BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

“O, hayatını bağımsız Türkiye ülküsüne adayan bir kahramandı” 

“O, hayatını bağımsız Türkiye ülküsüne adayan bir kahramandı” 
  23 Ocak 2020

  “O, hayatını bağımsız Türkiye ülküsüne adayan bir kahramandı” CHP ...

         “O, hayatını bağımsız Türkiye ülküsüne adayan bir kahramandı” 

         CHP Bolu il Başkanı Kazım Karsu, Gazeteci Uğur Mumcu'nun arabasına yerleştirilen bombanın patlaması sonucunda hayatını kaybetmesinin 27. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  

        CHP Bolu il Başkanı Kazım Karsu yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; "Merhum Uğur Mumcu, İleri görüşlü düşünceleri ve gerçeklerin üzerine giden cesur haberleriyle öne çıkan bir aydınımızdı. O, hayatını bağımsız Türkiye ülküsüne adayan bir kahramandı. Uğur Mumcu'yu haince katledilişinin 27. yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyorum. Bedenen yaşadığı süreç içerisinde kendisini emperyalist güçler tarafından Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan oyunları gün yüzüne çıkarmaya adamış, yolsuzluğun, zulmün, gericiliğin, hukuksuzluğun daima üzerine gitmiş, ülkenin Tam Bağımsızlığını ilke edinmiş ve bu yolda asla bir geri adım atmamıştır. Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy gibi değerlerimiz, içinden çıktıkları topluma hizmet etmek ve onları gerçeğin ışığıyla aydınlatmak için kendi kalemlerini satmadan hiçbir güce yani iktidara dayanmadan yazılarını yazmış ve bu yolda canlarını sakınmamışlardır. Gazetecilerin görevi insanların duymak istediklerini söylemek değil, toplumu her konuda korkusuzca aydınlatmaktır. Bu doğrultuda hareket eden Uğur Mumcu’nun yazmış olduğu her bir satır, bugün bile halk düşmanlarının üzerine balyoz gibi inmektedir. Yine onun yazıları ile kitapları, karanlığın üzerine bir güneş gibi doğmaktadır. Bu yüzden onu bedenen bizden alanların korkulu rüyası olmaya devam etmektedir ve edecektir. Emperyalizm ve işbirlikçileri olduğu sürece onların karşında dağ gibi kara yağız delikanlılar, Uğur’lar hep olacaktır.” 

  • Köprü 24 Ocak 2020 . 10:51

   Uğurlar olsun Uğur'lar çok olsun Uğurlar Nur olsun...
  • Zekayi Demir 24 Ocak 2020 . 01:09

   Onu şimdi daha çok arıyorum .Nur içinde yatsın mekanı cennet olsun Ama katili veya katilleri hala bulunamadı. Bu sebepten içim yanıyor ❤️

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak