Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Bolu’yu zehirli atıklar mezarlığı mı yapacaksınız?

Bolu’yu zehirli atıklar mezarlığı mı yapacaksınız?
  15 Ocak 2020

  Bolu’yu zehirli atıklar mezarlığı mı yapacaksınız? “Bolu’ya bok tesisi ...

        Bolu’yu zehirli atıklar mezarlığı mı yapacaksınız?
      “Bolu’ya bok tesisi kurulamaz” başlıklı haberimiz, tesisi kuracak olan işadamlarımızın hoşuna gitmese de,  vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler aldık. 
        Bolu’nun hemen her bölgesinde bulun tavuk ve hindi kümeslerinden çıkan gübreler tarlalara atılıyor, buralardan yayılan pis kokular şehrin her tarafında rahatsız edici boyutlarda hissediliyor. 
       

        Gübre tesisi elbette kurulmalı, ama yeri yanlış!
        Hatırlanacağı gibi 2012 yılında yine bir gurup işadamı tarafından Çaydurt Yuva Köyü bölgesine gübre yakma tesisi kurulması için yapılan girişimleri, o dönem milletvekili olan Tanju Özcan tarafından meclise soru önergesi verilerek engellemişti. https://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-11267c.pdf Tanju Özcan soru önergesinde gübre tesisinden yayılacak kokunun çevreye rahatsızlık vereceğinin altını çizerek, Bolu’ya 20 km. mesafedeki bu bölgede yaşanabilecek olumsuzlukları sıralamış. 
         

         Şimdi izin verilen yer şehrimizin dibinde!
         Geçen hafta yaptığımız haberle gündeme getirdiğimiz gübre Tesisi ise şehir merkezine 1-2 km. mesafede Arçelik’in yanına kurulması planlanıyor. Milletvekili iken 20 km. mesafedeki yere karşı çıkarak iptal ettiren Tanju Özcan, bu kez belediye başkanı iken belediye meclisinden karar çıkartarak şehre 2 km. mesafedeki gübre yakma tesisi için olumlu bakıyor ve izin veriyor.  
       

        Tehlikeli varil yıkama tesisine izin çıkmıştı 
        Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde de Yazıören Yeni Akçakavak ve Susuz Kınık köyleri bölgesine 2014 yılında alınan Belediye Meclis kararı ile izin çıkmıştı. 

        BolununSesi olarak soruyoruz; 

        *Şehrin dibine kurulması için izin verdiğiniz gübre atık tesisine gübre getirecek kamyonların kokusu nereye gider diye hiç mi düşünmediniz?

        *Gübrelerden sızan zehirli sular yer altı su kaynaklarımıza karışarak çok çeşitli hastalıklara neden olmaya başladığında ne yapacaksınız?

        *Aynı şekilde zehirli varilleri yıkama tesislerinin atıklarını nereye vermeyi düşünüyorsunuz? Bunlardan çıkan son derece zehirli atıklar da topraklarımızı yaşanamaz hale getirmeyecek mi?

        *Bolu'nun doğasını katledecek bu projelere nasıl izin verebiliyorsunuz?   
                    

       
         

   

  • özata19 Ocak 2020 . 11:45

   Konuya ne siyasi yaklşım ve düşünce, nede at gözlüğüyle bakmamak lazım, turizm ve üniversite şehri boluya çevreci yatırımlar yapılması gerekmektedir, her gün bombalanan, yakılan, aşırı bir şekilde sorumsuzca kirletilen bir zamanda yaşıyoruz, yarının kuşağında kanser ve koah ve benzeri hastalıkların ne kadar artacağını durun bir düşünün .
  • ferudun BAYSEÇ17 Ocak 2020 . 01:20

   Alaadin bey ne yaptı ise hazmeden hemşehrilerim,tancu değil tanju,bunuda belirteyim,türkçesi eksik hemşehrim,goca yada kaba bolu lu,konuşmasını ,icraatı senden öğrenmeyeceğimizi bil,dilersen sana litrelik maden suyu ısmarlıyayım hazmına yardımcı olur,kökez suyunun tadı yeni bozulmadı ali bey son zamanlarda derken,25 yıldır bozuk kökezmi kaldı,boş konuşma..
  • Ali BULUT16 Ocak 2020 . 18:40

   Boluda kökez suyunu Bilmeyen yoktur ama son zamanlarda suyun tadını da kaçırdılar resmen kireç akıyor az ama öz aksın kökez suyu aksın
  • Elif16 Ocak 2020 . 17:07

   Meyve veren ağaç taslanir hepsi yalan haber başkanı düşürmek için akpnin yaptıklarını da gördük suriyelileri besliyor hala bizim paralarla
  • Ferhat Dinçer16 Ocak 2020 . 01:33

   KÖKEZ SUYU NEDEN KİREÇLİ AKIYOR..??? Belediyeden acıklama bekliyoruz.!
  • berk15 Ocak 2020 . 23:22

   Tancuyu çok şişirdi bolulular...oh olsun....belediye hala akp de sular malum toplu taşımaz zamlı icraat...b...k temizleme ..ohhh olsun az bile boluya tancu onların canıydı
  • Davut15 Ocak 2020 . 20:25

   Takke düştü kel gözüktü icra makamı degilken dışardan sallaması kolaydı her şeye itiraz ediyordu her şeyi mahkemeye veriyorlardı İcraat nasıl yapılır biraz öğrensinler boş boş konuşmayla olmadığını öğrensinler

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak