Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

CHP Bolu'da güç zehirlenmesi yaşıyor!        

CHP Bolu'da güç zehirlenmesi yaşıyor!        
  25 Şubat 2020

  Cahit Çıngı, CHP Bolu örgütünde güç zehirlenmesi yaşandığına dikkat çekerek, parti içi demokrasinin kalmadığının altını çizdi.

        CHP Bolu'da güç zehirlenmesi yaşıyor!        

         Bolu CHP örgütünde güç zehirlenmesine dikkat çeken ve parti içi demokrasinin kalmadığına işaret eden Cahit Çıngı zehir zemberek bir açıklama yaptı. Çıngı açıklamasında; “Bizler sessiz kaldıkça çevrilen entrikalar parti içi demokrasi gibi bizlere yutturulmaya çalışılıyor. En son cumartesi günü, Merkez İlçe Kadın Kolları seçiminde yaşananlar adeta tüy dikti. Gücü nereden aldıklarını partililerimizin bildiği kişiler, entrikaya başvuruyorlar” diyerek, CHP’nin Bolu’da demokratik yönetimden uzaklaştığının altını çizdi.              

        Cumhuriyet Halk Partisi eski İl Başkanlarından Milletvekili ve Belediye Başkan Aday Adayı olan Cahit Çıngı yapılan İl Kongresi ve Merkez İlçe Kadın Kolları seçimi İle ilgili kendi sosyal medya hesabından zehir zemberek yazılı bir açıklama yaptı. Cahit Çıngı İl kongresinde blok Liste ile seçime gidilmesinin akabinde kurultay delege listesine yazılan İlker Karaoğulları isminin çizilip, yerine İl Yöneticisi Metin Özkan’ın yazılması ve seçtirilmesi sonrasında, mevcut  Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı olan Güldane Şahin tekrar aday olmuş ve karşısına herhangi bir liste ile aday çıkarılmamıştı. Yapılan seçimde Güldane Şahin isminin çizilip yerine başka bir partili üyenin yazılmasına tepki gösteren Çıngı açıklamasında kongrelerde blok liste değil, çarşaf liste uygulamasının daha doğru ve katılımcı olacağını işaret ederek; Aday olmak isteyen partililerin daha şeffaf şekilde aday olup seçime girmesinin doğru olacağını ifade etti.

           Çıngı’nın zehir zemberek açıklaması şu şekilde;

           “Bizler sessiz kaldıkça çevrilen entrikalar, parti içi demokrasi gibi bizlere yutturulmaya çalışılıyor”       

            “Sevgili Partili Dostlarım; Hepiniz bilirsiniz ki Parti içi sıkıntılarımızı sosyal medyada paylaşmam.  Ama ne acıdır ki bizler sessiz kaldıkça çevrilen entrikalar parti içi demokrasi gibi bizlere yutturulmaya çalışılıyor. En son cumartesi günü, Merkez İlçe Kadın Kolları seçiminde yaşananlar adeta tüy dikti. Tek aday ve blok liste ile yapılan seçimlerde gizli bir operasyonla 32 kişi mevcut İlçe Başkanı Güldane Şahin'i çizerek organize bir şekilde başka bir ismi yazmış. Bereket ki katılımın yüksek olması bu girişimi başarısız kılmıştır.

        “Gücü nereden aldıklarını bildiğimiz kişiler entrikaya başvuruyorlar”       

         Ben şimdi açıkça sormak istiyorum; Madem mevcut Başkandan memnun değilsiniz ve bu işi daha iyi yapabileceğini düşündüğünüz bir arkadaşınız var. Çıkın mertçe adayınızı ve yönetim kurulu listesini açıklayın. Şenlik havasında kaybedenin kazananın yanında olduğu demokratik bir seçim gerçekleşsin ve hep birlikte partimizin iktidarı için el ele çalışsınlar. Hayır, bu böyle olmuyor ve gücü nereden aldıklarını partililerimizin bildiği kişiler entrikaya (kusura bakmayın daha hafif ifade edemiyorum) başvuruyorlar. İl kongresinde yaşananlar da düşüncelerimi doğruluyor ne yazık ki. Ne diyordu lastik reklamlarında: ORANTISIZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR.

          “Lütfen güç zehirlenmesine uğramayın”

           Geçmişte yöneticilik yapmış bir partili olarak yetkili görevlerde bulunanlara uyarıda bulunmak istiyorum. Lütfen güç zehirlenmesine uğramayın. Eğer kendinizden çok eminseniz yapın her aşamada çarşaf liste ile seçimleri kimsenin eteğine tutunmayın. Ak kara ortaya çıksın. (Bakınız Eskişehir, Sakarya kongreleri).”

  • yücel özkan 26 Şubat 2020 . 17:04

   Orantısız Güç, yerim yurdum işim belli gel konuşalım istersen hangi dilde konuşmak istersen cep numaram da var Facebook hesabımda ama yapamazsın yap gel ben bekliyorum her ortamda...
  • Aladağ 26 Şubat 2020 . 10:25

   Mevcut il başkanı dede, bu amca müteahhit. Koca chpde hiç mı aklı başında halk içinden biri yok da ortalık bunlara kalmış. Kadın kolları başkanı seçiliyor nine. Ülkenin en büyük sorunu da bu nüfus genç, dinamik ama gençler siyaset için de değil başka ülkelerde 30 yaşında başbakan, bakan olanlar varken 20 yaşında vekil olanlar varken biz hâlâ dedeler tarafından yönetiliyoruz. Siyâset takım elbiseli orta yaşlı ve yaşlı etkenlerin elinden kurtarılmalı ön
  • ORANTISIZ GÜÇ26 Şubat 2020 . 09:16

   Yorum yaparken sana mı soracam Yücel efendi. İstersen TC mi de vereyim mi? Madem memnun değildiniz dikilseydiniz kongrede mevcut yönetimin karşısına. Laf salatası yapmak sizin işiniz. Ayrıca sen avukatı mısın Cahit Çıngı'nın? Sus otur yerine.
  • Zekayi Demir 25 Şubat 2020 . 23:37

   Daha senesini dolmadan bu kadar eleştiri Yazıklar olsun Hepiniz menfaat peşindesiniz İsmini yazmayan yalama yağdanlıklar adınızı yazın Kim olduğunuz meydana çıksın Selamlar
  • Bolum25 Şubat 2020 . 22:31

   Tanju bu Kuran a da el basar her akşam ...iTur, ...azı, .....saraylılar, ......bahçeliler, ....iriz, gezer 4 sene daha gezer. Az içsinde yüzü gözü burnu kıpkırmızı akşamdan kalma olduğu her halinden belli oluyor
  • Mehmet E. 25 Şubat 2020 . 22:12

   Sn. Sadettin Yılmaz, insanın kendi kendine verdiği zararı hiç kimse veremez. Tanju Özcan Alaaddin Yılmaz gibi biriyle işbirliği yapması en büyük yanlıştı. Dua etsin ki seçmenler bunun farkına varsaydı o tarihte hayatta oy vermezlerdi tanjuya. Çünkü aladdine kızgın olanlar oy verdi kendisine. O ise aladdinle işbirliği yaparak seçmenlerini aldatmış oldu. Ve göreve geleli beri konserlerde şarkı söylemek, bandoyu yönetiyor gibi yapmak dışında ne yaptı bir söyleyin allah aşkına. Bu gidişle görev süresini biraz zor tamamlar. CHP de sayesinde bir daha boluda iktidar yüzü göremez. Bütün bunların üstüne bir de sarhoşluğu eklersek yanlış olmaz.
  • yücel özkan25 Şubat 2020 . 20:53

   Orantısız Güç takma adıyla yorum yazan ..... efendi. Adam olsan zaten takma isim kullanmazsın. Adını söyle de kim olduğunu bilelim. Açıklama da açık açık söylenmesi ne gerekiyor ise söylenmiş....
  • Sadettin Ylmaz25 Şubat 2020 . 20:49

   Bu açıklamalar doğru bulmuyorum. Kongrelerde isimler çizilir. Çizilen isim Belediyeden çıkmıyor bu hareketleri sempati ile karşılanmıyor. Tanju Özcan a zarar veriyor.
  • ORANTISIZ GÜÇ25 Şubat 2020 . 19:05

   Karnından konuşma o zaman Cahit efendi. Git dikil karşısına. Bolu Chp'deki muhatabına söyle.
  • Güngör Yılmaz25 Şubat 2020 . 18:09

   CHP, Kim kime-dum duma..!!! Tanju özcan baska bi hökümet, parti baska.. Belediye ise cadı kazanı.. Hala eski başkan Alaaddin YILMAZ'ın ekipleri hüküm sürüyo sanki..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak