BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

O Bir Dehadır…

O Bir Dehadır…
  24 Mart 2020

  O Bir Dehadır… Onu tanımayan bu dünyadan geçtim demesin.

  O Bir Dehadır…

       O Bir Dehadır…

        Onu tanımayan bu dünyadan geçtim demesin. Özelliklerini say say bitiremezsiniz. Kendisiyle bir kere sohbet etme imkanım oldu. Ama tüm çalışmalarını 35 yıldır takip ederim.

        Ülkemizin ennnnnnn değerli insanlarındandır. O’nun üzerine çıkabileni henüz tanımadım. Yerel ve ulusal medyada hakkında çıkan haberlerin, yazıların ucu bucağı yoktur.

       Kendisi benim rol modellerimdendir. Gazeteciliği, yazarlığı, karikatüristliği, ressamlığı, aşçılığı, mimarlığı, tarihi, yerel kültürü, beslenmenin inceliklerini bu kişi kadar detaylı bilen başka bir insanımız maalesef yoktur.

       83 milyon insan yeteneğe göre sıralansa Yurdaer Bey ilk 1000 arasına mutlaka girer.

       Kendisi ile ticari, siyasi, ekonomik bir bağım yoktur. Yıllarca gazete yazılarını takip ettim. Bu kadar geniş yelpazede nasıl çalışabildiğini de hala çözebilmiş değilim.

       Dağkent’e yapmış olduğu camiyi saatlerce inceledim. 5 kıta dolaşılsa böyle özgün ibadethane bulmak zordur. Ancak ilimizin insanlarının yüzde 99,9’unun, O’nun ne büyük bir cevher olduğunun farkında olduğunu sanmıyorum.

       Bu topraklarda çok yetenekli insanlar yok sayılır, görmezden gelinir…

       Yurdaer Bey’in inşa ettiği iki çok katlı konutu da (apartman diyorlar) yakından inceledim. Ben müteahhitim diyen zevatın bu binaları görmeleri durumunda intihara meyilli hale gelecekleri kanısındayım.

       Heykeli dikilecek insan olan Yurdaer Bey’in çarşı içindeki ve şehir dışındaki mutfak sanat merkezlerinde de bulundum. Söylemesi ayıp yemek de yedim. Her bir işyeri müze gibiydi. 81 vilayeti dolaşsanız böyle lokanta bulamazsınız.

        E-5 kenarındaki olağanüstü tesisinin bazı tatsız tablolar çizdiğini basından okumuştum. Son durumu hakkında bilgim yok. Umarım yoluna girmiştir her şey…

        https://mail.yurdaer.com şeklindeki kişisel web sitesini mutlaka inceleyiniz. Bu insanı çocuklarınıza örnek olarak gösteriniz. Okullara davet edip konuşturunuz. Böyle kıymetli bir insanın bir daha dünyaya geleceğini sanmıyorum.

       Bu cümlelerime yalakalık diyen varsa evet yalakayım. Yurdaer Bey’den çıkar elde etmek için bunları yazıyorum desem de inanmayın. Kendisi insanüstü bir kişidir. Ne demek istediğimi bilge insanlar çok iyi anlayacaktır.

        Türkiye’de 100 bin kadar cami var. En farklı olanı Sayın Yurdaer Kalaycı Bey’in yaptığıdır. Birbirinin tıpkısı, plastik gibi duran camilerimiz ne yazık ki çok fazla var.

        Sözü fazla uzattım. Yurdaer Bey’i tanımadan bu dünyadan gitmeyiniz.

  Ali Özdemir

  www.aliozdemir.net

  0505 220 83 85

  Eğitimci-Yazar

  • Okuyucu25 Mart 2020 . 21:32

   Sayın yazar,Yurdaer beyi ne kadar yükselttin, düşmese bari.
  • Ali Özdemir25 Mart 2020 . 17:12

   Hastalıklı, hiç bir üretimi olmayan çomaristan tosunları şev kırıcı çamurları atsa da başarı her zaman olacaktır. Aciz tipler. her yerde varlar. Çomarlık moda.
  • Bilirkişi25 Mart 2020 . 15:42

   Kinci diye başlayan heyecanlı genç, sakin ol şampiyon. Anne sütü tüm toplum için çok önemli.
  • Ali Özdemir25 Mart 2020 . 12:42

   KİNCİ, HASET tipler delirecek. Kuduruyorlar. Bunlar haset. Kimi yazacağımı size mi soracağım? Ayıp vallahi.. Türkçe bilmeyenlerle anlaşamam.
  • Ali Özdemir ismi ile yaza25 Mart 2020 . 12:08

   Tahsiliniz nedir bilemiyorum ama önce imla ve dil bilgisi kurallarını öğrenmek lazım. Önce Türkiye’yi tanımak sonra dünyayı tanıdıktan sonra yapılan yorumlar farklı olur. Delikanlı heyecanını anlıyorum ama önce tecrübe.
  • Habib DOGRU25 Mart 2020 . 11:53

   Hep bi güzelleme, hep bi güzelleme.. Tanımadığımız kişi olsa, ya biz baska birini tanımısız, yada siz -deha- görmemişsiniz diyeceğiz.! Misal, gecen sene işhanlarından birine komşu "Camlı camii" konusunda baya bi sıkıntılar olmuştu..
  • Ali Özdemir25 Mart 2020 . 10:13

   Bay Belediyeci Boş konuşmayın. 0505 220 83 852i arayın. SİZİ AYDINLATAYIM. METE BEY'i tanıyın öyle konuşun. MEDENİ insan kara çalmaz.
  • Ali Özdemir25 Mart 2020 . 10:11

   Bay Yüceler Mete bey2i tanımadan ahkam kesmeyin. Haddinizi bilin. 0505 220 83 85 numaram. yüreğiniz yetiyorsa arayın. Size kim olduğunu anlatayım. SİZ NE ÜRETTİNİZ BAY DOKTOR?
  • Belediyeci 11725 Mart 2020 . 08:44

   Çok abartmışsın beee o kadarda değil.
  • Doktor Ferudun Yüceler24 Mart 2020 . 23:27

   300.000 nüfuslu küçük bi köyde gözünü açmış ve yaşamış bir kişinin , böyle tasvirlemesi çok normal.Herkesin kıyasıda tecrübesi kadardır.Bir kişiyi överken bu tip ifadeler , o kişinin inandırıcılığını kaybettirir.Elbette bir değerdir.Elbette çok yönlüdür.Elbette farklılıkları ile bilinir ama Türkiye çapında yaptığınız hatta dünya çapınd yaptığınız kıyaslama beni baya neşelendirdi.
  • Filiz Sarıkaya Yılmaz24 Mart 2020 . 21:47

   Hocam , söyledikleriniz az bile.. Bence Yurdaer Kalaycı bir markadır ve Bolu için büyük şanstır . Onun dehasını anlamak herkes için mümkün olmaz . Benim de yakından takip ettiğim ve hayran olduğum bir büyüğümdür. Sağlıklı ömrü olsun Bolu’lularca kıymetinin bilinmesi dileğimle..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak