Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

"Gözlem altına alınan her kişi, pozitif vak’a demek değildir"

"Gözlem altına alınan her kişi, pozitif vak’a demek değildir"
  25 Mart 2020

  "Gözlem altına alınan her kişi, pozitif vak’a demek değildir" ...

        "Gözlem altına alınan her kişi, pozitif vak’a demek değildir" 

         Bolu Valisi Ahmet Ümit Korona Virüsü ile ilgili her habere inanılmaması isteyerek; "Gözlem altına alınan her vatandaş, pozitif vak’a demek değildir" diyerek, paniğe gerek olmadığını belirtti. 

         Vali Ahmet Ümit'in açıklaması şöyle; 

         "Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran Koronavirüs salgınına karşı ülkemiz genelinde mücadelenin tüm alanlarda başarı ile sürdürülebilmesi için devletimiz tarafından baştan itibaren önemli tedbirler alınmıştır.  

        Devlet kademelerince alınan tüm tedbirler ilimizde de Valiliğimizin koordinesinde usulüne uygun olarak görevli ve sorumlu tüm kurumlarımızca uygulanmaktadır. 

        112 Çağrı Merkezimizi arayan veya hastanelerimize başvuran vatandaşlarımızdan sağlığı şüpheli görünenlerin numuneleri alınarak, ilimizde hizmet veren, aynı zamanda Düzce, Zonguldak ve Sakarya illerimize de hitap eden laboratuvarımızda yüksek güvenlikli testle değerlendirilmektedir. 

       Bütün şüpheli vakalarımız hasta ve toplum sağlığı için hastanelerimizde gözlem altında tutulmakta ve periyodik zamanlarda tekrar numuneler alınarak kontrol edilmektedir. 

        Gözlem altına alınan her vatandaşımız pozitif vak’a demek değildir. Buna rağmen beraber vatandaşlarımız arasında zaman zaman panik havası oluşturulduğu gözlemlenmektedir.  

        İlimiz genelinde paniği gerektirecek hiç bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple vatandaşlarımızdan halkımızı endişelendirecek haberlere ve söylemlere itibar etmemelerini rica ediyoruz. 

        Bununla beraber her ilde olduğu gibi ilimizde de zaman içerisinde bazı vakaların görülmesi muhtemeldir. Bunun için de her türlü tedbir alınmıştır. 

         Bilelim ki hiçbir virüs devletimizin aldığı ve alacağı tedbirlerden daha büyük değildir. Tedbir alalım ancak hiçbir şekilde panik yapmayalım. Devletimize güvenelim, Cumhurbaşkanlığımızın, ilgili Bakanlıklarımızın ve Valiliğimizin aldığı tedbirlere tam olarak uyalım.  

        Kamuoyumuza saygıyla duyurulur. 25.03.2020" 

   

   

  • özata3 Nisan 2020 . 18:56

   İlgililere:ülkemizin her ilinde faaliyet göstermekte olan halı ve koltuk temizliği, Oto koltuk temizliği yapanlar virüsle ilgili bilgilendirilmeleri, çalışanların maske ve eldivenle çalışmaları, marketlerde açıkta satılan kuruyemiş ve benzeri yiyeceklerin cam çerçeve kapaklı olarak satışa sunulmalı. Pazar yerlerindeki satıcıların ve müşteri olarak gelen vatandaşların ateşlerinin ölçülmesi, maskesiz gelenlere maske verilmeli ve taktırılmalı.
  • Gormedimki27 Mart 2020 . 18:14

   Niye sehrimize taşıyıp bu insanları dolduruyosunuz anlamadimki. İlla bulassin bizede diye bu çabalar.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak