Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

39 kişi Bolu'da karantinaya alındı 

39 kişi Bolu'da karantinaya alındı 
  23 Mart 2020

  39 kişi Bolu'da karantinaya alındı Yunanistan’dan Türkiye’ye getirilen aralarında ...

  39 kişi Bolu'da karantinaya alındı 

       39 kişi Bolu'da karantinaya alındı      

        Yunanistan’dan Türkiye’ye getirilen aralarında öğrencilerin de bulunduğu 39 Türk vatandaşı, uçaktan indikten sonra koronavirüs önlemleri kapsamında Bolu’ya getirilerek öğrenci yurdunda karantina altına alındılar. Kolombiya’dan da 10 kişilik grubun Bolu’ya getirilmesi bekleniyor. 

        Yunanistan’da yaşayan Türk vatandaşları gece saatlerinde uçakla İstanbul’a getirildi. Havalimanından otobüse bindirilen aralarında öğrencilerinde bulunduğu 5’i kadın 39 kişilik grup Bolu’ya gönderildi. Yunanistan’dan gelen grup polis ekipleri eşliğinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy kampüsünde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Tokadi Hayrettin öğrenci yurduna getirildi. Polis ekipleri yurdun çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken yurdun önü ve girişi demir bariyerlerle kapatıldı.

         Özel kıyafetli polisler tarafından kimlik kontrolleri yapılan grup daha sonra yurt binasına alındı. Sağlık ekipleri tarafından da ateşleri ölçülüp kanları alınan grup, daha sonra odalarına yerleştirildi. 39 kişilik grup 14 gün boyunca Bolu’da karantinada kalacaklar. Kolombiya’dan gelecek 10 kişilik grubun da Bolu’ya gönderilmesi bekleniyor.

  • Emine yukarıdaki yorumlar23 Mart 2020 . 20:48

   Boluya yaymaya kimsenin hakkı yok. Zamanında öğrenildi dikate almadılar şimdide çocukları dikkate alsaydınız eşyalarını alsalardı
  • Zeynep23 Mart 2020 . 14:56

   KYK yurtları karantina için kullanılması tamamda, bu valilik ve afad personeli niye düzgün organize olmuyor. Sizin karantina işlemleriniz için neden kyk personeli bu karantinaya alınanlara bakmak zorunda. Polisiniz içeri girmiyor, afad personeli ortada yok, doktoru koy, müdüre emir ver sen bakacaksın diye oh ne ala.Bu işi kim organize ettiyse, ya işi düzgün organize etsin ya da Bolu ilinde olmayan virüsün yayılmasına seyirci kalsın. Eğitim bile vermediğiniz yurt personeli
  • Zehra 23 Mart 2020 . 13:24

   Yapılan durum o kadar yanlış ki apar topar yurtlardan çıktık. Sadece 3 hafta diye herkes eşyalarını bıraktı ve ne kadar güvenli olduğu bilinmeden karantina yapıldı. Böyle ciddi bir durum da böyle tedbirsiz iş yanlış. En azından öğrenciler eşyalarını alabilselerdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak