BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı
  23 Ocak 2020

  Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı Bolu’da tartıştığı arkadaşını öldürdükten ...

        Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı      

       Bolu’da tartıştığı arkadaşını öldürdükten sonra yaktığı iddiasıyla yargılanan sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

         Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Kasım 2017’de Doğancı Mahallesi Kavakbaşı mevkisinde cesedi yanmış halde bulunan Burak Altuntaş’ı öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Fatih Alemdar ile taraf avukatları ve yakınları katıldı.

        Duruşmada söz verilen cumhuriyet savcısı bir önceki celsede mahkemeye sunduğu esasa ilişkin mütalaayı tekrarlayarak sanık Alemdar hakkında, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme”, “tasarlayarak öldürme” ve “çocuğu kasten öldürme” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini talep etti.

        Taraf avukatlarının esasa ilişkin mütalaaya karşı beyanlarının ardından savunmasını yapan sanık Alemdar, bu olayı isteyerek ve bilerek yapmadığını, yaşananlardan pişman olduğunu söyleyerek, tahliyesini talep etti.

         Mahkeme heyeti, “çocuğu kasten öldürme” suçundan sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesine hükmetti.

        Doğancı Mahallesi Kavakbaşı mevkisinde 2017 yılının kasım ayında Burak Altuntaş’ın (17) cesedi yanmış halde bulunmuş, olayla ilgili Altuntaş’ın arkadaşı olduğu öğrenilen şüpheli Fatih Alemdar (20) ile eşi gözaltına alınmıştı.

       Emniyetteki ifadesinde, alkol aldıkları esnada alacak meselesi yüzünden çıkan tartışma sonucu cinayeti işlediğini itiraf eden Alemdar, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, eşi ise salıverilmişti.

  • Turist24 Ocak 2020 . 13:06

   Kıymayalım cananlara canlara...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak