Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Arkadaşını domuz sanıp öldürmüştü

Arkadaşını domuz sanıp öldürmüştü
  19 Şubat 2020

  Arkadaşını domuz sanıp öldürmüştü Mengen'e bağlı Gözecik Köyü'nde yaşanan ...

        Arkadaşını domuz sanıp öldürmüştü       

          Mengen'e bağlı Gözecik Köyü'nde yaşanan olayda, 73 yaşındaki emekli aşçı Zeki Öztürk’ü, domuz zannederek av tüfeğiyle öldüren Mustafa Çetin’in tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. Maktulün yakınları, tutuksuz yargılanan sanığın tutuklanmasını istediler.

           2017 yılının Ekim ayında Mengen'e bağlı Gözecik Köyü'nde arkadaşı emekli aşçı Zeki Öztürk’le beraber domuz avına çıkan Mustafa Çetin, arkadaşını domuz zannederek ateş etmiş ve Öztürk’ün ölümüne neden olmuştu.

         Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde, “Taksirle ölüme neden olmak” suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Zeki Öztürk, savunmasında yanlışlıkla arkadaşını öldürdüğünü ve domuz zannettiğini belirtirken, maktulün oğlu Aydın Öztürk, ablası Hanife Aydoğaner ile anneleri Emine Öztürk, katil zanlısının elini kolunu sallaya sallaya dışarıda gezmesine tepki göstererek; “Babamız mezarda ama bu sanık rahat bir şekilde elini kolunu sallaya sallaya geziyor. Tutuklanmasını ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” diyerek tepki gösterdiler. Duruşma karar verilmek üzere 14 Nisan 2020 tarihine ertelendi.

         Olayın geçmişi;

        28 Ekim 2017 tarihli haberimiz; 

       Ayı değil, arkadaşı öldürmüş !
         Mengen'de ayı saldırısı sonucu öldü diye 6 Ekim'de haberini yaptığımız 71 yaşındaki Zekai Öztürk'ün, daha sonra yapılan otopsisinde ensesinde saçmalar bulunmuş ve ölümü şüpheli hale gelmişti.   
         Ölüm olayının ayı veya yabani hayvan saldırısı ile gerçekleştiği düşünülürken, otopsi sonucu Zekai Öztürk'ün tüfekle vurulduğu belli oldu. Ensesinden saçma çıkan Zekai Öztürk'ü öldürenin kim olduğu araştırılırken o gün yanında bulunan arkadaşı M.Ç. suçunu itiraf ederek Zekai Öztürk'ü yanlışlıkla öldürdüğünü itiraf etti. Zekai Öztürk'ün cesedinin ise ölümünden sonra yabani hayvanlar tarafından parçalandığı otopsi sonucunda tespit edildi.

         Emekli aşçı ayının saldırısı sonucu feci şekilde öldü  
          Mengen İlçesi'ne bağlı Akçakoca Köyü'nde 71 yaşındaki Zeki Öztürk, mantar toplamak için gittiği ormanlık alanda ölü bulundu. Cesedi yüzü ve vücudu tanınmayacak halde parçalanmış halde bulunan Öztürk'ün, bir ayının saldırısı sonucu öldüğü tahmin edilirken, Öztürk'ün kesin ölüm nedeni Adli Tıp otopsisinde belirlenecek.

          Ankara'da bir otelde uzun yıllar aşçı olarak çalıştıktan sonra geçen yıl emekli olan evli ve 3 çocuk babası Zeki Öztürk, dün sabah 07.00 sıralarında av tüfeğini de yanına alarak mantar toplamak için ormana gitti. Yakınları, öğleden sonra olmasına rağmen geri dönmeyen Zeki Öztürk'ün, cep telefonunu da açmaması üzerine şüphelendi. Yakınları ve köylüler, saat 15.30 sıralarında Zeki Öztürk'ü aramaya çıktı. Ormanda sürekli Öztürk'ün telefonunu arayıp sesin geldiği yöne doğru giden köylüler, akşam saatlerinde köye yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta yüzünün büyük bölümü yırtıcı bir hayvan tarafından parçalanarak yenilmiş halde bulunan cesetle karşılaştı.

           Köylüler jandarmaya haber verdi. Jandarma, Cumhuriyet savcısı nezaretinde olay yerinde inceleme yaptı. İncelemede cesedin Zeki Öztürk'e ait olduğu belirlenirken, cesedin çevresinde ayıya ait ayak izleri saptandı.

  • Bolulu20 Şubat 2020 . 18:24

   Vuran kişi yanlışlıkla olsa hastaneye götürmez mi orada bırakıp bir şey olmamış gibi oradan ayrılmaz.Bir ihtimal olsa bile yaşaya bilirdi ıyı araştırılmalı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak