BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Gübre Tesisinin yeri değişti

Gübre Tesisinin yeri değişti
  18 Ocak 2020

  "Buraya bok tesisi kuramazsınız", "Bolu'yu zehirli atık mezarlığı mı yapacaksınız?" başlıklı haberlerle gündeme taşıdığımız, Yukarı Soku Mahallesi'ne kurulması planlanan gübre tesisinin yeri, gelen tepkiler üzerine değiştirildi. 

        Gübre Tesisinin yeri değişti
         Bolu yerel basınında sadece ve sadece BolununSesi Gazetesi olarak, "Buraya bok tesisi kuramazsınız", "Bolu'yu zehirli atık mezarlığı mı yapacaksınız?" başlıklı haberlerle gündeme taşıdığımız, Yukarı Soku Mahallesi'ne kurulması planlanan gübre tesisinin yeri, gelen tepkiler üzerine değiştirildi. Alınan bilgiye göre, daha önce Belediye Meclis Kararı ile Yukarı Soku Mahallesi'ne gübre tesisi için izin çıkartan Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez tesisin il merkezine 10 kilometre uzaklıktaki bir alana kurulacağını açıkladı.

        22 işadamının bir şirket kurarak başladığı gübre tesisi çalışmaları sonucunda, Arçelik Fabrikası'nın yanına kurulması için Bolu Belediye Meclisi'nden de izin çıkarılmıştı. Bolu'da ki bütün yerel basın organları böylesine önemli bir konuya kör-sağır ve duyarsız kalmıştı. BolununSesi Gazetesi olarak bu konuyu sadece biz gündeme taşımış ve şehrin dibine gübre tesisi kurulamayacağını vurgulamıştık. 

        Haberimizden sonra artan tepkiler sonrası tesisin D-100 Karayolu'nun üzerinde faaliyet gösteren Beypiliç’in tavuk çiftliğinin yanındaki araziye yapılmasına karar verildiği belirtildi. O bölgede bir yerleşim olmadığı için kimseyi rahatsız edecek bir durum olmadığı ve bu konuda mutabakat sağlandığı belirtildi.

  • Yukarı sokulu20 Ocak 2020 . 20:09

   Bizlerin hakkını koruduğunuz için gazetenize teşekkürler
  • Gülfidan Arslan20 Ocak 2020 . 13:50

   Bu tesisin Bolu'ya ne kazandıracağının,ne kaybettireceğinin iyi hesaplanması Bolu halkına ortaklarının da kimler olduğu ile birlikte açıklanması gerekir.Biz yaptık oldu olmuyor.
  • Vatandas20 Ocak 2020 . 00:46

   Siz birlik olmadığınız surece bunlar her boku yer para icin 10km cok yakin koylere merkeze
  • Yeni yer çok uygun sanki18 Ocak 2020 . 18:47

   Sanki yeni yeri çok uygun koku ordan gelmeyecek merkeze. Yeni yer daha berbat zaten Beypilic kokuyordu yetmedi tüm boklarıda getiriyor lar aynı yere
  • Soru Yorum18 Ocak 2020 . 16:59

   Söz konusu tesisin ortaklarının başında eski belediye başkanı Alaaddin Yılmaz yer almakta mıdır? Ayrıca tesisinin ortaklarının isimleri neden kamuoyu ile paylaşılmamaktadır? Kamuran Bey bu konuyu aydınlatacak kişi, Bolu'da objektif tarafsız bağımsız çıkarsız besleme olmayan tek gazete ve gazeteci olarak sizsiniz. Saygılarımla...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak