Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Tolga için seferberliğe Çağsu Hastanesi'de katıldı

Tolga için seferberliğe Çağsu Hastanesi'de katıldı
  22 Şubat 2020

  Tolga için seferberliğe Çağsu Hastanesi'de katıldı 27 Ocak’ta Karasu’da ...

  Tolga için seferberliğe Çağsu Hastanesi'de katıldı

        Tolga için seferberliğe Çağsu Hastanesi'de katıldı

         27 Ocak’ta Karasu’da başlatılan ve ardından tüm Türkiye’de gündem olan “Tolga’ya umut ol” kampanyası hız kesmeden devam ediyor. Pazartesi günü Tolga Eray’ın arkadaşları tarafından düzenlenen kampanyaya bir destekte Bolu Özel Çağsu Hastanesi'nden geldi. Kök hücre bağışı bekleyen Eray için hastane personeli bağışta bulundu.  

         Karasu Belediyesi’nde çalışan ve Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde lösemi tedavisi gören Tolga Eray’ın ihtiyacı olan iliğin bulunması için önce Karasu’da, ardından birçok il ve ilçelerde Türk Kızılay’ınca kurulan stantlara binlerce vatandaş donör olmak için başvuruda bulundu. Türkiye genelinde başlatılan seferberlik çevre şehirlere de yayılırken, bir destekte Bolu Özel Çağsu Hastanesi çalışanlarından geldi. Çağsu personeli, Tolga Eray ve O'nun gibi kök hücre bekleyen hastalarımız için kök hücre bağışında bulunurken, hasta ve hasta yakınları da bağışta bulunarak lösemi hastaları için umut oldular.  

       Sadece 3 tüp kan vererek hastalara umut olabilirsiniz       

        Sadece 3 tüp kan vererek, ilik bekleyen yüzlerce hastaya umut olunabileceğini belirten Özel Çağsu Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Neşe Alagöz, “Türkiye'de binlerce ilik nakli bekleyen hastamız var ve bunların büyük bir çoğunluğunu çocuklar oluşturuyor. Her geçen gün bu hastalara yenileri eklenirken, maalesef iyileşip normal hayatına dönen hasta sayısı aynı hızda ilerlemiyor. En büyük sıkıntı Türkiye'de ilik donörü olan kişi sayısının çok yetersiz kalması. Halbuki Kızılay bağış merkezlerinde, ya da araçlarında 3 tüp kan vermek gibi basit bir işlemle donör bankasına kayıt olabiliyorsunuz. Bir eşleşme olduğunda Kızılay tarafından aranıyorsunuz ve hastanın durumuna göre ya sadece kan, ya da ilik veriyorsunuz ki her ikisi de oldukça basit bir işlem” ifadelerini kullandı. 

  • resujuerht22 Şubat 2020 . 23:06

   Duyarlılıklarından ötürü Çağsu çalışanlarını tebrik ediyoruz
  • Emekli esnaf 22 Şubat 2020 . 20:57

   Bu KAN verme işleminde İLİK VERME işleminde yaş sınırı varmı...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak