Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

“Bu da bizim Belediye Meydanımız” demeye insan utanıyor!...

“Bu da bizim Belediye Meydanımız” demeye insan utanıyor!...
  29 Mart 2020

  “Bu da bizim Belediye Meydanımız” demeye insan utanıyor!... Eleştiriye ...

  “Bu da bizim Belediye Meydanımız” demeye insan utanıyor!...

       “Bu da bizim Belediye Meydanımız” demeye insan utanıyor!...

        Eleştiriye ve eleştiri yazılarına hiçbir zaman tahammül edemeyen eski başkan Alaaddin Yılmaz'a gerçek gazetecilik ile yalakalık arasındaki farkı ne yazık ki anlatamadık. BolununSesi Gazetesi olarak İzzet Baysal Caddesi'nin betonlanmasının son derece yanlış bir uygulama olacağını o dönemde çok yazmış ve kendisini defalarca uyarmıştık. Ne yazık ki söylediklerimiz birer birer gerçekleşti, kış şartlarına dayanamayan caddenin beton zemini kısa sürede un ufak oldu. Yılmaz’ın bu şekilde, yani un ufak olmuş halde bıraktığı meydan, hâlâ onun bıraktığı gibi duruyor. Halefi olan Tanju Özcan da bu zamana kadar meydana nedense hiç dokunmadı, nasıl devraldıysa öylece duruyor. Ama ona da haksızlık etmeyelim, zira havuzun ortasına diktiği kocaman ekran var. Bu ekranı belediye imkânları ile yapmışız, hatta bunlardan fazla fazla üretip Çin’e bile ihraç edecekmişiz.

       Yurt dışına, Avrupa’ya, oraya buraya falan gitmeye hiç gerek yok. Yurdumuzun hangi şehrine, hangi iline, hatta hangi ilçesine giderseniz gidin, hiçbirinde bizimkine benzer harabe kalıntıları gibi bir meydan göremezsiniz. Meydanların güzelliği kentlerin prestijidir, yani o şehrin itibarıdır. Bizim ise Bolu’da şehrimizin prestiji olarak övünebileceğimiz belediye meydanımız yerlerde sürünüyor. Burası Bolumuzun “Belediye Meydanı” demeye gerçekten insan utanıyor.

         Bir yanda yürüyen merdivenler… Neredeyse üç seneden beri olduğu yerde duruyor, yürümüyor. Yukarı Çarşı'ya iniş ve çıkışı kolaylaştırmak için yapılan yürüyen merdivenlerin, yapıldığı günden beri sık sık arıza yapmasına artık alıştık derken, en sonunda temelli yürümez oldu.

        Bir misafirinize Bolu’yu tanıtmaya kalkar da gezdirmeye çıkarsanız, bu meydanda övünerek gösterebileceğiniz göze hoş gelen ne var Allah aşkına… Şehrimizin simgesi olarak, olmuş olacağı bir “Büyük Câmi”miz ve bir de “Taşhan”ımız var ki onlara da güney cepheden bakarsanız artık göremezsiniz. Çünkü müteahhit Nahit Abak’ın inşaatı devam etmekte olan yedi katlı binasının, bu ecdat yâdigârı güzel görüntüleri kapatması yetmezmiş gibi, ön taraftan da 2-3 metre caddeye taşarak, diğer binaların hizasını geçmişliği var. Bu inşaata bu şekilde ruhsat vermenin altında türlü şaibeler olduğu söylentileri ortalıkta dolaşıp dururken, bunların ne kadar gerçek olduğu da aranmalı, araştırılmalı ve ortaya çıkartılmalıdır. Üstelik önceden bu binanın yerindeki özgün mimarî dokusuyla korunması gereken tarihi arasta dükkânlarının ilgili meslek kuruluşlarının itirazına rağmen nasıl yıktırılıp yok edildiği de unutulacak gibi değil.

        Büyük Câmi ve Taşhan’a batı cephesinden bakacak olursanız eğer, Büyük Câmi’yi ezecekmişcesine adeta tepesinde bütün haşmetiyle dikilen o yuvarlak ucube yeni belediye binasını görürsünüz.

       Güney-batı cephesinden bakacak olursanız da yeni başkan Tanju Özcan’ın son zamanda kondurduğu led ekranı karşınıza dikiliverir.

  • Sırrı. İlhan30 Mart 2020 . 21:21

   Belediye. Binası. Görüntü. Kirliliği.
  • Sırrı. İlhan30 Mart 2020 . 21:19

   Yazıklar. Olsun. Sana Nahit abak. Ve bu. Projeye. İmza. Atanlar.
  • tarçın30 Mart 2020 . 19:05

   asıl Belediyeye vürüs bulaşdı ne yapacağını bilmeyen nasıl yapacağını bilmeyen kiminle yapacağını bilmeyen başkan olduğundan beri konserler ve Atatürk resmini duvara çizdirmekden başka bir beceri ve vizyonu olmayan bir Başkana sahip olduğu için asıl vürüs bence belediyede ama biz bunu hak ettik
  • BOLULUESKİKAMYONCU30 Mart 2020 . 08:48

   kaç defa yazdım.yeni ve eski. başkanlara. ama.lafim geçmedi yetmişlik diye. şumeşhur yürümez. merdiveleri. yürütüverin.diye. yaşarsam vermem oy. şimdik,abiye. koronosuz günler dilerim.
  • Çilekeş Emekli30 Mart 2020 . 01:19

   Merdümen yapdurulsun..
  • Cöle29 Mart 2020 . 23:40

   Bir diğer husus bina alt garajlarıdır. Binaya garaj yapıyorsan yap yoksa belediyeye para ver yapmagibi bir anlayış olmaz. Ayrıca mevcut garajlara araç giremediği den amaç dışı kullanılmaktadır. Garajlardan ve asansör kuyularına su çıkmaktadır.
  • Cöle29 Mart 2020 . 23:34

   Alaaddinin "Ankara İn bağları" havasıyla su fışkırtan havuzu ne kadar boşuna bir işse şu an belediye önünde yapılan işlerde o kadar boş ve kalitesizdir. İkinci katlara atılan şehrin eski lokantalarının biri kapanmış birinin ne olacağı belli değildir. Yeni yapılan belediyenin yanındaki binanın ve önündeki çevre düzenlemesi desen evlere şenlik...
  • Cöle29 Mart 2020 . 23:27

   Maalesef bolu da ruhsat verilen binalara imar müdürlüğü Bi zahmet edip yerinde bakmıyor. Önüne gelen evrak ve projeye göre imzalayıp geçiyor. Caddede görüyoruz iki dükkanın kat yüksekliğini aynı denkgetiremiyorlar. Aynı durum bolunun her yerinde var. Atatürk bulvarında kimi dükkan 5 kat kimi bina iki kat dükkan acayip Bi yapılaşma. Bide dikkatimi çeken bu saçak konusu. Bolu gibi yerde saçaksız bina olur mu. 17 m yüksekteki 50 cm sacağın kime nne zararı var anlaya
  • bolulu29 Mart 2020 . 22:48

   buyuk camının guneyden bakıldıgında karacasu tarafından cok guzel bır goruntusu vardı. bu guzellık yapılan cok katlı bına ile ne yazık kı yok edildı. bu cok katlı binaya nasil ruhsat verildi.Yazıklar olsun.
  • merdiven29 Mart 2020 . 22:33

   Merdivenler bu zamanda virųs bulaşması yönųnden risk saçiyor dezenfekte edilmesi lazm

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye