Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Korona Virüs tedbirleri artırıldı      

Korona Virüs tedbirleri artırıldı      
  4 Nisan 2020

  Korona Virüs tedbirleri artırıldı Bolu’da korona virüs salgınının yayılmasını ...

      Korona Virüs tedbirleri artırıldı      

      Bolu’da korona virüs salgınının yayılmasını engellemek amacıyla, yarından itibaren araçlar plakalarının son rakamına göre(tek-çift) trafiğe çıkabilecek. Bu uygulama 15 gün geçerli olacak. Yürüyüş, ya da gezinti yapmak için caddede keyfi gezmelere isteyenlere izin verilmeyecek. Alınan karara göre il, ilçe ve köyler arası gidiş gelişler durduruldu.

       Bolu’da alınan korona tedbirleri kapsamında, trafiğe çıkan araçların 05.04.2020 tarih saat 00.00 itibariyle plakasının son rakamı tek sayı ile biten araçların, 06.04.2020 tarihi saat 00.00 itibariyle plakasının son rakamı çift sayı ile biten araçların bunu takip eden ardışık günlerde aynı şekilde (tek sayılı günlerde plakası tek sayıda olan araçların, çift sayılı günlerde ise plakası çift sayılı olan araçların) olmak üzere trafiğe çıkılmasına karar verildi.

         Bolu Valiliği Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararları şu şekilde:

        “ Sosyal hareketliliği azaltmak, pandemi yayılım hızını düşürebilmek için başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu görevi ve hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında görevli olanların, çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici, çalışan ya da işyeri sahiplerinin hususi ve kamu araçları istisna olmak üzere;15 gün süreyle trafiğe çıkan araçların 05.04.2020 tarih saat 00.00 itibariyle plakasının son rakamı tek sayı ile biten araçların, 06.04.2020 tarihi saat 00.00 itibariyle plakasının son rakamı çift sayı ile biten araçların bunu takip eden ardışık günlerde aynı şekilde (tek sayılı günlerde plakası tek sayıda olan araçların, çift sayılı günlerde ise plakası çift sayılı olan araçların) olmak üzere trafiğe çıkış izni verilmesine karar verildi.”

         Cadde de keyfi gezenlere izin verilmeyecek 

         Umumi Hıfzısıhha Meclisi tarafından alınan karara göre kentte insan yoğunluğunun en çok olduğu İzzet Baysal Caddesi ile Cumhuriyet Caddesine çıkışlar yasaklandı. Caddenin her iki yönünde görevlendirilecek ekipler, çalışmak ya da işlerini yapmak için her iki caddeye giriş yapacakların ateşlerini ölçerek kontrol edecekler. Yürüyüş ya da gezinti yapmak için caddeye girmek isteyenlere izin verilmeyecek.

         Bolu Valiliği İl Pandemi Koordinasyon Kurulu’nun aldığı  karar şu şekilde:

         “Sosyal hareketliliği azaltmak suretiyle pandemi yayılım hızını düşürmek için alınan tedbirler kapsamında, ilimizin en işlek caddelerinden olan İzzet Baysal Caddesi, Cumhuriyet Caddesi gibi yayaların daha fazla bulunduğu yerlerde, kolluk kuvvetleri ve belediye zabıtası marifetiyle caddelerin başlangıç ve sonlarında personel, yine cadde boyunca devriye bulundurularak denetlemek suretiyle, yürüyüş gezinti vb amaçlı giriş ve çıkışların 15 gün süreyle durdurulmasına, sadece zorunlu (şahsen günlük takip edilmesi gerekli işlerinin takibi ve ihtiyaçlarının karşılanması gibi) işi olanların giriş çıkış yapmasına müsaade edilmesine, giriş çıkış yapanların mutlaka maske takmalarının sağlanmasına. Sağlık Müdürlüğünce ilgili kurumlarla koordineli olarak caddelerin iki ucunda ateş ölçer cihazların bulundurulmasına ve kullanılmasına karar verilmiştir.”

         15 gün süreyle, şehir içi ve ilçeler arası hareketliliğe kısıtlama

        Ayrıca Sosyal hareketliliği azaltarak amacıyla, Tarım Müdürlüklerinden alınacak belge ile ispat edilmiş olmak kaydıyla tarım/hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar  dışında 15 gün süreyle Bolu’da bulunan yaylalara gidiş gelişlerin ve yine yaylalarda ikametin durdurulmasına, karar verildi.

        "03 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00’den itibaren 15 gün süreyle, şehir içi ve ilçeler arası hareketliliğin en aza indirilmesi için; Bolu genelinde köyler arası, ilçeler arası, il- ilçeler-köyler arası gidiş gelişlerin durdurulmasına ve her vatandaşımızın yerleşim yerlerinde kalmasına, istisnai durum olarak; çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici, çalışan ya da işyeri sahiplerinin ilçeler arasındaki giriş/çıkışları; bu durumu ispatlayan (yerleşim yeri/ikamet belgesi, SGK kayıt belgesi vs.) belgelerini ibraz etmek şartı ile, başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu görevi ve hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında görevli olanların; görevli olduklarına dair belge veya kimlikle geliş/gidiş yapabilmesine, yukarıda sayılanlar dışında yer almakla birlikte, il dışı çıkışlar için diğer illerde Valiler başkanlığında ilgili meslek kuruluşları (ticaret ve/veya sanayi, esnaf ve ziraat odaları vb.) temsilcilerinin de katılımıyla toplanan “İl Pandemi Kurulları” nın önerileri doğrultusunda illerin özel durumları göz önünde tutularak İl Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca alınacak kararlar ile kapsama alınacak diğer faaliyetlere özgülenmiş olanların; il merkezinde seyahat izin kurullarından olmak üzere köylerde muhtarlardan, ilçede Kaymakamlıklardan izin alarak il/ilçeler/köyler arası gidiş geliş yapmasına izin verilmesine karar verilmiştir. "

  • Cöle5 Nisan 2020 . 12:32

   İçişleri birkaç gün önce işaretini vermişti. O kadar uyarıya ve ölüm oranının artmasına rağmen vatandaşı evde tutamadılar. Cami yasak toplu taşıma kullanma pazar market öyle sağlık bakanı bas bas bağırıyor kendinizi koruyun dışarı çıkmayın diye. Takan yok. Çıkın bakalım şimdi gezin caddede...
  • KARANTİNA5 Nisan 2020 . 10:20

   Bunun adı karantinadır. Lafı eğip bükmeye gerek yok.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye