Bolu'da BolununSesi Gazetesi okunur

Corona virüsü olasılığına karşı karantinaya alındı

Corona virüsü olasılığına karşı karantinaya alındı
  6 Şubat 2020

  Corona virüsü olasılığına karşı karantinaya alındı Çin'den Bolu'ya dönen ...

         Corona virüsü olasılığına karşı karantinaya alındı      

         Çin'den Bolu'ya dönen bir vatandaş grip olunca, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde corona virüsü olasılığına karşı karantinada tedaviye alındı. 

        Çin'in Wuhan Şehri'nde ortaya çıkan, dünyanın farklı ülkerine de hızla yayılan ve birçok insanın ölümüne sebebiyet veren corona virüsü alarmı Bolu'da da verildi.

         6 ay önce Çin’e gidip 15 gün önce Bolu’ya dönen F.İ. isimli bir vatandaş grip olunca hemen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gözlem altına alındı. 

         Özel odada karantinada tutuluyor 

         Yaklaşık 15 gün önce Çin'den Bolu'ya gelen yüksek lisans öğrencisi F.İ., yüksek ateş ve öksürük nedeniyle 'Corona' virüsüne yakalanmış olmaktan korkarak hastaneye başvurdu. F.İ., Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek, durumunu anlattı. Sağlık Bakanlığı'nın genel prosedürü nedeniyle F.İ. hemen tedbir amaçlı temassız özel odaya alındı. F.İ.'den alınan ilk örneklerde 'Corona' virüsü şüphesi bulunmadığı tespit edildi. F.İ.'den alınan örnekler Ankara'ya gönderildi. Ankara'dan gelecek olan test sonuçlarının ardından F.İ.'nin hastalığı kesin olarak belirlenecek. F.İ., bu süre zarfında hastanedeki özel bir odada tutulmaya devam edilecek.

        Valilik'ten açıklama;       

        06.02.2020 tarihinde Bolu yerel basınında yer alan “Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Coronavirüs alarmı” başlıklı haberlerle ilgili basın açıklamasıdır :
         06.02.2020 tarihinde Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanemize hafif öksürük yakınmasıyla başvuran bir T.C. vatandaşımız, 1 hafta önce Çin’den ülkemize gelmiş olması nedeniyle tedbir amaçlı olarak Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu öntanısıyla yatırılmıştır. Sağlık Bakanlığımız tarafından yayınlanan rehber çerçevesinde vatandaşımızdan alınan örnekler, Bakanlığımızın laboratuvarına gönderilmiştir. Genel durumu iyi olan ve coronovirus lehine bir bulgu saptanmayan
  hastamız, tamamen tedbir amaçlı olarak dikkatle takip edilmektedir.
  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
  T.C BOLU VALİLİĞİ
  Bolu İl Sağlık Müdürlüğü

  • ali8 Şubat 2020 . 10:28

   yüksek lisans icin çine gidiyormus

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak