Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Meteoroloji'den fırtına uyarısı

Meteoroloji'den fırtına uyarısı
  25 Şubat 2020

  Meteoroloji'den fırtına uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada fırtınanın ...

        Meteoroloji'den fırtına uyarısı      

         Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada fırtınanın Perşembe günü etkili olacağı ve hızının saatte 70 ila 100 km arasında olacağı belirtildi.

         Açıklamada “Yapılan son değerlendirmelere göre; güneybatı (lodos) yönlerden esecek rüzgârın, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük, Çankırı ve Kırıkkale genelinde etkisini artırarak Perşembe günü kuvvetli fırtına ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Cuma (28.02.2020) sabah saatlerine kadar etkili olacak fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

            METEOROLOJİK UYARI 

  Genel Başlık:  Bölge Genelinde Fırtına Bekleniyor! 

  Beklenen Hadise ve Şiddeti: Tam Fırtına 

  Beklendiği Yer: Yapılan son değerlendirmelere göre; güneybatı (lodos) yönlerden esecek rüzgârın, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük, Çankırı ve Kırıkkale genelinde etkisini artırarak Perşembe günü kuvvetli fırtına ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Cuma (28.02.2020) sabah saatlerine kadar etkili olacak fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 

  Geçerlilik Periyodu: 27.02.2020 00:00 – 28.02.2020 03:00 TSİ 

  Oluşması Muhtemel Riskler : Çatı Uçması - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi - Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi - Ulaşımda Aksamalar 

  Uyarı Yapan Merkez: Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak