BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Olay afiş kaldırıldı !

Olay afiş kaldırıldı !
  13 Şubat 2020

  Olay afiş kaldırıldı ! Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ...

        Olay afiş kaldırıldı !       

          Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın İş-Kur meselesi nedeniyle tepki gösterdiği AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay'ın telefon numarasının da yazıldığı bilboardlara astırdığı yazılı afiş, Doğanay'ın suç duyurusunda bulunmasından sonra Emniyetin talimatıyla belediyenin bilboard işlerini yapan firma tarafından kaldırıldı.

        Yazıda şu ifadeler yer alıyordu;

         "16 Ocak 2020 tarihinde, Bolu Belediye Şirketimiz tarafından İş-Kur İl Müdürlüğü'ne 200 kişinin Bolu Belediyesi'nde istihdamı için başvuru yapılmıştır.  7 Şubat 2020 günü İş-Kur İl Müdürü telefonda bana "TALEBİNİZ HUKUKA UYGUN, HATTA DİĞER BELEDİYELERDE DE EMSAL UYGULAMALAR DA VAR, AMA BEN BELEDİYE İLE ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM" demiştir. Sonra da belediye yetkililerine açıkca "AK Parti Milletvekili ile İL BAŞKANI TOPLANTI YAPIYORLAR, BANA YAP DERLERSE YAPARIM, HABER BEKLİYORUM." cevabını vermiş. 1 gün sonra da "İZİN VERMEDİLER" demiştir. 200 kişinin ekmek sahibi olması sadece siyasi saikle engellenmiştir. İş-Kur müdürüne emsalleri bulunan talebimizi 'reddetme' talimatını veren AK Parti İl Başkanını 0533 xxx xx xx numarasından arayarak bunun sebebini sorabilirsiniz. Ayrıca siyasi makamlardan talimat aldığını kabul eden İş-Kur Müdürü hakkında da gerekli girişimler başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım."

  • Bolulu16 Şubat 2020 . 13:41

   bu afişlerin bir maliyeti var para kimden çıktı yazıktır .
  • berk13 Şubat 2020 . 20:08

   Tıpkı İstanbul'un başına belayı sardıkları gibi,Bolu da makam koltuğu 2 numara büyük adamın elinedüştü. Hizmet yok laf gösteriş lak lak çok.. Bir yıl bitii, 10 yıl marşı ata resmi, trampet yönetme..arapça tabela istemiyormuş..pehhh..
  • KUZU13 Şubat 2020 . 19:13

   işkur devlet kurumu'mu..yoksa çiftlik'mi izin vermediler nedemek'ki
  • Cöle13 Şubat 2020 . 12:08

   Söz verdiği adamları koyacaktır belediyeye. Neden kimsenin haberi yok işçi alınacağından...
  • Habib DOĞRU13 Şubat 2020 . 11:38

   Ne demek "izin vermediler".. ???????????????. Seçim olmayacak mı bu memlekette bir daha.. AKP cevabı sandıkta alacaktır elbet.. Garibin ekmeğiyle oynanmaz..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak