BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Ak Parti İl Başkanı abesle iştigal etmiştir!

Ak Parti İl Başkanı abesle iştigal etmiştir!
  11 Şubat 2020

  Ak Parti İl Başkanı abesle iştigal etmiştir! AK Parti ...

           Ak Parti İl Başkanı abesle iştigal etmiştir!

           AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, yaptığı basın açıklamasında Bolu Platformunu hedef alarak “Bolu Platformu’nun artık siyasal bir oluşum, bir yapılanma olma yolunda ilerlediğini üzülerek görmekte olduğumuzu ifade etmek isterim” diyerek kelimenin tam anlamıyla abesle iştigal etmiştir.

            Platforma siyasi bir oluşum diyebiliyorsa, bu oluşumda Ak Partililer’in başı çektiğini neden göremediğini sormak isterim. Bolu Platformu’nun Başkanı Orhan Uçar’ın 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Sayın Fatih Metin’i desteklediğini ve yine Bolu Platformu Kurucularından Mimar Semih Dimicioğlu’nun Ak Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçildiğini herkesten evvel Nurettin Doğanay çok iyi bilmesi gerekmiyor mu? Bunları bile bile Bolu Platformu’na siyasi oluşum diyebilmiş olmasını anlamak mümkün değil. Hatta Doğanay bu açıklamayı yaparken, yanında aynı fotoğraf karesinde yer alan Ak Partili Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’yle birlikte il ve ilçe yöneticileri de bu talihsiz açıklamaya şahit oluyorlar.

            Bolu Platformu bildiğim kadarı ile her siyasi görüşten şu an için yüz kadar üyesi bulunan siyasiler üstü bir oluşumdur. Bugüne kadar da öncelikli olarak Bolu’nun menfaatleri ve geleceği konusunda fikir jimnastiği yaparak, ortak akıl ile aldıkları kararlar doğrultusunda birlikte hareket ettiklerine şahit oluyoruz.

             Örneğin, Düzce’nin çöpünün Bolu’ya getirilerek Müstakimler Köyü’nde yakılması projesini engellemek için girişimlerde bulundular ve sonuç olarak bu projeden vazgeçildi. Fena mı oldu?

             Ve yine zehirli varillerin Bolu’da yıkanması projesi onaylanmış ve başlamak üzere iken bu safhada devreye girdiler ve aynı Bolu Belediye Meclisi’nde ruhsatın iptal edilmesine vesile oldular. Bolu için fena mı oldu?

              Son günlerde ise Bolu Güney Çevre Yolu’nun Bolu’ya büyük bir ihanet olduğunu anlatmaya çalışarak bu projenin iptal edilmesi ve büyük yanlıştan dönülmesi için kampanyalar yapmaya başladılar. Bu da doğru bir girişim di ve bunun sonucu da fena olmayacak inşallah.

               Bunlar sizi niye rahatsız etti? Bolu’ya yapılacak kötülüklerin önüne geçmek için bir şeyler yapmaya çalışan insanlar sizi neden rahatsız etti? “Bolu o kadar da sahipsiz değil, bir durun bakalım!” diyebilen bir platform ortaya çıkınca, bir şeyleri de başarıp köpeksiz köyde değneksiz gezmeye kalkanların hesabını mı bozdu yoksa?

               Bolu Platformu’na siyasi bir oluşum derken bu ifadeniz kelimenin tam anlamıyla abesle iştigaldir. Çünkü Platform Bolu’nun geleceği için kafa yoruyor, Bolu için en güzelini ortaya çıkarmak için toplanıyor, çalışmalar yapıyor. Platformun öznesinde sadece Bolu var. Kısa zamanda siyaset üstü kararlar alarak Bolu için önemli hamlelerde bulunan Bolu Platformu’nu, siz siyasiler tanıyamamış veya işinize gelmediği için çamur atmak istemiş de olabilirsiniz. Ama şunu bilin ki halkımız kısa zamanda onları iyi tanıdı.

                 Siz bu şehrin başına 3 dönem Alaaddin Yılmaz gibi birini sardınız. O ne derse hepsine “He” dediniz. Caddeyi beton yapacağım dedi. Hepiniz, “He” dediniz. Güney Çevre Yolu, Büyüksu, Köroğlu anıtı gibi saçma sapan projelere Bolu’nun milyonları harcandı ses çıkaramadınız her şeye hep, “He” dediniz. Gölköy-Salıbeyler su hattında kendi kafasına göre yanlış boru kullandı. Bu yüzden yüzün üzerinde yaşanan patlamaları onarmak için bir dünya paralarımız gitti. Vatandaşların evini köyünü sel bastı. En sonunda ekstradan yeni çelik boru hattı döşendi de patlamalar sona erdi. Bolu halkının paralarıyla Bir dünya gerekli gereksiz insanların kitaplarını bastırdı. Belediye’nin misafirhanesi olarak kullanılan eski tekel binasının odaları ağzına kadar kitap doldu. Kitap basma işini doğrudan verdiği Sebenli akrabası dört köşe olurken, Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu da kitaplarda kızının adını geçirterek hep birlikte bunlardan da nasiplenmeyi ihmal etmediler. Bolu basını olarak yalakalık yapma karşılığı belediyeyi milyonlarca lira hortumlayarak geçinen Alaaddinciler ise 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Tanjucu oluverdiler. Siz bunların hangisine karşı olup da sesinizi yükselttiniz Allah aşkına bir söylesenize. Siz Alaaddin Yılmaz’ın seçimlerde Tanju Özcan’la iş birliği yaparak partinize yaptığı ihaneti bile bile iş işten geçtikten sonra anladınız.

                Hepiniz Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde oturduğunuz o koltukların hakkını veremediniz. Şimdi de kalkmış siyasi oluşum diye Bolu Platformu’na çamur atmaya kalkıyorsunuz. Samimi olun; platformun üyeleri siyaseten herkesten daha çok size yakın isimler iken, sizi rahatsız eden esas mesele nedir merak ediyorum doğrusu.

                                                           Kamuran Alagözoğlu

  • Çilekeş Emekli13 Şubat 2020 . 17:56

   Yakındasın gayrı... Arada Merdümene de göz gulag oluverusun artık..
  • Orhan ÖZDEMİR13 Şubat 2020 . 11:58

   Bolu Platformunun Bolu için çalıştığını biliyoruz,çalışmalarını destekliyoruz...
  • gocabolulu13 Şubat 2020 . 11:21

   Vatandaş haklı,; Nurettin Doğanayı dikkate almamak gerekir.geldiği günden beri ak partiyi getirdiği durum ortada.Bolu merkez,mengen,mudurnu,göynük,kıbrısçık,dörtdivan hepsi kaybedilmişken Bolu platformu ile gündemde kalmak istiyor.ama Bolu halkı artık bu şahsiyetin gerçek yüzünü gördü prim vermez
  • Habib DOĞRU13 Şubat 2020 . 01:10

   AKP döneminde, belediyelerin Özel Kalem Müdürlüğü kadroları'nın, Sınavsız devlet memurluguna geçiş için ne amaçla kullanıldıgını biliyoruz. 3 ay Özel kalem müdürlüğü yapanlar, hoop devlet memurlugu hakkı kazanarak, biyerlere attı kendini. Bolu Belediye başkanı Özcan, Alaaddin YILMAZ döneminde kimlerin bu yolla DEVLET MEMURLUĞU kadrosu aldığını ve ne sürede bu görevlerde kaldığını biz bolulu vatandaşlara açıklamalıdır.! Bizim çocuklarımız yıl
  • yankı12 Şubat 2020 . 22:25

   İl başkanlığı koltuğu ve birileri........
  • bolulu12 Şubat 2020 . 20:54

   Bu adam konuştukca muhalefetin bir şey yapmasına gerek yok.
  • Ayhan 12 Şubat 2020 . 16:37

   Sanırım 2014 yılıydı, bu çevre yolu köylerinden meralarından geçeceği için Mera Koruma Kurulu'ndan rapor istendi. Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı başkanlığında Kadastro Müdürü, Tarım İl Müdürü, Sağlık Müdürü gibi ilgili müdürlerden oluşan Mera Koruma Kurulu aldığı kararda bu yolun bu güzergahtan geçirilemeyeceği yönünde idi. Ancak aynı kurul 2 ay sonra yeniden toplanarak ilk aldıkları kararın tam aksine bir karar almak zorunda bırakıldı. Doğanay'ın karın ağrısının sebebini şimdi daha iyi anladınız mı?
  • Bolu lu Eğitimci12 Şubat 2020 . 16:29

   Yazdıklarınız tamamen doğru. Tebrikler Kamuran bey. İnşallah yazılanlardan ibret alırlar.
  • Bolulu12 Şubat 2020 . 12:33

   Nurettin Doğanay'ın kimyasal variller ve Düzce'nin çöpü için açıklama yapmadığı için “Bolu Platformu güvenilirliğini yitirmiştir” sözlerinin yalan olduğu ortaya çıktı. Nurettin Doğanay ve vekillerden Bolu Platformu ile Bolululardan özür dilemesini bekliyoruz.
  • Vatandaş 12 Şubat 2020 . 12:08

   Nurettin mi ne diyo boş verin kale almayın Bolu'da partiyi getirdiği durum ortada Dörtdivan da Hamza EFE açık ara kazanacağı halde bile bile sanki parti kazan masın dercesine yaptığı icraat ortada Göynük güle güle Gerede nerden nereye yarı oy kaybetti
  • Bol ULUĞ12 Şubat 2020 . 11:05

   Nurettin Doğanay'ın Bolu Platformundan çıkıp özür dilemesi lazım.
  • çağrı12 Şubat 2020 . 10:51

   Buradan güney çevre yolunun devamından zarar görecek çayırköylü, dadıçlı, ılıcakınıklı, ve benzeri köylerden ve de özellikle Ak parti üyesi vatandaşlarımızın Nurettin Doğanay ve milletvekillerine sosyal medyadan yazmaları çağrısında bulunuyorum. Bakalım gerçekten halk mı istemiyor sadece politik bir karşı çıkış mı gösterin AKP'de Bolu'da sözü geçenlere.
  • İmdat Arslan 12 Şubat 2020 . 10:13

   Bolunun gerçeklerinden bi haber bir İl başkanı profili ancak bu kadar net sergilenebilirdi. Nurettin Doğanay içerisinde kendi partisinden insanların da olduğu Bolu platformu için incelemeden, araştırmadan çala kalem yaptığı bu açıklama ile Bolu'nun sorunlarına ve çözüm arayan değerli insanlarına haksızlık yapmıştır. Kamuoyunda Ak Parti'ye gereksiz tepkilerin önünü açmıştır. Böylesi bir süreçte bu açıklamanın KİMLERE HİZMET ETTİĞİ İYİ ARAŞTIRILMALIDIR... Bolu'nun sorunlarına çözüm üretmeye çabalayan çalışmalara da ne kadar uzak olduğunu Bolu gündeminin gerçeklerinden ziyade kendisine rakip olabilecek isimleri karalamanın sığ siyaset anlayışını alelen sergilemistir. Bolu neden bir adım ilerleyemiyor diye düşünenlere de en güzel cevabı da bu açıklaması ile göstermiştir. Olaylara sadece kendi nefsin ve ikbalini tatmin ve koltuk aşkı ile bakın ve yorumlayan Nurettin Doğanay'dan bundan başka bir açıklama beklemek zaten abesle iştigal olurdu. İleride bu açıklamaya neden olan gerçeklerin ve gerekçelerin nedenlerine Bolu kamuoyu olarak hep birlikte tanık olacağız.
  • Sporcu Velisi12 Şubat 2020 . 09:57

   Çevre yolu etrafında son iki-üç senede el değiştiren gayrimenkuller araştırılırsa rant olduğu gibi açığa çıkar ve bunu da Bolu Platformu ortaya çıkartıp, kim Bolu'ya ihanet ediyor kamuoyuna açıklamalılar.
  • Rant rant12 Şubat 2020 . 03:31

   Güney cevre yolunda birilerinin büyük rantı var demek ki. Nuretin fehmi ve arzu ya fısıldadılar bu yol olacak diye onlarda can hıraş yolu savunma derdine düstü. Bakalim rant hangi büyük abilerinin ne sekilde yakinda kokusu cıkar.
  • Refet GUCLU11 Şubat 2020 . 23:37

   Ne kitapı, Hangi kitaplar..! Aman yarabbi, daha neler duyacağız..!
  • Eşref ORHAN11 Şubat 2020 . 23:03

   Meyva veren ağaç taşlanır.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak