Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Ali Tayyar Önder hayatını kaybetti

Ali Tayyar Önder hayatını kaybetti
  25 Mart 2020

  Ali Tayyar Önder hayatını kaybetti Merhum Müzisyen Haydar Önder ...

  Ali Tayyar Önder hayatını kaybettiAli Tayyar Önder hayatını kaybetti

        Ali Tayyar Önder hayatını kaybetti

        Merhum Müzisyen Haydar Önder ve Handan Önder’in ağabeyi, Bolulu Hemşerimiz Akademisyen, Yazar ve Müzisyen Prof. Ali Tayyar Önder 79 yaşında Ankara’da hayata gözlerini yumdu.

         Prof. Ali Tayyar Önder Lise son sınıfta kazandığı bursla ABD'ye gitti. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Gaziantep Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı oldu. Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. En son Çevre Bakanlığı’nda Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan Ali Tayyar Önder geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

           Bolulu Hemşerimiz Aydın Tekindor'un güftesini yazdığı, aranjesi ve düzenlemesi Ali Tayyar Önder'e ait olan Samime Sanay'ın okuduğu "Eski bir şarkıyı söyler denizler, uyuyan mehtapta dinler misiniz" şarkısı, haftalarca müzik listelerinde kalmış ve o yılın en iyi şarkısı seçilmişti.

          1998 ylında yayınlanan ve 37 baskı yapan "Türkiye'nin Etnik Yapısı" kitabı bulunuyor. Ayrıca Anavatan Partisi Çevre Bakanı ve daha sonra Tarım ve Köyişleri Bakanı Mustafa Taşar'ın Müşteşarlığını yaptı.

           Prof. Ali Tayyar Önder’in cenazesi yarın Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

  • Burhan Oralp27 Mart 2020 . 00:18

   ODTÜ'ye girdiğim sene (1971) 1. Sınıf ingilizce derslerine girerdi. Orada tanıştım ve çok iyi motivasyon sağlamıştı bana. O sene sonu Gaziantep'e açılan G.antep ODTÜ'ye gitti. Kısa görüşmeme rağmen çok sevmiştim Tayyar Ağabeyi. Çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
  • Mehmet Adil ÖNDER26 Mart 2020 . 18:12

   Topbaşoğlu sülalesinin büyük torunu Ali Tayyar ÖNDER'i kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Bolu Gençlik'te sporcu, müzisyen,yazar, akademisyen ve fikri yapısı ile önder bir insandın. Yüksek Tahsil Derneği olarak Bolu'da ortaokul ve lise öğrencilerine bir grup arkadaşınla ücretsiz kurs vererek yardımseverliğini gösterdin. Zafer yengeye, Handan ablaya,çocukların Burçe ye, Mehmet Buğra'ya ,torunlarına ve başsağlığı dilerim.
  • Adnan Önder26 Mart 2020 . 12:58

   Değerli büyüğümüz Tayyar ağabeyimizin kaybından büyük üzüntü duyduk. Eşine, çocuklarına ve Handan ablamıza allah sabırlar versin. Mekanın cennet olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak