BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Bolu’ya bir Alaaddin Yılmaz kazığı daha !

Bolu’ya bir Alaaddin Yılmaz kazığı daha !
  6 Şubat 2020

  Bolu’ya bir Alaaddin Yılmaz kazığı daha ! Bolu’nun kuruluşundaki ...

  Bolu’ya bir Alaaddin Yılmaz kazığı daha !Bolu’ya bir Alaaddin Yılmaz kazığı daha !

           Bolu’ya bir Alaaddin Yılmaz kazığı daha !
           Bolu’nun kuruluşundaki 3 tepeden biri olan Fırka Tepesi tarihten silinecek derecede, binlerce metreküp toprak hafriyatı için milyonlarca lira harcanarak neredeyse yok edilirken, bütün Bolu sadece seyretti. Fırka Tepesi’nin yarıdan fazlası geçen dönemlerdeki Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından yok edilmiş bulunuyor. 
           Fırka Tepesi’nde heyelan tehlikesi !
           Bolu Belediye eski Başkanı Alaaddin Yılmaz, binlerce metreküp toprak hafriyatı yaparak Fırka Tepesi’nin büyük bölümünü yok ederken, buraya yeni belediye binası ile katlı otopark yapıldı. İlave binalar yapılıncaya kadar Kültür Müdürlüğü binasının güney tarafında oluşan yaklaşık 40 metre derinliğindeki uçurumda toprak kaymasını önlemek amacıyla fore kazıklı iksa sistemi ile duvar yapılmıştı. 
          İksa sistemi ekonomik ömrünü tamamladı
          Bolu Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü; 14 Ocak 2020 tarihli resmi yazı ile bitişiğine yeni binalar yapılana kadar toprak kaymasını önlemek amacıyla 2013 yılında yapılan fore kazıklı iksa sisteminin servis ömrünü tamamladığı gerekçesiyle Kültür Müdürlüğü hizmet binasının kullanımının tehlikeli olduğunu ve bu nedenle binanın boşaltılmasını istedi. 
           Yıllmaz’ın Bolu’ya yaptığı kötülüklerden sadece birinin ispatıdır bu resmi yazı!
           Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Kültür Müdürlüğü hizmet binasının boşaltılmasını isteyen bu resmi yazı; Bolu Belediyesi eski başkanı Alaaddin Yılmaz ın Bolu'ya yaptığı
  kötülüklerden sadece birini çok net bir şekilde ortaya koymaktadır.
           Alaaddin Yılmaz'ın; yap-bozlarla, gereksiz bir çevre yolu Büyüksu’yu mahveden proje ile Fırka Tepesi’ni ortadan kaldırmak için binlerce metreküp hafriyata giden milyonlarca lira, çevreye verdiği zararlar ile İzzet Baysal Caddesi’nin betonlanması, sonra da asfaltlanması, caddeye döşenen karoların ve engelli yollarının sökülüp sökülüp yeniden yapılması ve daha bir yığın israf harcamalarla Bolu halkının paralarını nasıl çar çur ettiğini bu resmi yazı ile bir kez daha hatırlamış oluyoruz. 
   

  • Özer Özcan 8 Şubat 2020 . 21:17

   Belediye başkanlığı döneminde hiç dili durmazdı. Güney çevre yolu, fora kazıklar ile müfettiş raporları için kendisinden çıt çıkmıyor. Eskiler sükut ikrardan gelir derler... Muhalefet edenleri, haklı haksız düşünmeden yargılar, gücü yetmediği kişileri de sosyal medyada zulaya yatan görevlileri ile tazminat umuduyla mahkemeye verirdi... Bir söyleşisinde,"Ben özel gönderildim" anlamına sözleri çıkmıştı yerel basında. Doğrudur, belki de tabii
  • Bolulu Vatandaş8 Şubat 2020 . 15:42

   Kurum kendi yazısıyla kendine mi boşaltın emri veriyor. Bu işte bir gariplik var, yazıda üstü kapatılan yerler görülürse durum anlaşılır.
  • Ramazan Yücel7 Şubat 2020 . 23:56

   5 yıl Alaattin in kazıklarını sayiklarsiniz.
  • Hırsız.7 Şubat 2020 . 22:58

   Alaaddin Yılmaz sen kolay ölemezsin.
  • Nuri7 Şubat 2020 . 19:49

   yeni başkanın buraları yapabileceğini gözü kesmediği için kötülemeye başladı. 1 sene oldu. Anca bi Atatürk resmi çizdirebildin. 10 ayda 200 mln ödedim diyosun borç bıraktılar diye dövünüyorsun. Dediğine göre belediye gelirleri borçları 1.5 senede döndürüyor. Daha ne olsun. Az çok ekonomiden anlayan insan teşekkür eder. Ama chp zihniyeti. Sadece konuşursunuz
  • cihangir7 Şubat 2020 . 14:49

   sayın başkan şu yürüyen merdiveni yaptırında çilekeş emekli rahat etsin
  • İksa sistemi7 Şubat 2020 . 12:32

   Yeni belediye başkanı göreve başlayalı bir yıla yakın oldu. İksa sistemi 'nin ömrünü tamamlamasını nı bekledi. Neden projeye başlamadı.
  • Taner Ehil7 Şubat 2020 . 12:06

   Tanju bey Belediyenin butun borçlarını ödeyip, gelecek seçimlere borçsuz bir belediye bırakacak inşallah AKP'ye.. Baska da pek bişi yaptığı yok zaten.!
  • ppolat7 Şubat 2020 . 11:30

   3 dönem seçmenlerin hiç mi kusuru yok.
  • Günaydın 7 Şubat 2020 . 11:18

   Tanju bey artık belediyede çıkan bu tür olayların sorumlularına dava aç. yoksa bunları ört pas edip hala eski yönetimin müdürleri sekreterleri ile devam mı edeceksin. heyyyyyyyy hey. kime diyon.
  • Vtndsa 7 Şubat 2020 . 10:01

   Haha haaa:)) paralarınız kesildiği için arıyorsunuz di mi gideni. Yedirmiyor size Bolu'yu. Helal olsun Tanju başkana. İşçilere yaptığı zammı da görmezden gelin siz
  • Bolu 147 Şubat 2020 . 08:56

   Biz bolu halki olarak yeni belediye baskanindan butun bunlarin yasal yoldan hesabını sormasini bekliyoruz ama daha cok bekleriz gibi geliyor yeni baskan belediyenin cok borcu var borc odemem lazim diyor baskada bisey demiyor baskan bey belefiyelerin borcu her zaman olur siz bolu halkina veri lken zararlarin pesine dusun surda kaldi 4 sene
  • Muzaffer Karakulak 7 Şubat 2020 . 07:33

   Alaaddin yılmaz Boluya cok güzel hizmetleri oldu özellikle belediye önünden valiliğe kadar olan cadde istiklal caddesine 10 basar
  • Vtnds7 Şubat 2020 . 06:07

   Merak etmeyin gelen gideni Aratır..
  • Deyalla7 Şubat 2020 . 04:24

   Boyu devrülesice.
  • Çilekeş Emekli7 Şubat 2020 . 01:20

   Merdümen de bozuldu zaten..
  • Adamın dibi7 Şubat 2020 . 00:05

   Yaparsa ALAADDİN yapar...
  • Basri6 Şubat 2020 . 23:50

   Bu adam inşaat mühendisi idi insanları kandırdı ! Onbeş yıl önce çakılan kazıklar milletin orasına burasına yeni yeni batmaya başlayacak .. daha durun!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak