BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Vefa Sosyal Destek Grupları yaşlıların hizmetinde  

Vefa Sosyal Destek Grupları yaşlıların hizmetinde  
  22 Mart 2020

  Vefa Sosyal Destek Grupları yaşlıların hizmetinde Bolu Valiliği ile ...

  Vefa Sosyal Destek Grupları yaşlıların hizmetinde  Vefa Sosyal Destek Grupları yaşlıların hizmetinde  

       Vefa Sosyal Destek Grupları yaşlıların hizmetinde  

        Bolu Valiliği ile ilçe kaymakamlıkları bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" il genelinde ihtiyacı olan 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların yardımına koşuyor. 

        İçişleri Bakanlığı'nın talimatlarıyla Valiliğimiz koordinesinde, sokağa çıkması kısıtlanan/yasaklanan tek başına yaşayan ve/veya herhangi bir yakını olmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın zorunlu/temel ihtiyaçlarını karşılanmak için oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grupları” görevlerine başladı. 

        Sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşlarımız tarafından zorunlu ve temel ihtiyaçlarına yönelik taleplerini ilettikleri ALO 112-155-156 hatlarından vatandaşlarımızın talepleri bölge ve görev ayrımı yapılmaksızın alınarak doğrudan Bolu Valiliği koordinesiyle oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grupları”na iletiliyor. 

        Yapılan çağrılar sonucunda, evlerinden çıkmayan vatandaşların tüm isteklerine cevap veren ekipler, evlere gıda kolisi, yemek, ilaç alımı ve diğer tüm istekleri yerine getiriyor. 

         Bolu Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, Müftülük ve Kızılay ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının görevlilerinden oluşan ekipleri, talepleri en kısa sürede değerlendirerek vatandaşların yardımına koşuyor. 

        Aktaş Mahallesi'nde ikamet eden ve yalnız yaşayan 83 yaşındaki Nafiz Atay'a talebi üzerine Kızılay ekipleri tarafında gıda kolisi verildi. Atay yaptığı açıklamada, yapılan uygulamanın çok güzel olduğunu ifade ederek, "Çok güzel bir çalışma. Devlet hep bizim için çalışıyor" dedi. 

         Borazanlar Mahallesi'nde ikamet eden 85 yaşındaki Şadiye Öztürk de kendisine gıda kolisi getiren Kızılay ekiplerine teşekkür ederek, "Zaten bir yere gidemiyorum. Yürüyemiyorum. Bu uygulama bizim için çok güzel oldu" şeklinde konuştu. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak