorsunuz. O kadar başvurdum neymiş esnaf odasına kayıtlı değilmişim. İşiniz gücünüz zenginle. Amma oy vakti gelecek. Hadi selametle
  • sen harikasın ben topal e15 Mayıs 2020 . 02:57

   bankalar hava iyi olduğuda şemsiye dağıtırlar hava bozunca şemsiyeiyi elinden alırlar.
  • duman15 Mayıs 2020 . 01:48

   bireysel destek kredilerinde de aynı şekilde olmuştur geliri 5000tl üstü olan aynı haneden 2 kişi alan olmuştur
  • Suphi Sağlam15 Mayıs 2020 . 01:23

   AKP artık inandırıcılığını tamamen kaybetmiş, kendilerine ve yandaşlarına kaynak aktaran menfaatçi bir parti olmuştur. Kendilerini tuzu kuru. Esnaf, işçi , memur ve dar gelirli perişanmış umurlarında bile değil. Ama seçim günü elbet gelecek ve toplum o menfaatçilere hak ettiği en ağır cezayı verecek.
  • İnanmıyoruz 15 Mayıs 2020 . 00:36

   Bolu'da 93 milyon kredi falan dağıtıldığına inanmıyoruz. Cesaretiniz varsa ve bizleri inandırmak ikna etmek istiyorsan Nurettin bey kardeşim açıkla bu kredi alanları. Açıklayamıyorsan demek ki hep yandaşlara verdiniz demektir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye