BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Engelli raporu vermeyen doktora bıçakla saldırdı

Engelli raporu vermeyen doktora bıçakla saldırdı
  13 Şubat 2020

  Engelli raporu vermeyen doktora bıçakla saldırdı Bolu Abant İzzet ...

         Engelli raporu vermeyen doktora bıçakla saldırdı 

          Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doktor Öğretim Üyesi Mehmet Kayhan, kendisine engelli raporu vermediğini iddia eden Mustafa A. isimli bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Doktor saldırdan yara almadan kurtulurken, saldırgan gözaltına alındı. 

          Olay, öğle saatlerinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekimlik katındaki makam odasında meydana geldi. Mustafa A. isimli kişi engelli raporu alabilmek için üniversitenin Sağlık Kurulu Heyeti’ne başvurdu. Yapılan başvuru sonucu heyet, Mustafa A.’nın yüzde 30 derecede engelli olduğuna karar verdi. Mustafa A., engelli maaşı alabilmek için kendisine verilen rapordaki derecenin yüzde 40’a çıkarılmasını istedi.

         Talebi kabul edilmeyince bıçak çekti

         Talebi kabul edilmeyen Mustafa A., hastaneye tekrar gelerek Sağlık Kurulu Heyeti doktorlarından birini tehdit etti. Mustafa A. tehdit ettiği doktorla beraber Sağlık Kurulu Heyeti Başkanı ve BAİBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doktor Öğretim Üyesi Mehmet Kayhan’ın bulunduğu başhekimlik katına çıktı. Dr. Kayhan’ın odasına aniden giren Mustafa A., belindeki bıçağı çıkardı. Saldırgan, olay sırasında odada bulunan kişiler  ve Bolu Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül  tarafından etkisiz hale getirildi. Mustafa A.'nın bıçağı doktora değil kendisine zarar vermek için yanında getirdiğini söylediği öğrenildi. Saldırganın psikolojik rahatsızlıkları olduğu belirtildi.

         Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Mustafa A., ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Mustafa A.'nın olayda kullanmaya çalıştığı bıçak da polis tarafından delil olarak alındı.

   

  • kadir15 Şubat 2020 . 10:17

   ulku ocakları vakıf olup siyasi bir kuruluş değildir,
  • SİYASİ KİMLİK 14 Şubat 2020 . 13:18

   Sn Başhekim Yardımcısının odasında ÜLKÜ Ocaklarının Başkanı ve Yardımcısı Bir Başhekim Yardımcısının devletin bir kurumunu Kendisine Makam olarak Tahsis edilen odada siyaset mi yapıyordu kaldı ki hangi partili olduğu bilinir. hal böyle olunca Yazık diyorum bir kamu görevlisinin siyasete bulaşması tabii diğer yönden olası bir saldırı engellenmiş Başhekim Yardımcısına geçmiş olsun ama o sinirle saldırıda bulunana da geçmiş olsun
  • tekeeeee13 Şubat 2020 . 22:56

   haber niteliği nedir

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak